Diskuze k Denním výzvám

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

dudasek

Znalec
beru to jako výzvu-co jde splním-co mi připadá těžké,nebo nerozumné(vyjednávání/boj území) ignoruji...nic horšího,než že dostanu " -1" se přece nestane...včera mi padlo :vyber mince a vyjednej 5 území na mapě-takže palec dolů-šetřím si to na superbowl a částečně jsem kvůli tomu ignoroval i zimní event(tam se mi nelíbili odměny a dostávat navíc hvězdy na gembl mi nepřišlo produktivní....dnes vyber zboží(180) a 30*1h výroba...pohoda-útočiště šampiona mě míjí-samotných vojclů mám dost-minule mi ta dalo dalších 10...
 

DeletedUser5384

Host
Naprostá většina úkolů je splnitelná běžným hraním. A ty další se dají přinejmenším zjednodušit. Stačí u toho trochu přemýšlet.
Dennisi,závidím Ti Tvůj entuziazmus :) Tvůj příspěvek jsem nekopíroval celý jen kvůli délce, ale myslím si,že jsi vedle jak ta jedle. Netuším, jestli Tvoje datum registrace je totožné +- s se začátkem hraní, jestli ano,pak můžeš mít pravdu,asi :)v Ale pro déle hrající hráče,ke kterým se počítám, to zas takový oddych není,spíš jde o další blbé obstrukce. Ono to totiž není o přemýšlení.o kterým píšeš, ale třeba o tom,že např. úkol: Získej 20 000 spokojenosti v hotovém městě znamená vybourat všechny nejnovější cesty a na jejich místě postavit ty samý,a to nejméně 2x. Na to není potřeba myslet,jen se obrnit trpělivostí,a zbytečně. Já hraju proto,abych si odpočinul,ale systém,který mi nutí nově zbudovanej chodník zničit a na jeho místě postavit novej stejnej trošku vrací do reálu,a to se mi nelíbí. Každý hráč na konci výzkumu má hromady zlata a zásob,kterýma by dokázal v reálu nadlouho zásobit kdejakej rozvojovej stát, já osobně krom eventů nevyrábím zásoby už takřka rok a pořád mi nedocházej. Takže další evergreen typu "vyrob 90x 5 minut něco" taky není nic, u čeho by muselo přemýšlet,jen je to něco,pokud to chceš splnit,co tě přibije k monitoru,nic víc.
Úkoly typu vyjednávání mi vadí z principu,ne proto,že bych to nedával, Jen prostě nemám tušení,proč mám vyjednávat něco,co si umím vzít.A hlavně,proč mi k tomu má pobízet hra,která by měla být bojově-strategická.
stačí dát postavit nějakou nepotřebnou výrobnu z inventáře a hned ji zbořit..a úkol je splněný.
Tenhle systém Ti přijde normální,to je to,o čem píšeš,že je potřeba trošku přemýšlet?

Víš,hraju tuhle hru přes 5 let,ale fakt i díky těmhle vylepšení začínám vážně přemýšlet o ukončení. Ne proto,že bych to nedával,ale proto,že to přestala být hra,kterou jsem kdysi začal hrát.
 
Pokud myslíš datum registrace tady na fóru, tak není totožné. Hraju necelý rok...a nejsem vedle jak ta jedle. Máme v cechu i délehrající hráče, jako jsi ty a nezaznamenal jsem, že by si tam některý z nich stěžoval na denní výzvy..naopak. Právěže k získání spokojenosti v hotovém městě nepotřebuješ bourat a přestavovat žádné cesty...a to je to o čem v principu píšu. Stačí ti místo na jednu bránu z expedice..postavíš, zbouráš, postavíš zbouráš..atd. Mně na ten úkol v mojí éře stačí postavit 5 bran(nemám tam 20tis ale cca 2500) Ve vyšší éře je to jistě víc ale ty brány taky dávají jistě víc. Takže je to pár kliknutí bez nutnosti dělat nějaké změny ve městě. Stejně tak s tou expedicí..stačí si ji načasovat tak abych ráno v 8 neměl např. poslední 4 střety do konce 4. kola. Protože pak když dostanu úkol vyjednej 4 kola bez prohry v řadě může to být oříšek..a porč bych ho dobrovolně podstupoval a plýtval kvůli tomu případně diamantama, když nemusím ..to je to o čem jsem psal, že stačí trochu přemýšlet. Cílem denních výzev je podle mě přibít tě k monitoru :-D..nicméně si nemyslím, že tě to přibije nějak zásadně. Pokud se u hry bavíš jak píšeš, tak u ní asi netrávíš jen 5minut denně. Takže ten úkol 90x5minut není zas takový problém splnit. Já mám 11 výroben..ač je taky nepotřebuju. Ale v každém eventu je nějaká výroba takže je mám prostě postavené stabilně. A úkol 90x5minut je v takovém případě otázkou devíti výběrů..celkový čas výroby cca 45 minut(a to není čas který musíš sedět u toho). Pokud se u hry bavíš, tak těch 45minut denně u ní stejně určitě strávíš..a těch pár kliknutí navíc za to, že máš šanci dostat např. 30 bodů určitě stojí si myslím :-D Třeba zabrání území bojem na mapě zabere mnohem víc času a obnáší mnohem víc kliknutí než všechny úkoly denní výzvy..a přesto to uděláš..a dostaneš většinou jen mince a kladívka které nepotřebuješ:-D O expedici ani nemluvím, když ti v 10 relikviích po sobě padnou jen plánky, medaile a brány. A přesto to taky uděláš:-D Takže to není o tom, že je to nesmyslné, ale jen o tom, že sis to tak nastavil ve své hlavě..hrůza..zas mám zbytečný úkol na vyjednání..nebo na výrobu..proč bych to dělal?:-D Odměnu dostaneš za to, že splníš co ti nadiktují..proto je to výzva..dostaneš i takové úkoly co bys normálně neplnil, protože je ke hře nepotřebuješ splnit, nebo protože to umíš jinak a vyhovuje ti to víc. Ale pokud by byly všechny úkoly jen takové, jak jsi zvyklý je plnit tak jaká by to byla výzva? A ohledně toho, jestli je ten systém stavění a bourání normální, ti napíšu asi jen tohle..celá hra je mimo jiné i o stavění a bourání..s tím rozdílem že za to, že stavíš a bouráš většinou nic navíc nemáš..tady ty zbytečné stavby vyhrané v expedici a eventech mají aspoň nějaké uplatnění..a pokud za to že postavím a zbourám 5 bran nebo 2 výrobny z inventáře můžu dostat třeba i jen 10 bodů, tak to udělám.
Mimochodem nikdo tě přece nenutí výzvy plnit. Hrát můžeš přece úplně stejně, jako jsi hrál doposud a výzvy ignorovat. Pokud je to pro tebe otrava, evidentně nepatříš do cílové skupiny hráčů, pro kterou je to určeno. O čemž svědčí i tvoje poznámka, že nevíš proč bys měl vyjednávat, když to můžeš získat jinak ;-) Pokud by to do hry přidali s tím, že to musíš plnit, tak bych chápal tvůj postoj..ale nemusíš. Nikdo tě k tomu přece nenutí, o nic nepřijdeš když to nesplníš..pouze o tu odměu kterou dostanou navíc hráči kterým nevadí to splnit. Jak jsem psal výše..v popisu je uvedeno, že je to pro ty, kdo mají rádi pořádné výzvy.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Dobře napsáno.
Mě spíš připadá že bobbycovi nejvíc vadí to, že výzvy narušují jeho klid end-game hráče. Na konci výzkumu spousta otravných věcí, které předtím byly samozřejmostí odpadne a je najednou víc volnosti a prostoru ve hře.
Taky to vidím sám na sobě. :D
například ta 5 minutovka. Promiň, ale pokud bobbyc od roku 2012 vyloženě ve hře jen nechrápal tak má město samou eventovou/speciální budovu a pokud něco vyrábí, tak nejspíš 24 hodinovou výrobu na FB. ;) To přerušovat fakt nechceš, takže ti nezbývá než postavit kováře. A zase - hráč na konci výzkumu má město naplánované a zaplácané do poslední mrtě, takže najít místo je občas problém (u mě neřešitelnej) a těch kovářů zase tolik nepostaví. No a pak to nemá na 9 výběrů jako ty ale třeba na 20 a to je, to tě ujišťuji, vskutku iritující i pro mě. Taky tuhle výzvu vynechávám.
Vyjednávání / bojování v expe... každý to bere jinak, každý má jinou strategii. ;) Ty jsi popsal jednu jak se tomuhle úkolu vyhnout, já napíšu druhou:
Expe dělám jen v úterý. Proč? Protože víc dní na dokončení 4ky nepotřebuju. Ne když si vydělávám 1M medailí týdně. :D Takže v úterý sfouknu expe (a buď se mi úkol na ní objeví nebo ne) a zbytek týdne mám od tohoto úkolu klid.
Co se mapy týče, tak zase - na konci výzkumu je obvykle hotová i mapa, takže tenhle úkol odpadá - nezobrazuje se.

A přesto že mi obzvlášť ten výrobní úkol leze na nervy jako nic jiného, tak výzvy hodnotím kladně. ;) Jsou to výzvy.
 

DeletedUser5384

Host
Dennisi,tím,že jsem se Tě ptal na datum registrace jsem Tě nechtěl nijak provokovat nebo ponižovat, jen si myslím,že je jiná situace u hráče,který je někde na začátku nebo dejme tomu v půlce hry,kde ta hra je opravdu o stavění a bourání,jak píšeš. Jsem od počátku spuštění Oceánky v Oceánce, a díky umělému protahování téhle doby mi v podstatě město stagnuje, nemám potřebu přebudovávat zbytečně město. Spokojenost mám natolik vyváženou,že se obejdu i bez zušlechtění a jedu stabilně na 120%, takže výzva : získej 20k spokojenosti pro mne není výzva,ale opruz. Samo,když mám náladu a je to za slušnou odměnu,proč ne,ale není to ku prospěchu města,je to úkol pro úkol.
O vyjednávání v CE jsem už tady psal na více místech, podle mne vyjednávání je jen zástupná možnost, jak projet kolo,a cpát to do výzev je krok vedle. Nehledě k tomu,co píše nade mnou LFD. Když jedeš expe,občas ti padne pár pokusů navíc, takže ve chvíli,kdy mám plnej bar na pokusy opravdu nebudu končit jen kvůli hypotetické možnosti, že mi padne něco ve výzvě. Mimochodem,čas na výzvy mám posunut na 0:00 hod, takže mám čas na plnění,který bych ve chvíli,kdy bych měl 8:00, kdy už jsem úplně jinde logicky neměl.
Píšeš, že stačí trošku myslet. Nikde jsem nepsal,že ty úkoly jsou nad mou intelektuální úroveň, jen si pořád myslím,že výzva by měla být výzva,ne mechanické ubourání části města a znovupostavení toho samého na stejné místo. Včera jsem měl : Získej 20 000 populace. No hurá. Zboural jsem 4 základny dračích dronů,úkol splněn,znovu zadat stavbu, časová ztráta 2 minuty. Tobě to fakt připadá jako výzva? Ne,to je úkol pro úkol.
Výroben mám ve městě taky 15-20, podle toho,jestli potřebuju místo, polovina jsou kováři. Vyrábět zásoby nepotřebuju, mám je jen pro plnění úkolů. Je to výzva?
Další úkol: Rekrutuj xx jednotek ze své doby. Výzva, když mi je vyplivne Alcatraz?

Nemám Ti za zlé,že výzvy posuzuješ svou optikou danou Tvým postupem ve hře. Ale nesnaž se pochopit nebo kritizovat mou optiku danou mým postupem. Nejde to,dokud nebudeš tam,kde teď já. Na výzvy jsem se těšil,teď vidím,že trošku naivně,thats all.
 

Ruda80

Dopisovatel
Upřímně já se ve výzvách radší obětuju, nebaví mě čekat na letní a zimní event abych mohl sehant nějakou eventovou budovu. Takhle můžu získat odměny které jindy nezískám. Co se týká splň pětiminutovu výrobu 60x, tak když budu počítat tak za 60 minut/5 je to 12. Při 5 pěti výrobnách je to 60.
PS: jasně že se to nedá udělat přesně na 5 minut....
Stačí na to jedna hodina, určitě namitnete že je to opruz, otázka je co se dělá tu 1 hodinu ve hře?. Jinak na to aby se udělala 5-minutovka se nemusí používat jenom kováři, ale umí to i speciální budovy s těma 2FB za den. Ono se zase tak moc nestane když se příští výběr posune o 5 nebo 10 minut. Vždycky se to dá udělat, akorát uznávám že to číslo vypadá na první pohled "tragicky"
 

DeletedUser8622

Host
čauky,já teda denní výzvy nehraji,ale včera tam bylo jako výhra 100fb,tak jsem to chtěl zkusit..
začal jsem v 19.30 a dnes už byla nová..já měl pocit,že trvá 24H bez toho kdy začnu,ne?
do splnění mi chybělo jen dodělat pár bitev
no nic,budu to dále ignorovat..)
 

peepee77

Veterán
Denní výzva začíná v 8:00 a je jedno jestli si truhlu vybereš nebo ne. Pokud chceš jiný čas začátku musíš si ho změnit pomocí toho ozubenýho kolečka v rohu okna.
 

MenestheusCZ

Turista
Tak co se denních výzev týče,já s nima končím a už se ani nebudu obtěžovat je hrát. Za poslední tři dny jsem měl úkoly typu poraž 30 jednotek,10x vyhraj bitvu dej cca dohromady 30 bodů výzkumu do VB,,80x 15min nebo 30x 4 hodinovka výroby,5000 spokojenosti atd.a odměna? Dvakrát jsem dostal PALMU a jednou 10 bodů výzkumu. Jako sorry fakt už ne. Chápu že to někomu vyhazuje odměny typu studánek atd.a má štěstí ale já mám na to prostě pech.Denní výzvy vyloženě neodsuzuju a ani netvrdím že by měli být lehké od toho jsou to výzvy ale za mě prostě ne. :)
 

Svatej

Legenda
čauky,já teda denní výzvy nehraji,ale včera tam bylo jako výhra 100fb,tak jsem to chtěl zkusit..
začal jsem v 19.30 a dnes už byla nová..já měl pocit,že trvá 24H bez toho kdy začnu,ne?
do splnění mi chybělo jen dodělat pár bitev
no nic,budu to dále ignorovat..)
výzva trvá 24 hodin, ale má přesně stanovený začátek. Ten je defaultně nastavený na 8:00 ranní. To kdy výzva začne a to kdy ty tu truhlu přijmeš a začneš plnit úkoly jsou 2 různé věci.
 

DeletedUser13872

Host
Hmm, zajímavé. Vkročil jsem do nové doby a objevila se mi honba za pokladem.
 

DeletedUser15237

Host
Ahoj,
prosím o radu, dneska mi přišel v denní výzvě úkol, že mam dokončit další dva úkoly. Jsem na konci Průmyslového věku a jakýkoliv další výzkum mě donutí přejít do doby Pokroku.

V příběhové části mam otevřené tři úkoly, ale každý již požaduje něco právě z doby Pokroku nebo další výzkum.
- Prozkoumej technologii, která odemyká kulturní budovu. => výzkum, postup do další doby

- Vlastni 6 asfaltových silnic .... => doba Pokroku
- Postav 4 obytné budovy z doby Pokroku .... => zase vyžaduje postup do další doby

- Postav vojenskou budovu z doby Pokroku. => to samé
- Rekrutuj 5 jednotek z doby Pokroku. => taky bych musel být dál

Je nějaká možnost, jak docílit splnění té části "Dokonči další dva úkoly", na kterou jsem zapomněl a půjde tak splnit výzva bez nutnosti postupu do další doby?
Děkuji a pěkný den! :)
 

Svatej

Legenda
Spíš mi připadá divné že ti to hází úkoly o dobu výše. Abych byl upřímný, tak mi to spíš připadá jako chyba na tvojí straně, nebo herní bug. Protože krom příběhových žádné úkoly nepřekračují dobu hráče. Takže bys měl mít opakovačky nebo úkoly dané doby či nižší.
Ale pokud to takhle máš, tak bez výzkumu s tím nepohneš, v tom máš pravdu.
 

DeletedUser15237

Host
Ta řada příběhových úkolů má nějaký postup a v jednu chvíli prostě dojdou úkoly, které jdou nějak splnit v původní době a čeká se na postup výš.. Do téhle fáze jsem se dostal právě asi já a tak nějak mě to nutí právě do výzkumu, který slibovali, že nebude muset být. :/ Ptám se tady na fóru proto, jestli jsem něco nepřehlédnul a není nějaký způsob, jak ten úkol splnit :)

 

DeletedUser13384

Host
Ten druhy ukol ale muzes prerusit a dostanes novy ukol ktery uz pro tebe muze byt v dane dobe splnitelny takze pokud vylozene nechces tech par kusu benzinu tak to jen Prerus a uvidis co dostanes dal.
 

DeletedUser15237

Host
Skvělé, bál jsem se, že se tím přeruší celá řada. Ale funguje to, další úkol byl teda zase výzkum, ale třetí v řadě už se dal splnit. Děkuji moc za rady! :)
 

DeletedUser5384

Host
Ta řada příběhových úkolů má nějaký postup a v jednu chvíli prostě dojdou úkoly, které jdou nějak splnit v původní době a čeká se na postup výš.
No,tím sis odpověděl :) dobrý je,když jdou přerušit, horší je,když ta možnost není :) Mám dokončen výzkum zítřka, nemám započatý výzkum budoucnosti a chce to po mě zaplatit suroviny z Bud :)
intime.jpg
 

dudasek

Znalec
nemáš možnost plnit "opakující" úkol???
většinou si vyberu nějaký splnitelný a ostatní dám přerušit...ta smyčka běhá dokola zas a zas,,,,
 

DeletedUser14549

Host
Tuší někdo, jak bych mohl splnit úkol v Denní výzvě, když mám vyřešit 2 střety expedice bojem - přičemž už jsem v poslední, 4. úrovni a i na prvním levelu mě tam beztak čekají dvě plné vlny armády co má +40% bonus? Žádnými VB na podporu armády nedisponuji, jedu vždycky na vyjednávání.
 

DeletedUser13384

Host
muzes tady zkusit napsat v jake dobe jsi, jake mas jednotky a co je v obranach proti tobe a my se ti muze pokusit pomoct. bonus casto neni rozhodujici. v oceanu jsou taky na konci 4. obtiznosti posledni 3 boje s bonusem 180-260 a clovek co ma 120+ da vsechny tri bez skrabnuti pac slozeni armady je tam uplne k smichu.
 
Nahoru