Balancování velkolepých budov

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Thesseus

Znalec
Jak už jsem tu jednou psal, jsem v PvP věžích pro. Protože to dá zase smysl obraně. Představte si, že nebude jasné, jestli jí někdo prorazí, no není to pěkné? Hodně lidí tady po tom volá. A za další je to krok pro ruční boje na úkor automatických. A to říkám jako ještě donedávna jejich velký příznivce. Podle mě je logicky pozitivní podpořit umění ručního boje než 8 tanků a klikačka. Takže pro PvP je to dle mě dobře.

Co se týká GvG, tam těžko soudit. Tuším, že jedna z pohnutek mohla být i větší diamantová náročnost válčení ale taky nemusela. Vidím to spíše pozitivně pač bude záležet na personalistice cechů. Ta do teď neměla moc smysl, přibíral se kde kdo, i když neklikal ostatní a neměl tedy VS. Což podle mě není dobré pro zdravost cechu.
Prosím vás, nemyslím tím žádný konkrétní cech ale jen obecně.
A druhá věc - všichni prodělají stejné snížení tzn. že všichni mají srovnatelnou šanci na úspěch ve válkách.
Negativní věc vidím v tom, že těžké to budou mít nováčci. Ti musí rychle sbírat plánky už od začátku aby se co nejdřív mohli zapojit do aktivního cechu.
 

DeletedUser6769

Host
Chápu to dobře, že obranné budovy budou teď i v PvP (GvG mě ani moc nezajímá, toho se bojím, jak čert kříže, že to zkazí hru... jako každý větší pokus hru oživit) dávat obranné armádě za každou úroveň 3% do obrany I do útoku? Takže když se střetnou 2 armády s max. podporou, pak bude mít útočící 90% do obrany i do útoku a bránící armáda 90% do útoku a 90%(+ bonusy = ohně, klášter) do obrany?

Mno s těmi cechy, co píšeš Thessee, nevím jestli souhlasit. U nás má VB skoro každý, ale všem úrovně stagnují. Není v silách smrtelníka dávat body 80ti lidem do celkem nejméně (nejméně, protože když si to tak vezmeš, tak vojenských budov je 5 a skoro každý má alespoň 2) stovky budov. A dát jen někomu? Ale komu z nich? A když budou lidi dávat body do budov, jak budou zkoumat? Raději budu mít v útoku Snipery bez bonusu, než Prakovníky s bonusem.

VB jsou už teď zlo. Líbilo se mi na hře, že mě do ničeho nenutí. Ale provincie teď mají bonusy do obrany i útoku (i když jen brání) a bez VB je hodně těžké (/nemožné - záleží na bonusu) je dobýt. A i když sehnat plánky je snadné, tak není snadné sehnat někoho, kdo by mi budovy pomohl stavět. Snad mi na to neřeknete, že je spousta lidí, co nemaj VB a jsou ochotni kvůli plánkům darovat body. Ale vemte to takhle - lidí s VB je víc, než lidí bez VB. Jaká je šance, že těch 'pár' lidí se rozhodne investovat zrovna u mě? Nemluvě o tom, že takových lidí budu muset sehnat více, protože míň dárců by muselo darovat více bodů. Což by znamenalo, že bych je vyždímal. A to promiňte, ale to je hnus. Nemyslíte? Jsou takový lidé, ale zastaví se jim výzkum, což bych nerad někomu brzdil výzkum. Navíc kde takové lidi vzít? Těch je jako šafránu a řekl bych, že když už si budou chtít stopnout výzkum, tak jedině tím, že ty body dají do svých budov. Nebo naopak, přestali hrát a jsou ochotni logovat a dávat mi body - což smrdí BANánem a je to tudíž možnost k ničemu, nepoužitelná.

Procházel jsem svoje sousedství a i když je vidět, že hodně těch lidí hraje už delší dobu, spousta budov je 'v 1. polovině' - pod 5. úroveň, často i jen první úroveň s 0 body. A pokud člověk nahlédne do budov, které mají vyšší úroveň, tak najde většinou tak 2 dárce, co dali i 300 bodů... nebo jsem nedávno viděl Cášskou katedrálu na 9. úrovni - 570b z 10. úrovně si dal/a hráč/ka sám/a. Z celkových 600.

