Cechovni bitvy

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16647
  • Vytvořeno

Dědeq

Znalec
Nemáš šanci, protože když jsou dohodnuty dva cechy, je to minimálně 120 lidi vzájemně si kryji záda
V cechu může být max. 80 členů, druhý cech v těch bitvách může pomoci pouze tím, pokud by skutečně byli online současně a dokonale komunikovali a spolupracovali, že by stavěl budovy, které prodlouží případný boj (kdyby například rychlejší z obléhatelů nastoupil o něco později a potřeboval získat více času, aby tvůj náskok dohonil).
Samozřejmě pokud například tvůj cech má méně členů, resp. dokáže dostat méně členů v jednu chvíli na stejné místo, tak máš omezené šance vyhrát. Ale k tomu slouží ligový systém. Velmi pravděpodobně se příště s těmito cechy nepotkáš, a situace bude zase úplně odlišná.

EDIT:
Maji celou mapu pokrytou oblehackama 129/130
Tak to jsem ještě neviděl, to jsou asi opravdu profíci. Příště dostanete někoho jiného.
 

Hyso

Dopisovatel
Tak to jsou starosti na úrovni max stříbrné ligy... Primárně se bojuje automatem a aktivnější cechy zabírají provincie jiným fofrem... 60 surovin může být pro někoho hodně sice, ale tak teda nemá na konci dobývání začínat vyjednávání (nebo manuální bitvu), anebo se má cech domluvit, kdo udělá ten poslední střet (dopředu, za pochodu na to nebude čas). Je třeba nedohadovat se o drobnostech, kontrolovat je taky nemá význam. V CvC se taky bojuje primárně automatem, a když někdo na konci dobývání začne manuální bitvu, samozřejmě ji nestihne a vypadal by komicky, když by si na to začal stěžovat.

Dynamika bojů ve vyšších ligách je úplně jiná, klidně málo aktivní cech přijde před nosem u velitelství o půlku bojů, když bude jiný cech rychlejší. O celou však nikdy nepřijde, protože velitelství bude vždy sousedit. Ale to píšeš jen o územích v těsném okolí, co dál na mapě?
Nic,pak na tu ligu nemáš a jde se dolů nebo v dalším kole uděláš lepší výsledek.

Máš pravdu v tom,že hrajeme stříbrnou ligu a proto mám starosti stříbrné ligy.

Když není žádná kontrola hráčů,jak můžeš napsat,že se vedou primárně bitvy ve všech bitvách? A když je dynamika bitev jiná,budeš opravdu čekat,že ten který je domluvený jako zavírač bude zrovna on-line? V automatech taky můžeš přijít o jednotky,jen to tolik nebolí,když Ti Alkatraz dá 40 jednotek:) jen i ty jednou dojdou. Polemik se dá vést spoustu a různými směry. Můj názor je pořad stejný,jsem proti.
 

DeletedUser13381

Host
V cechu může být max. 80 členů, druhý cech v těch bitvách může pomoci pouze tím, pokud by skutečně byli online současně a dokonale komunikovali a spolupracovali, že by stavěl budovy, které prodlouží případný boj (kdyby například rychlejší z obléhatelů nastoupil o něco později a potřeboval získat více času, aby tvůj náskok dohonil).
Samozřejmě pokud například tvůj cech má méně členů, resp. dokáže dostat méně členů v jednu chvíli na stejné místo, tak máš omezené šance vyhrát. Ale k tomu slouží ligový systém. Velmi pravděpodobně se příště s těmito cechy nepotkáš, a situace bude zase úplně odlišná.

EDIT:

Tak to jsem ještě neviděl, to jsou asi opravdu profíci. Příště dostanete někoho jiného.
Komunikuji dokonale, kdo kdy uzavrit oblast, kryjí si zada, takže nemáš šanci postoupit o dvě pole
 

d arvit

Odborník
dobře oni, na stříbro ideální taktika, chválim

místo toho aby jste si stěžovali na vývojáře nebo vymýšleli různé antivěci pokaždý když někdo použije něco účinného, by jste měli začít přemýšlet a něco dělat

1, zkusit to narušit, ok nejde to s vašimi možnostmi
2, poučit se pro příště a předejít tomu
3, uzavřít spojenectví s někym a dělat to samý

4, budte rádi že jste ve stříbře a tohle je váš jediný problém, jak koukám hra je v těchto ligách velmi statická

pro představu:
udělali jsme s dalšim cechem kolečko (pohyblivá verze tohoto, jen místo vlajek se po opadnutí zámku území rovnou zabírá) a udržovali ho v kuse 2 dni než nám to rozbourali, další cech velmi aktivní v noci vždy zabere celou mapu a zatlačí ostatní na okraj, za pár dní už jim to nefungovalo protože je jiní předešli nebo se na to naučili reagovat, celé bitvy jsou o tom že někdo něco vymyslí a chvíli to využívá než mu to ostatní rozeberou, použijou proti němu nebo na to vymyslí proti strategii - nechci z toho další nudné CvC :cool:

P.s. toho že by došli vojáci se nebojim, i já s průměrnym alíkem a při obrovském počtu bojů jsem našel rovnováhu a to nemůuvim o lidech s alíkem 80+
jediné co dojde jsou surky z předbudoucností a tam časem asi zakročím samo inno: dokud jsou surky budou se stavět budovy, dokud se bude stavět budou se utrácet dia, nebudou surky, nebude se stavět nebude se utrácet a že to žere moooc diamantů :eek:
 

DeletedUser13381

Host
dobře oni, na stříbro ideální taktika, chválim

místo toho aby jste si stěžovali na vývojáře nebo vymýšleli různé antivěci pokaždý když někdo použije něco účinného, by jste měli začít přemýšlet a něco dělat

1, zkusit to narušit, ok nejde to s vašimi možnostmi
2, poučit se pro příště a předejít tomu
3, uzavřít spojenectví s někym a dělat to samý

4, budte rádi že jste ve stříbře a tohle je váš jediný problém, jak koukám hra je v těchto ligách velmi statická

pro představu:
udělali jsme s dalšim cechem kolečko (pohyblivá verze tohoto, jen místo vlajek se po opadnutí zámku území rovnou zabírá) a udržovali ho v kuse 2 dni než nám to rozbourali, další cech velmi aktivní v noci vždy zabere celou mapu a zatlačí ostatní na okraj, za pár dní už jim to nefungovalo protože je jiní předešli nebo se na to naučili reagovat, celé bitvy jsou o tom že někdo něco vymyslí a chvíli to využívá než mu to ostatní rozeberou, použijou proti němu nebo na to vymyslí proti strategii - nechci z toho další nudné CvC :cool:

P.s. toho že by došli vojáci se nebojim, i já s průměrnym alíkem a při obrovském počtu bojů jsem našel rovnováhu a to nemůuvim o lidech s alíkem 80+
jediné co dojde jsou surky z předbudoucností a tam časem asi zakročím samo inno: dokud jsou surky budou se stavět budovy, dokud se bude stavět budou se utrácet dia, nebudou surky, nebude se stavět nebude se utrácet a že to žere moooc diamantů :eek:
[/QU
dobře oni, na stříbro ideální taktika, chválim

místo toho aby jste si stěžovali na vývojáře nebo vymýšleli různé antivěci pokaždý když někdo použije něco účinného, by jste měli začít přemýšlet a něco dělat

1, zkusit to narušit, ok nejde to s vašimi možnostmi
2, poučit se pro příště a předejít tomu
3, uzavřít spojenectví s někym a dělat to samý

4, budte rádi že jste ve stříbře a tohle je váš jediný problém, jak koukám hra je v těchto ligách velmi statická

pro představu:
udělali jsme s dalšim cechem kolečko (pohyblivá verze tohoto, jen místo vlajek se po opadnutí zámku území rovnou zabírá) a udržovali ho v kuse 2 dni než nám to rozbourali, další cech velmi aktivní v noci vždy zabere celou mapu a zatlačí ostatní na okraj, za pár dní už jim to nefungovalo protože je jiní předešli nebo se na to naučili reagovat, celé bitvy jsou o tom že někdo něco vymyslí a chvíli to využívá než mu to ostatní rozeberou, použijou proti němu nebo na to vymyslí proti strategii - nechci z toho další nudné CvC :cool:

P.s. toho že by došli vojáci se nebojim, i já s průměrnym alíkem a při obrovském počtu bojů jsem našel rovnováhu a to nemůuvim o lidech s alíkem 80+
jediné co dojde jsou surky z předbudoucností a tam časem asi zakročím samo inno: dokud jsou surky budou se stavět budovy, dokud se bude stavět budou se utrácet dia, nebudou surky, nebude se stavět nebude se utrácet a že to žere moooc diamantů :eek:
IMG_20191230_215858.jpg

Dopadne to stejně jako CvC , časem to zničí veškeré dohody.
 

DeletedUser13381

Host
Proti tomuto se jako jeden cech nemůžeš, šli jsme do těchto válek s tím, že to bude jiné než CvC. Že tu bude hrát každý cech sám za sebe, je to stejné. Jen odměny jsou pro jednotlivce zajímavější.
 

Dan 77

Veterán
D arvit: To asi nebudou screeny ze stříbrné ligy, vedou se tu totiž paralelně dvě debaty...

Nic,pak na tu ligu nemáš a jde se dolů nebo v dalším kole uděláš lepší výsledek.

Máš pravdu v tom,že hrajeme stříbrnou ligu a proto mám starosti stříbrné ligy.

Když není žádná kontrola hráčů,jak můžeš napsat,že se vedou primárně bitvy ve všech bitvách? A když je dynamika bitev jiná,budeš opravdu čekat,že ten který je domluvený jako zavírač bude zrovna on-line? V automatech taky můžeš přijít o jednotky,jen to tolik nebolí,když Ti Alkatraz dá 40 jednotek:) jen i ty jednou dojdou. Polemik se dá vést spoustu a různými směry. Můj názor je pořad stejný,jsem proti.
Nevím, jestli rozumím dotazům, ale je to prostě vidět na rychlosti bojů, že se jede automatem místo manuálně... (Hlavně v CvC, bez automatu už ani ránu.) A proč, když by se manuálem šetřily jednotky? Na začátku jsou bitvy toho dne stejně snadné, stačí nějaký útočný bonus a příjem jednotek z Alcatrazu a ušetříš velmi podstatně čas...
Zavírač vlajek byl trochu absurdní příklad, ale slo by se domluvit před samotným útokem, stejně to ve stříbrné lize jede asi většinou pomaleji atd.
 

d arvit

Odborník
aha, hodilo by se teda podrobnější info, já to pobral jako debatu o stříbře
129/130, platina, divné že jim to tam funguje, asi to maji opravdu dobře zmáklý a ostatní cechy se jim to nesnaží aktivně narušit
 

Dědeq

Znalec
Proti tomuto se jako jeden cech nemůžeš, šli jsme do těchto válek s tím, že to bude jiné než CvC.
Neumím si představit, jak toho, co vidím na screenu, lze v platině dosáhnout. Takže jsem a) buď velice podprůměrný "vojevůdce", nebo b) jsou ti maníci silně nadprůměrní. Dobře načasovanou diverzí, kdy je donutíte na území, se kterým aspoň dvojnásobně sousedíte, zavřít předčasně, by to mělo jít shodit. Za předpokladu, že máte dostatek aktivních hráčů, kteří vědí, co dělají. Možná platí varianta a) a nejde to, ale právě proto si to pak neumím představit, čili schrödingerova kočka :D

Může ovšem platit náhradní varianta c), a sice, že ty dva mazané cechy se dostaly do platiny s několika jinak poměrně slabými cechy, kterým vyskočilo MMR na 651 čistě náhodou po sérii her se samými loosery. V takovém případě se situace napraví v příštím kole CB, kdy dostanete jiné cechy, nejpozději v přespříštím, kdy se velice pravděpodobně posunete každý do jiné ligy.

Možnou podobnost s CvC jsem tu už někdy v létě uvedl jako jednu alternativu možného vývoje. Stejně jako CvC je CB aktivita náročná na čas a zdroje, pokud se má brát vážně. Ta podobnost by měla spočívat v tom, že dříve či později to většina lidí přestane hrát, protože na to přestanou mít náladu, čas a --- ty zdroje.
Ovšem výhoda oproti CvC je ta, že každých 14 dní dostaneš čistou mapu a každé spojenectví a závětří tu může trvat jenom tak dlouho, než se mapa vymění a těm úspěšnějším se zvýší rank.

Spodní ligy jsou dle mého odsouzeny k pasivitě, MMR se bude přelévat a vždycky může někdo dostat štiku do rybníka, ale opět: dočasně. Nejlepší obranou proti tomu je sestavit výkonný cech lidí, které CB baví. Pokud nebaví, tak to hrát nemusí a o nic nepřijdou.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Chci :)
V diamantu tohle teda neuvidíš
Neuvidíš?

gls7.png


Je pravda, že na první pohled je to hodně dobrá taktika - líbí se mi, že se dokáží takhle domluvit a spolupracovat - trochu to odráží i realitu, kde i politika během válek je důležitá. Ovšem, pokud se střídají v 1. a 2. místě, pak nikdo z nich nemá zájem na tom dohodu porušit. Vzhledem k tomu, že je to dia, kde je hrstka vyvolených, nikoho jiného nedostaneš. Vždy tam budeš mít tenhle kartel, který prostě nesesadíš. Jim stačí si pohlídat začátek. Pak už máš jen hlídky, kdy v případě potřeby doklepnou ten jeden boj, na to už 80 lidí nepotřebuješ. V případě napadení si to doklepnou a než jim spadne štít, vyhlásí čas kdy se sousední sektor sebere zpět (logicky bude dostupný k dobývání dřív, než spadne štít na tom tvém (v tu chvíli patřící aliančnímu partnerovi) dobývaném).

Jak říkám, taktika sice super a respekt, ale stále je to hra. A dělat tu takové monopoly, které do dia prakticky nikoho moc nepustí, to dle mého není úplně správně, tak jak to bylo zamýšleno. Jakmile ti uteče začátek (né každý má tu možnost tu být v danou dobu na začátek), pak už se 10 dní jen vezeš a je ti to v podstatě jedno, protože na první dvě místa nedosáhneš ať děláš co děláš. A věřím, že více lidem tato frustrace CB dřív nebo pozděj znechutí.

Já naopak ve stříbře nebo zlatě tohle nepotkal - tam bývají dynamické a zábavné boje. Ale narazit na tohle? Mno aspoň ušetřím jednotky a surky, ale tohle je právě statická forma. Střed se ti prakticky točí jen mezi 2 cechy. A když nevíš, koho budeš mít v dia dalšího, s kým by si mohl udělat dohodu, než ji uděláš, oni mají střed zase zabraný. Nevím, třeba se to někomu podaří nabourat, ale zatím jsem to neviděl a na tyhle situace slýchám jen negativní ohlasy (samozřejmě kromě cechů, které to praktikují :-D)
 

d arvit

Odborník
jak to rozbourat?? pokud jsi z aktivního cechu tak jednoduše, párkrát zaútočit na stejnou část sektoru 2-3 území vedle sebe a po opadnutí zámku být rychlejší při zabírání (pokud tě nechaji jet na 120/130 než to zaklapnou) tak po opadnutí zámku tam budeš mít už slušný základ)
jeden občasný útok na tohle nemá nárok..
a dokonce poradim, stačí v průběhu dne tam naházet vyjednávánim (od většiny členů) dostatečný počet bojů aby jsi je to přinutil zavřít a potom tam vlítnout min s deseti lidmi a zabrat to hned, když se domluví 2 cechy na společné akci a každý si vezme něco tak je prostě za den rozeberete a potom už jim nesmíte dovolit to zopakovat..
 

Tomas 0482

Psavec
jak to rozbourat?? pokud jsi z aktivního cechu tak jednoduše, párkrát zaútočit na stejnou část sektoru 2-3 území vedle sebe a po opadnutí zámku být rychlejší při zabírání (pokud tě nechaji jet na 120/130 než to zaklapnou) tak po opadnutí zámku tam budeš mít už slušný základ)
jeden občasný útok na tohle nemá nárok..
a dokonce poradim, stačí v průběhu dne tam naházet vyjednávánim (od většiny členů) dostatečný počet bojů aby jsi je to přinutil zavřít a potom tam vlítnout min s deseti lidmi a zabrat to hned, když se domluví 2 cechy na společné akci a každý si vezme něco tak je prostě za den rozeberete a potom už jim nesmíte dovolit to zopakovat..
Tohle je fajn taktika a osobně se mi tohle nechávání jednoho bodu ještě nestalo, ale není pak jednoduché, pro ten daný cech s dohodou, zabrat i sousedící území na okraji mapy a tím vašemu cechu zrušit postup těch 120/130?
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
jak to rozbourat?? pokud jsi z aktivního cechu tak jednoduše, párkrát zaútočit na stejnou část sektoru 2-3 území vedle sebe a po opadnutí zámku být rychlejší při zabírání (pokud tě nechaji jet na 120/130 než to zaklapnou) tak po opadnutí zámku tam budeš mít už slušný základ)
jeden občasný útok na tohle nemá nárok..
a dokonce poradim, stačí v průběhu dne tam naházet vyjednávánim (od většiny členů) dostatečný počet bojů aby jsi je to přinutil zavřít a potom tam vlítnout min s deseti lidmi a zabrat to hned, když se domluví 2 cechy na společné akci a každý si vezme něco tak je prostě za den rozeberete a potom už jim nesmíte dovolit to zopakovat..
Jenže mezitím ti spadne štít na území 2.-3. úrovně, které ti zaberou a tebou nabouchaný postup vyruší... Ty tebou popsaným způsobem získáš max 2. kolo, ale do středu se prostě nemáš šanci dostat. Tím, že neplácají pokusy na boje ve středu, mají hromady pokusů a jakmile se začneš prokousávat 3kou a následně začneš dobývat 2ku, tak ti to spolčený cech zavře a 4 h nic neuděláš. Čímž vznikne třeba 10 min okno ve prospěch kartelu a ty 2ky a 3ky ti odříznou a vyruší ti veškerej postup. Samozřejmě, asi existuje shoda okolností, kdy to rozbít jde, ale ty musíš mít štěstí a oni nějaký výpadek v hlídkách. Rozhodně to není tak lehké, jak popisuješ. Tohle je dia, tam jsou opravdu nejlepší z nejlepších a opravdu to nezkoušeli prolomit občasným útokem... Dělali se různé aliance a taktiky jak na to, bohužel zatím bez dlouhodobějšího úspěchu.
 

