Diskuze k Jarní události 2018

DeletedUser3903

Host
Tak pokud člověk nedělá event kvůli tomu, že chce tu hlavní cenu, tak je skutenčně otázka, proč se úkoly zdržovat. Ale pak si nelze stěžovat, že je event špatný, nebo nudný, tak ať ho dotyčný nedělá. Eventy se dělají proto, že má člověk šanci získat nějakou speciálku.

Budu souhlasit s tím, že obsah truhel zde je mimořádně chudý, ba dokonce zcela bezcenný. Nevím jestli to má kompenzovat fakt, že ten set sám o sobě patří při správném seskládání k tomu (nej)lepšímu, co se dá postavit, ale ty vedlejší dropy jsou úplně k ničemu. Takto slabé vedlejší ceny snad ještě nikdy nebyly...

Ale kvůli tomu, se přece nebudu vztekat?! Cílem je speciálka (pokud ne, proč vůbec event dělám?). A že by měla malou šanci na drop? Otevřel jsem 10x největší truhlu a 2x střední a získal jsem z toho 4 plánky, které jsem potřeboval. Procentuelně to sedí.
 

Svatej

Legenda
Barbucha 11: Už jsem si říkal, kdy napíšeš to svoje "já hrát neumím, nechci a nebudu a píšu vám to jenom abych se cítila lépe". ;)Tak už to máš za sebou a do dalšího eventu, kdy napíšeš to samé se tu zase neobjevíš... :D
BTW: Nenavrhuje nové úkoly, přečti si co píše. ;) Žádný konkrétní návrh krom toho, že by se měli úkoly zcela zrušit a nechat jenom funkce se stromečkama, což by byla hra na úrovni telletubies. Pokud jemu a tobě taková úroveň vyhovuje, budiž Vám to přáno, můžete si jít plácat bábovičky někam do dětského koutku. ;)
 

DeletedUser13851

Host
No, já nevím. Mám jeden kompletní set z loňska a další 2 budovy a bude ještě třetí - gong. Na ostatní mám v inventáři vylepšení. Možná, že když použiji jen vylepšení (i na gong) a ponechám terasy, tak mi to vyjde na fb lépe a do příští jarní události mi zbudou 3 budovy, což také nebude k zahození - možná. Za dia nehraji a ještě nějaké losování stihnu, vždyť jsem právě dokončil první část.
Jinak tento event se mi líbí, není tak vyhrocený na denní speciálky - tedy alespoň pro nás, co již máme alespoň jeden takový event za sebou. Vedlejší odměny - do toho raději dloubat nebudu a nemá to smysl, protože dostat 2x za sebou tuláka nebo motivační sadu (já měl dnes ráno ty motivačky), to je fakt dost masakr :D. Ale domnívám se, že si každý něco odnese - tedy při úplné smůle základ nového setu (2 budovy) na příští jaro.
 

DeletedUser13872

Host
Já momentálně nemám už co plnit nějak jsem vše dohnal. A dnes jsem konečně získal aspoň jedno rozšíření.
Každopádně lze asi čekat že letos budeme ještě rozšiřovat Maharádžův palác a Sloní fontánu, možná i Vánoční město, Moštárny už se rozšiřovali tak se v tom bude pokračovat, stejně tak za měsíc určitě Májka. A do budoucna třeba i Černou věž. Asi došli nápady na nové budovy tak se bude vše zvedat. Uvidíme
 

DeletedUser14058

Host
Ale ale, lordíku, pročpak ty osobní útoky ?
Že hraji jinak než ty považuješ za to jediné správné a že (na rozdíl od tebe) nemám 20 příspěvků denně ti dává právo mě kritizovat ?
A opravdu netuším, co bych ve svém věku dělala v dětském koutku, o plácání báboviček nemluvě.
Zkus trochu tolerance, to ti neublíží...
 