Myslím, že spíše než bonusy by se měl překopat samotný systém VB.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
Já nepsal o budovách na vysoké úrovni ale jen o tom, jestli je mají či ne aby se poznalo, jestli jsou aktivní.
Bodů je sice nedostatek ale když je aktivita, přibývají i body. Spoustu hráčů už má dostavěno, náhoda? ;) Dokonce jsou i malí hráči co jim VS rostou jako z vody. A vím, že to není náhodou. Know-how prozrazovat nebudu. Ale aktivní hráč si najde cestu.
A zdaleka není jen jedna. Samozřejmě v rámci pravidel!
 

Verkos Vlkan

Komentátor
chapu dobre ze 5 budov ( socha,castel,aktedrala,hrad a vasil) ted kazda bude davat 3ˇdo utoku i do obrany za level...takze kazdy muze mit 150 % utok i obrana (teorie :) plati pro gvg) ale navic videl sem hrace ktery mel i +200% do obrany jen z ohnu takze ten bude mit 150 utok v obrane + 350 % obranu = nesmrtelny:) ( plati pro PVP ) az budou velikonoce a strazni ohen event tak se asi budeme divit:)


a nebo me napadlo 90% do utoku a obrany pri utoku a branici ma 60% do utoku a obrany + veze atd
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser9061

Host
Castel del monte, Cášská katedrála a Diova socha → bude dávat na každé úrovni + 3% útok + obranu (když ty útočíš)

Dealský hrad a Chrám vasila Blaženého → bude dávat na každé úrovni + 3% útok + obranu (při obraně města)

Což znamená, že můžeš mít 90% podporu při útoku a 60% podporu při obraně (samozřejmě poté se ještě přičítá "Obrana" ze strážního ohně a klášteru)
 

Verkos Vlkan

Komentátor
takze od pristiho tydne si na mape neskrtam kdyz tam maji i 120% do obrany i utoku:) ( rada pro vsechyn dobijte toho do utery na mape co nejvice :) hehe ).............obrana z tech ohnu ted bude znat xkrat vice nesmrtelnost porad plati:)
 

DeletedUser6769

Host
Podle mě by se měly změnit bonusy i u provincií - protože pokud se nepletu, tak třeba provincie v americe mají dost velké bonusy, bylo by dost hard-core tyto provincie dobývat pouze s 90%... ono je to hard-core už teď, když člověk nemá budovy na vysokých úrovních. Ale aspoň je to hodně o taktice ty boje a ne jen 'veni, vidi, vici.'
 

Thesseus

Znalec
Záviš: A co si tím chtěl říct? První konstatování se přece týká ohňů a druhé VS.

Mimochodem, kam se poděli všichni kritici nevyvážených VS?
Stalo se přece to, co jste chtěli a podle mě nedoufali, že se tak stane. Ale ouha, stalo, takže kde jsou pochvaly? :)
Nebo je to spíš tak, že někomu není nic dobré a prostě jen chce vylévat do fora negativní kritiku?
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser79

Host
Mne by zajímalo, jestli budou bonusy při GvG počítány za VS všech členů cechu a nebo jen těch, co budou mít své jednotky v útoku a obraně.
Díky za odpověď.
 

DeletedUser

Host
thesseus: No nevím jestli já zrovna patřím mezi kritiky nevyváženosti VB ale můj kladný ohlas je v obou vláknech ohledně balancování VB (v tomto oficiálním i v tom neoficiálním založeném dříve), takže kladné ohlasy po kterých voláš tu již jsou.

Jinak máš pravdu že mě nenapadlo že by mohlo dojít k vyvážení takže jsem v to ani nedoufala. Teď jen doufám že doladí i detaily, jako například přepočet bonusů na mapě.
 

DeletedUser2059

Host
Konečné důsledky tohoto balancování výjdou na jevo až s aktualizací 1.20 kdy změny posítíme na vlastní kůži společně s cechovními válkami. Jestli se jedná o správné nebo nesprávné řešení se dozvíme až když zhodnotíme projevy této změny za uplynulou dobu.
Nyní bych toto moc neřešil, soustředím se na CV.
 