Dan 77

Veterán
Neumím si představit, jak toho, co vidím na screenu, lze v platině dosáhnout. Takže jsem a) buď velice podprůměrný "vojevůdce", nebo b) jsou ti maníci silně nadprůměrní. Dobře načasovanou diverzí, kdy je donutíte na území, se kterým aspoň dvojnásobně sousedíte, zavřít předčasně, by to mělo jít shodit. Za předpokladu, že máte dostatek aktivních hráčů, kteří vědí, co dělají. Možná platí varianta a) a nejde to, ale právě proto si to pak neumím představit, čili schrödingerova kočka :D

Může ovšem platit náhradní varianta c), a sice, že ty dva mazané cechy se dostaly do platiny s několika jinak poměrně slabými cechy, kterým vyskočilo MMR na 651 čistě náhodou po sérii her se samými loosery. V takovém případě se situace napraví v příštím kole CB, kdy dostanete jiné cechy, nejpozději v přespříštím, kdy se velice pravděpodobně posunete každý do jiné ligy.

Možnou podobnost s CvC jsem tu už někdy v létě uvedl jako jednu alternativu možného vývoje. Stejně jako CvC je CB aktivita náročná na čas a zdroje, pokud se má brát vážně. Ta podobnost by měla spočívat v tom, že dříve či později to většina lidí přestane hrát, protože na to přestanou mít náladu, čas a --- ty zdroje.
Ovšem výhoda oproti CvC je ta, že každých 14 dní dostaneš čistou mapu a každé spojenectví a závětří tu může trvat jenom tak dlouho, než se mapa vymění a těm úspěšnějším se zvýší rank.

Spodní ligy jsou dle mého odsouzeny k pasivitě, MMR se bude přelévat a vždycky může někdo dostat štiku do rybníka, ale opět: dočasně. Nejlepší obranou proti tomu je sestavit výkonný cech lidí, které CB baví. Pokud nebaví, tak to hrát nemusí a o nic nepřijdou.
Nebo varianta D... ty dva cechy, co si nekonkurují, to mají lehčí než zbytek cechů, navíc si jako spojenci kryjí záda a spolupracují v držení středu a jeho okolí, ostatní cechy jen občas utrhnou, co se dá. Prostě to tak je, netřeba polemizovat a nedůvěřovat.

A když máš ve správný čas dost lidí, projdeš i do středu - ale je to jen na chvíli, než si tě dva spolupracující cechy zase rozeberou na způsob kartelu.

Monkey:
Souhlas. Na tom, co píše Darvit, ale taky něco je, projít za dobrých okolností jde, ale neudržíš se proti tomu kartelu ve středu na dlouho. Dřív nebo později kartel dvou cechů udělá nezastavitelně kroky k obnovení téhle zhouby pro CB. Nejlépe se samozřejmě taková obrana narušuje ve spolupráci s dalším cechem, ale není to podmínka.
Nejlepší způsob, jak cechy zúčastněné na této taktice aspoň zčásti vytrestat za tu použitou taktiku, je moment, kdy jim s danou vlajkou sousedí jen jedna provincie, protože si tu mapu špatně rozdělili, ty jim tam vlítneš, a aby zavřeli svou vlajku a tebe tam nepustili, musí současně zabrat jedinou provincii spojence u spojencovy vlajky a tím tu vlajku shodit. :D :D A pak je přístup do středu na chvilku skoro volný.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser16021

Host
Nemusí to být zrovna práva pro určité hráče.
Raději bych chtěl vidět KDO na dané území (cechu s nímž je dohoda o neútočení, nebo na jiné území než je určeno šéfem) útočí. Tak jako je tabulka s cechy a aktivitou hráčů, tak by se při kliknutí (mobil) najetí myší (PC) zobrazila tabulka se jmény hráčů cechu, kteří tam tu aktivitu provádí.
 

dudasek

Znalec
lidi nevim jak vam,ale mne se uz druhej den neukazuje ani zaznam z bitvy-natoz abych videl kdo a kde utoci
 
Nahoru