Svatej

Legenda
Spíš si v Merkellandu konečně dozvěděli, že hráči mají problém s nedostatkem místa ve městech. Dokonce takový, že na všech jazykových mutacích jim píšou, že si nemohou postavit každou blbůstku, kterou oni vypustí.
Tak si řekli, že místo aby hráčům dali víc místa, tak zvednou staty budov, které už ve hře jsou. Vůbec mi nevadí že jde hra tímto směrem. Já jsem s tím spokojen. :D
Barbucha 11: Osobní útok? A ten vidíš kde? Já jen píšu že ty se při každém eventu ozveš s tím že hraješ 2 minuty denně, nic nestíháš či nechceš dělat a že je všechno hrozné, tak to hrát nebudeš. Píšeš to furt dokola... ;) Tvoje věc. Ale proč cítíš potřebu to furt opakovat, to opravdu netuším. Možná si aktivitou na fóru kompenzuješ svou neschopnost ve hře?:rolleyes:
Ukaž mi den kdy jsem měl 20 příspěvků za den a já přestanu tvrdit že tvůj příspěvek (číslo.85) je lživá pomluva. ;)
 

DeletedUser13750

Host
Zatiaľ sa mi tak zdá, že ma táto udalosť skôr brzdí než by som mal ňou napredovať. Prišiel som o vyše polovicu mincí (z nich snáď 80% išlo do úloh typu "zaplať"), rovnako zásoby, myslím si že pre hráča v pozdním stredoveku je dať 35000 zásob len tak do nejakej úlohy trochu moc. Namiesto toho aby som ich niekde efektívne využil, napríklad na stavbu vojenských budov, s ktorými by som sa rád pohol na mape. Tak aspoň v tých troch čo mám si šetrím vojakov a oblasti v provinciách na ďalšie úlohy typu "získaj oblasti, strety v expedíciach a pod." a potom príde úloha "rekrutuj 3 jednotky", takže idem tých vojakov odstrániť a zase odznova. Medzi tým si konečne našetrím pár desaťtisícok zásob a potom sa ocitnem v požiadavkách postaviť kultúrne budovy, z ktorých najlacnejšia stojí 18000 zásob, pričom ich vôbec nepotrebujem, keďže o nadmerné množstvo kultúry sa starajú iné budovy. Takže len sledujem ten zelený pás v ružovom pozadí a čakám, až sa konečne dostane na koniec. Keď už som sa do toho pustil, tak to chcem dokončiť, ale nabudúce si to ešte dobre rozmyslím. o_O Do setu chýba ešte jedna budova a bude komplet.
 

DeletedUser5384

Host
iDavis: Bez ohledu na dobu-pokud jedeš CE alespoň na 2 úrovně,což se dá i bez vojenského bonusu musíš mít v inventáři nějakou kulturní budovu. O zlatě a zásobách s Tebou nemohu polemizovat- sytý hladovému nevěří :)

Jinak jedu už taky denní, lampiony jsem si schovával na posílení útočného bonusu, dnes běží skála, šel jsem do toho s asi 1050 lampama, většinou jsem to vyplácal na 65 l truhly a mám 3x up na skálu. Pravda,k tomu spoustu balastu typu tulák,kterých mám stovky i bez truhel nebo urychlení výroby, no,to mi v invu chybělo :D
Eventy beru tak,jak přijdou,odvykl jsem si se na ně těšit, za to si může INNO samo.Jednak díky hromadě neperspektivních cen a druhak dík nechutnýmu eventovýmu přetlaku.. Podle mně míň by bylo víc,ale asi němci tuhle hlášku neznaj,bohužel.
 
Kritizovat umí každej, tak navrhni, co si tak představuješ místo současných questů. ;) Napsat "to se mi nelíbí" a nic víc, to zvládne každej...:rolleyes: Vymyslet něco nového, to je jiná...
Já jsem to napsal, co bych si představoval. Už v diskusi k nějakému z historických okének a také i částečně do příspěvku výše. Buď tedy každý den nafasuji určitý počet luceren (zimních hvězd, florinů, jakékoliv další měny) a další budu sbírat po městě, přičemž se budou generovat častěji, než nyní. Přijde mi to zábavnější, než se pachtit s úkoly, které jsou ve větší míře samoúčelné a jejich splnění není o herní dovednosti, šikovnosti, znalosti, chytrosti, ale pouze o splnění. Pak jako možnost padá do úvahy možnost si onu měnu typu luceren prostě vybojovat proti NPC armádě na speciálním bojišti. Potom možnost loterie, kdy dostanu nějaký obnos do začátku, každý den se mi něco přičte a já mohu zkoušet štěstí ve virtuálním FoE kasínu. K historickým okénkům mě napadá vědomostní kvíz, každý den třeba tři krátké otázky k dané osobnosti. Možností by bylo vícero, mohlo by se to kombinovat, ale řada prakticky totožných úkolů, které se s jistou obměnou opakují se již zajídá.Jinak k druhému příspěvku, Tobě přijde úkol typu ,,postav pět dekorací" hodný nějakého vyspělého hráče? Myslím, že ať bude hráč po městě sbírat stromky se zavěšenými lucernami, anebo plnit tyto samoúčelné úkoly nevyžadující zhola žádný um, inteligenci, či šikovnost, tak je to takřka to samé ve své podstatě.
Něco pro to, abys byl profi hráč:D
Dík, samozřejmě o tom vím a již nějaký ten pátek před každým okénkem či eventem ,,žhavím" wikinu, zda tam nenajdu rozpis úkolů a než nastane den nahození eventu, tak se snažím nějak přizpůsobit život ve městě. Tj. ponechám si dostatek mincí na výběr, surovin na obchod, krčem k návštěvě, oblastí k dobytí, provincíí k ovládnutí, atd. Takže nejsem překvapen a zvládnu několik questů takřka najednou. Ovšem některé ty úkoly znamenají zdržení toho dalšího takže čas od času se zaseknu na místě, kdy se v řadě úkolů objeví dva totožné a splnění prvního pozdrží splnění druhého, typicky je to třeba útrata většího objemu FB. Mimochodem nekritizoval jsem jako výhru set, ale různé jednotky jednotek (kdyby jich jako cena útěchy bylo dvacet tak nepípnu, ale jedna, to je výsměch) anebo třeba motivační sady. Hlavní set je fajn cena, ačkoliv zase hráči, kteří zápolí s místem ve městě možná nesouhlasí.

Tak pokud člověk nedělá event kvůli tomu, že chce tu hlavní cenu, tak je skutenčně otázka, proč se úkoly zdržovat. Ale pak si nelze stěžovat, že je event špatný, nebo nudný, tak ať ho dotyčný nedělá. Eventy se dělají proto, že má člověk šanci získat nějakou speciálku.

Budu souhlasit s tím, že obsah truhel zde je mimořádně chudý, ba dokonce zcela bezcenný. Nevím jestli to má kompenzovat fakt, že ten set sám o sobě patří při správném seskládání k tomu (nej)lepšímu, co se dá postavit, ale ty vedlejší dropy jsou úplně k ničemu. Takto slabé vedlejší ceny snad ještě nikdy nebyly...

Ale kvůli tomu, se přece nebudu vztekat?! Cílem je speciálka (pokud ne, proč vůbec event dělám?). A že by měla malou šanci na drop? Otevřel jsem 10x největší truhlu a 2x střední a získal jsem z toho 4 plánky, které jsem potřeboval. Procentuelně to sedí.
Já dělám event kvůli hlavní ceně. Někde jsem viděl typologii hráčů počítačových her (myslím, že v článku od Michala Rybky) který vycházel z Bartleho testu hráčské psychologie a já jsem tzv. Archiever střižený Explorerem. Hlavním cílem hry pro první skupinu hráčů je dosahovat úspěchů ve hře, získávat nové vybavení atd. Pro tu druhou je cílem hry dosahovat určitých nových oblastí ve hře. Ona speciální budova je pro mě dalším úspěchem, pověstnou poštovní známkou do alba, plastikovým modýlkem na poličku. Stejně tak jako odznáček na profil. Kdybych měl eventy dělat jen kvůli jednomu tulákovi, či motivační sadě, tak bych je nedělal :). Žel nynější procentuální rozložení je fakt víc k vzteku, než pro zábavu, tady se shodneme.
Zatiaľ sa mi tak zdá, že ma táto udalosť skôr brzdí než by som mal ňou napredovať. Prišiel som o vyše polovicu mincí (z nich snáď 80% išlo do úloh typu "zaplať"), rovnako zásoby, myslím si že pre hráča v pozdním stredoveku je dať 35000 zásob len tak do nejakej úlohy trochu moc. Namiesto toho aby som ich niekde efektívne využil, napríklad na stavbu vojenských budov, s ktorými by som sa rád pohol na mape. Tak aspoň v tých troch čo mám si šetrím vojakov a oblasti v provinciách na ďalšie úlohy typu "získaj oblasti, strety v expedíciach a pod." a potom príde úloha "rekrutuj 3 jednotky", takže idem tých vojakov odstrániť a zase odznova. Medzi tým si konečne našetrím pár desaťtisícok zásob a potom sa ocitnem v požiadavkách postaviť kultúrne budovy, z ktorých najlacnejšia stojí 18000 zásob, pričom ich vôbec nepotrebujem, keďže o nadmerné množstvo kultúry sa starajú iné budovy. Takže len sledujem ten zelený pás v ružovom pozadí a čakám, až sa konečne dostane na koniec. Keď už som sa do toho pustil, tak to chcem dokončiť, ale nabudúce si to ešte dobre rozmyslím. o_O Do setu chýba ešte jedna budova a bude komplet.
Souhlasím s tím, že nejen tento event, ale i jiné podobně koncipované hráčův postup ve hře spíš brzdí. Tady dávám zapravdu v oněch zásobách, v mém případě mincích, kdy jsem vysolil v pozdním středověku nějakých 130 tisíc zlatek, které bych využil líp. A za to dostanu třeba lahvičku s 5% bonusem. Tak fajn, no.
 

DeletedUser13851

Host
Tak abych se přiznal, mě se vylepšování stávajících staveb zdá příjemnou změnou, kdy hráč ušetří místo, ale eventu se zúčastní. A jak se zde již psalo ( @LordFrunDor ) pokud půjde hra tímto směrem, budu také spokojenější. Pravda, úkoly na provincie se mi moc nelíbí, ale to je prostě věc mé volby, zda do toho půjdu nebo ne. Je to jen otázka mého času, chuti posunovat se ve hře vpřed a zhodnocení možného "zisku". Diamanty za RM nenakupuji a zřídka kdy je utrácím na dokup eventů. Ono se to jistě časem změní, například až nebudou potřeba na rozšíření, ale to je doufám ještě hoooodně daleko :)
 

Svatej

Legenda
Já jsem to napsal, co bych si představoval. Už v diskusi k nějakému z historických okének a také i částečně do příspěvku výše. Buď tedy každý den nafasuji určitý počet luceren (zimních hvězd, florinů, jakékoliv další měny) a další budu sbírat po městě, přičemž se budou generovat častěji, než nyní. Přijde mi to zábavnější, než se pachtit s úkoly, které jsou ve větší míře samoúčelné a jejich splnění není o herní dovednosti, šikovnosti, znalosti, chytrosti, ale pouze o splnění. Pak jako možnost padá do úvahy možnost si onu měnu typu luceren prostě vybojovat proti NPC armádě na speciálním bojišti. Potom možnost loterie, kdy dostanu nějaký obnos do začátku, každý den se mi něco přičte a já mohu zkoušet štěstí ve virtuálním FoE kasínu. K historickým okénkům mě napadá vědomostní kvíz, každý den třeba tři krátké otázky k dané osobnosti. Možností by bylo vícero, mohlo by se to kombinovat, ale řada prakticky totožných úkolů, které se s jistou obměnou opakují se již zajídá.Jinak k druhému příspěvku, Tobě přijde úkol typu ,,postav pět dekorací" hodný nějakého vyspělého hráče? Myslím, že ať bude hráč po městě sbírat stromky se zavěšenými lucernami, anebo plnit tyto samoúčelné úkoly nevyžadující zhola žádný um, inteligenci, či šikovnost, tak je to takřka to samé ve své podstatě.
Promiň, já jsem vážně něco zajímavého čekal...
Takže podle tebe, lépe než otravné ale nutící ke STRATEGIZOVÁNÍ úkoly je lépe zavést buďto něco ve stylu "tady máš a běž si s tím něco udělat" což degraduje strategické prvky hry. Nebo loterii tipu výherního automatu? Pardon... "kvízomatu".
No tak to je přesně to o čem píšu - Vymyslet něco dobrého, to je obtížné. A ano, proti tomu co navrhuješ jsem proti, prostě proto že od strategické hry čekám nějaké strategické prvky.

A zatímco sběr stromečků které se ti každou půlnoc přidělí nevyžaduje strategii žádnou, tak současné "otravné" úkoly strategii vyžadují. Dostatek místa ve městě abych mohl postavit žádané budovy například. Příprava na úkolovou řadu, abych ji splnil v jednom dni třeba... etc.

Takže ano, úkoly tipu "postav pět stromů" mi pořád přijdou strategičtější než "tady máš a běž".

Vědomostní kvíz? Neproveditelné v okamžiku, kdy ti do češtiny FoE eventy překládá google translátor. Budeš vkládat správnou odpověď a ono ti to zamítne, protože google to nepřeložil správně.

Nehledě k tomu, že vygooglit si danou informaci zabere méně času a kliků, než postavení a zbourání 5ti stromů. + Odvádí to aktivitu hráče od hry jinam.
Uvědom si prosím že cílem innogames je aby hráč trávil u hry co nejvíce času. (aby ho to donutilo si tu dobu zkracovat utrácením dia etc...) čímž by inno šlo samo proti sobě.
 

DeletedUser5384

Host
Vědomostní kvíz? Neproveditelné v okamžiku, kdy ti do češtiny FoE eventy překládá google translátor. Budeš vkládat správnou odpověď a ono ti to zamítne, protože google to nepřeložil správně.
No,navíc vědomostní kvíz v globální hře,kde Napoleon nebo třeba ta tanyny slečna,co byla nedávno má jinou váhu u nás a jinou třeba v Koreji je dost ošidná záležitost :) Buď by musela být na úrovni někoho,co umí týden číst a dva dny psát, nebo by suppi po celém světě řešily tisíce "děkovných" ticketů :D
 

DeletedUser11843

Host
Úkoly v eventech mohou být zábavné. Pamatujete ten úplně první? Úkoly byly v hádankách. I to schovávání vajíček bylo dobré.
 

DeletedUser11843

Host
Zatím mám splněných 32 úkolů. Všechno kolem města jsem posbírala poctivě každý den a proměnila za truhly. Počet získaných upgradů: 0.
 
Promiň, já jsem vážně něco zajímavého čekal...
Takže podle tebe, lépe než otravné ale nutící ke STRATEGIZOVÁNÍ úkoly je lépe zavést buďto něco ve stylu "tady máš a běž si s tím něco udělat" což degraduje strategické prvky hry. Nebo loterii tipu výherního automatu? Pardon... "kvízomatu".
No tak to je přesně to o čem píšu - Vymyslet něco dobrého, to je obtížné. A ano, proti tomu co navrhuješ jsem proti, prostě proto že od strategické hry čekám nějaké strategické prvky.

A zatímco sběr stromečků které se ti každou půlnoc přidělí nevyžaduje strategii žádnou, tak současné "otravné" úkoly strategii vyžadují. Dostatek místa ve městě abych mohl postavit žádané budovy například. Příprava na úkolovou řadu, abych ji splnil v jednom dni třeba... etc.

Takže ano, úkoly tipu "postav pět stromů" mi pořád přijdou strategičtější než "tady máš a běž".

Vědomostní kvíz? Neproveditelné v okamžiku, kdy ti do češtiny FoE eventy překládá google translátor. Budeš vkládat správnou odpověď a ono ti to zamítne, protože google to nepřeložil správně.

Nehledě k tomu, že vygooglit si danou informaci zabere méně času a kliků, než postavení a zbourání 5ti stromů. + Odvádí to aktivitu hráče od hry jinam.
Uvědom si prosím že cílem innogames je aby hráč trávil u hry co nejvíce času. (aby ho to donutilo si tu dobu zkracovat utrácením dia etc...) čímž by inno šlo samo proti sobě.
Pár nápadů jsem přednesl, možná mě postupem času napadne něco dalšho. Alternativu jsem tedy představil, zda bude zajímavá pro někoho jiného, to nechám na posouzení jiných. Každopádně se nabízí řečnická otázka, co může být zajímavějšího, než léta letoucí opakující se nudné úkoly. Myslím, že takřka cokoliv, protože pokud člověk dokola hraje to samé, už se toho přejí. Nějaké ,,strategické prvky hry" jak píšeš, to je opravdu značná nadsázka, bavíme se tu o směsce zbytečných úkolů, které mě nikam jako hráče neposunou, ničemu mi až na výjimky v rozvoji města nepomohou, pouze mě odvádějí od seriozního hraní. Já naopak vybojování oné měny typu luceren či florinu proti NPC armádě vidím jako lepší, než abych plnil samoúčelné věci typu ,,nasekej pět stromků" případně ,,dokonči nějaký počet nějakého druhu výroby zásob". Jako zrovna tenhle druhý typ úkolu je zcela nesmyslný a pro přirozenou hratelnost zbytečný. Osobně když u hry sedím, tak vyrábím v cyklu 15 minut, protože to poskytuje nejlepší zisk, vyráběl bych i pětiminutovky, ale tam bych skutečně musel mít pořád nahozenou hru, nepřepínat do editoru ve kterém dělám fotky či dělat jiné věci. Proč mám vyrábět x-hodinovky jen proto, že jsem to dostal v samoúčelném úkolu zadáno, nevím. To prostě zcela popírá nějakou přirozenou hratelnost a láme mě to do nelogického postupu, na kterém tratím. Osmihodinovku nahodím jen když jdu spát, jinak pro mě jsou jiné, než patnáctiminutové cykly mrháním časem a zásobami, které bych mohl vyrobit. Další věcí je zobchodování surovin. Co když momentálně nepotřebuji obchodovat? Zkrátka mám veškeré suroviny a nepotřebuji si měnit určité stavy zásob? Jasně, samoúčelně tedy něco vyměním, abych splnil úkol. Ovšem k čemu? Užitečnost nula. Anebo když zase obchodovat budu potřebovat, tak budu čekat na event, jako nyní v případě výzkumů či expanze na mapě. Tohle není už obecně o strategii, tohle je o vykonávání zcela zbytečných kroků, které nejsou o nějaké herní dovednosti, nějakém důvtipu, inteligenci, je to prachobyčejná otročina kterou jen odvedu, abych si mohl odškrtnout. Zase se ptám na prospěch toho všeho. Nula. Čili pokud se vývojáři za ty roky nezmůžou na něco lepšího, tak mi řešení ,,tady máš a běž" připadá lepší. Nota bene za předpokladu, kdy mi jako odměna stejně padá málokdy něco užitečného. Vědomostní kvíz je myslím stejně proveditelný, jako když se překládají běžné texty do hry. Vezme se určitý okruh otázek k té které osobnosti či dějinné události, vyskočí mi náhodně v průběhu hraní, kdy budu přihlášený do hry pop up okno podobné tomu, když vyjede notifikace o dosaženém úspěchu, na vyplnění stylem a) b) c) budu mít vymezený čas, aby se zamezilo googlení, pak se okno schová. Ještě bych eventuálně akceptoval druhý pokus, pokud jsem po dobu prvního afk...třeba si vařím kafe. Asi tak.
 

DeletedUser

Host
Kritizovat umí každej, tak navrhni, co si tak představuješ místo současných questů. ;) Napsat "to se mi nelíbí" a nic víc, to zvládne každej...:rolleyes: Vymyslet něco nového, to je jiná...
Od toho jsou tu i jiné názory a pohledy na věc. Dá se toho udělat hodně, například kvízy, logické hádanky, časově omezené testíky a pod. Myslím, že ty úkoly jsou velmi stereotypní a podobné u všech událostí, takže ani nemusím být herní fanatik projíždějící betu abych odhadl o jaké úkoly půjde. Taky se mi líbilo pocítit úlevu při hození eventu za hlavu :) A odměny ? Směšných pět VB a pod. ? To je pěkný výsměch hráčům.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13851

Host
Od toho jsou tu i jiné názory a pohledy na věc. Dá se toho udělat hodně, například kvízy, logické hádanky, časově omezené testíky a pod. Myslím, že ty úkoly jsou velmi stereotypní a podobné u všech událostí, takže ani nemusím být herní fanatik projíždějící betu abych odhadl o jaké úkoly půjde. Taky se mi líbilo pocítit úlevu při hození eventu za hlavu :) A odměny ? Směšných pět VB a pod. ? To je pěkný výsměch hráčům.
Časově omezené úkoly? Ufff, tak to bych fakt nechtěl. Při představě, že mám 10 minut času a rozkliknu takový úkol, který má omezení dejme tomu na hodinu, to bych byl asi vzteklej jako pes :D, kdybych ho nemohl splnit jen proto, že by šlo třeba o 15 minutové výroby. Kvízy a hádanky? No prima, strejda Google a teta Wiki by se asi strhli pod tíhou toho vyhledávání správných odpovědí. Ne, to bych já osobně také nechtěl. Navíc by docházelo k hádkám o znění správné odpovědi, protože i logická hádanka může mít za různých podmínek několik správných odpovědí a těch nepochopených zadání co by bylo - ani nedomýšlet. Nezatracuji Tvoje nápady, to ne, ale nechtěl bych se s tím prát jako autor ani za nic. Netvrdím, že úkoly jaké máme nyní někoho naplňují uspokojením, ale alespoň jsou jasné a většinou i srozumitelné.
 

DeletedUser14058

Host
Od toho jsou tu i jiné názory a pohledy na věc. Dá se toho udělat hodně, například kvízy, logické hádanky, časově omezené testíky a pod. Myslím, že ty úkoly jsou velmi stereotypní a podobné u všech událostí, takže ani nemusím být herní fanatik projíždějící betu abych odhadl o jaké úkoly půjde. Taky se mi líbilo pocítit úlevu při hození eventu za hlavu :) A odměny ? Směšných pět VB a pod. ? To je pěkný výsměch hráčům.
Těmi posledními větami jsi asi nejlépe vystihl mou frustraci. Ono se nakonec dá přežít plnění hloupých úkolů, nehledě na to, že polovinu z nich (třeba utracení nějakých fb nebo dobytí území) děláš tak jako tak. Co je otravné je to, co je vydáváno za odměny - bubenická škola, tulák nebo párminutové urychlení výroby mě nijak nemotivuje, pokud neusiluji rovnou o finální budovu. Vlastně, jak mi lordík vysvětlil, skutečnost je ovšem taková, že hrát neumím nebo aspoň hraju blbě a sem chodím jen proto, abych se od něj nechala sprdnout.
Tak hezký večer :)
 
Nahoru