DeletedUser

Host
No, upřímě řečeno ta změna aspoň přinese změnu, že obrana zase bude k něčemu aspoň v pár případech. Což je dobře.

Jinak co se týká těch příspěvků, kdy je hafo rozestavěných budov na nízké úrovni. Ono už na velkolepých budovách není nic velkolepého, když jsou v každém městě na světě. To podle mě trochu nedomysleli. Měli udělat nějaký omezení jako například 1 velkolepou budovu na 2 doby, nebo aspoň za kažou dobu jednu. Protože takle opravdu nejsou velkopý a hráči si nejsou nuceni pečlivějc vybírat co si postavěj.
 

DeletedUser6769

Host
Pěčlivěji vybírat co si postaví je podle mě dost určeno jejich velikostí - čím pozdější doba, tím jsou větší.. a 'méně užitečné' jsou menší - nemyslím zbytečné budovy, ale prostě budovy, co dávají trošku míň bonusů (např. spokojenosti) jsou menší.

A omezování by nemělo smysl, pořád by jich bylo moc... a znesnadnit získávání plánků by taky moc smysl nemělo - obzvlášť když je hráč NUCEN budovy stavět - narážím teď na vojenské budovy, bez těch útočných se v podstatě některé sektory na mapě nedají dobýt. Já osobně bych znesnadnil jejich stavbu - např. položení základů by stálo nejen spoustu surovin (klidně bych množství surovin potřebných k výstavbě i zvedl), ale i zlato a zásoby. Ale usnadnil bych jejich zvyšování úrovní - kdo mi dá 600 bodů na úroveň?
Kdo bude riskovat, že bude muset dát 300 bodů, aby získal plánek a 65b zpět? Co když dám skoro 300b a budu jen na druhém místě a dostanu sice plánek, ale bodů jen 25? Tohle za předpokladu, že dárců je málo, třeba 2 (což je dost často vidět, že budovu staví jeden dva lidi, často je jeden z nich i vlastník budovy, a zbytek jsou jen lidi s pár body, aby na tom vydělali body a plánky.

Plánky se ale dají získat i na nižších úrovních, mnohem levněji. Proč tedy riskovat, že se cena plánku vyšplhá na 300b? Navíc to bude trvat strašně dlouho, než ten plánek získám.

Nevýhoda mého plánu je, že nakonec by stejně každý našetřil dost zlata, zásob a surovin na budovy a měl by pak navíc snadnější levelování budov. Ale proč ne? Budovy mají lidem být prospěšné a ne je nutit zastavit si výzkum a cpát to do svých budov, aby jim budovy k něčemu byly.

Jak píše Blizz, VB jsou stejně v každém městě. A ne jen jedna, v každém je jich víc, i deset. To se pak těžce shání dárci a ani se to nedá zvládnou postavit vlastními silami. Podle mě základní myšlenka velkolepých budov byla, aby se dali těžce sehnat plánky a aby dávaly velkolepé bonusy - výhody, chcete-li, ale nyní se z nich staly velkolepé budovy v tom smyslu, že jen pár lidí je dokáže dostat na nejvyšší úroveň. Je to poněkud morbidní, jako si sednout před člověka umírajícího žízní s lahví vody a celou ji na ex vypít a jen kapku na dně mu nechat.
 

DeletedUser2298

Host
Tak nuceni vybírat rozhodně jsou.. VB nejsou až na výjimky žádní "drobečci" a pokud nemáš hodně medailí či diamantů.. tak je občas trochu problém narvat do města vše co potřebuješ.. tj. baráky.. nějaké výrobny zboží i zásob... voj. budovy a VB... já osobně s tím mám třeba DOST problém min. na dvou světech..
 

DeletedUser

Host
No já ti nevim, ale když se občas koukám na zběratele, co maj všechny budovy (včetně space needlu) a vejdou se celkem v pohodě a nemaj ani všechna dostupná rozšíření, často jen 9x9 rozšiřujících čverců, což je v moderní době zlatej standard a někdy i o pár míň.
 

Kayro

Znalec
To ze se tam vejdou neznamena ze to neni na ukor neceho jineho.Spousta lidi si treba do bojů vystaci jen s Alcatrazem ale to je od zitrka pravdepodobne prejde.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru