Diskuze k letní události 2016

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5384

Host
Souhlasím s tím,že možnost obnovit kolo je poněkud nešťastná. Na druhou stranu,kdyby tato funkce nebyla,museli bychom kola vyžírat úplně do konce,a to by se nám asi taky nelíbilo.
Dále s tebou souhlasím i v tom,že by se měl jakýkoli člen FoE týmu chovat ve hře příkladně. Ale dál už se neshodneme.Nevidím totiž jediný důkaz bezpříkladného chování v tom,že hráč svobodně,v souladu s pravidly použije tlačítko na obnovení kola.To,že se to někomu nelíbí, není směrodatné. V rozporu s pravidly to není a Německu by mi,předpokládám, dali za pravdu.

Napadlo mi,vlastně můžeš vznést návrh na změnu v eventu,kterým se bude FoE týmu upravovat točení kolem pouze po výslovném souhlasu ostatních v sousedství :D Co ty na to? Když to postavíš takhle,zní to docela obludně,viď?
 

Svatej

Legenda
A co takhle: Každý ze sousedství by měl vlastní, zcela nezávislé kolo, které by se automaticky obnovilo po 24 hodinách, nebo po kliknutí na tlačítko "obnovit", které by kolo obnovilo pouze jemu. Čili každý hráč by byl nezávislý na sousedech. :)

Nebo možnost 2: Tlačítko "obnovit" by šlo zmáčknout pouze tehdy, pokud v uplynulých 45 vteřinách nikdo netočil kolem. Zatočení stejného hráče který stiskne "obnovit" by se do tohoto odpočtu nepočítalo.
 

DeletedUser2237

Host
no nevim jestli se to tady uz nekde psalo ale napisu jen tohle bohuzel si z nas tvurci udelaly dobry den s kolotocem.... zastav si svoji odmenu a pritom odmena je pripsana uz pri roztoceni kolotoce zdarny pripad kdy mate dostat kladiva nebo penize. Roztocenim kola stesti se rovnou pripise na ucet a muzete delat co chcete proste jinou odmenu nedostanete i kdyz se muzete snazit zastavit kolo tak je to prdlacku platne odmena je jiz predem urcena. :-(
 

peepee77

Veterán
OT:
Takže, podle tebe, to že je hráč zároveň adminem (což je pokud vím nejvyšší pozice v CZ týmu) ještě neznamená, že by se měl ve hře chovat příkladně pro ostatní hráče?

Podle mě se příkladně chová. Já to dělám úplně stejně.

TINOT:
Upřímě, možnost obnovit kolo celému sousedství mi opravdu připadá na celém eventu jako jediná nešťastná funkce.
Kéž by to bylo uděláno jako ve vánočním eventu - kdy obnovíte tak akorát sobě....

To by bylo až moc jednoduchý, ve vánočním eventu aspoň nevíš kde ceny jsou. Na tomto by vývojáři nevydělali :D
 

DeletedUser2059

Host
Každý hráč má právo se chovat jako hráč.

A kdo říká, že refresh kola je pouze nepříkladný čin, musím odporovat, protože tento čin může být několika hráči vnímán jako příkladný.
Tato možnost tu je, takže pokud chce někdo utopisticky bojovat proti běžné praxi, že jeden se má líp na úkor druhého, tak to zkuste v nápadech zde na fóru.
Rád bych též upozornil, že hra kopíruje principy reality. Pokud máte v obchodě poslední prodejní produkt, který chcete, musíte tam dojít dřív než ten druhý. A pokud ten druhý stihne ten kus sebrat dříve než vy, je zcela jedno, jestli vám chtěl zabránit ve vlastnění té věci nebo ne...
a byl bych pak velice zvědav na znění takové stížnosti řediteli prodejny, proč neměli tu výhodnou koupi pro každého, proč mi nědko sebral to a ono, proč mají rohlíky v pátek dopoledne, když tam chodím odpoledne, proč když si koupím drahou věc, tak mi stejně nefunguje...

Zde máte šanci se zdravě vyjádřit tak si toho prosím važte a neshazujte vinu na někoho, kdo už pro hru udělal "10x více" věci než vy.
Takže nestěžovat si, ale něco dělat (nebo se přizpůsobit). Takových lidí si já vážím.
 

Svatej

Legenda
Thomas Jir: Pleteš hrušky s jablkama. Já si nestěžuju že mi někdo vybere třeba renovačku dřív než já. Rychlejší bere, to je jasné, co mě vadí je že to někdo obnoví čistě proto, aby zajímavé odměny nemohl získat ani on, ani nikdo jiný.

OT: "udělat pro hru 10x více"? Aha, takže administrátor = vývojář? Dělat něco pro hru podle mě znamená tu hru zlepšovat. To co dělá administrátor bych spíše popsal jako "údělat 10x více pro provozovatele" případně "udělat 10x více pro komunitu" Co konkrétně administrátor KaseO zlepšil na hře? Kterou funkci do hry přidal? :D

peepee77: Některé národnostní menšiny považují za příkladné když ženy chodí zcela zahalené, nechodí do škol, nesmí řídit auto atd..

To co je příkladné pro jednoho nemusí být bráno jako příkladné pro druhého. V tomhle smyslu se shodneme leda tak na tom, že se neshodneme.

Přesto je tu něco, co běžně nazýváme "kodex slušného chování" a protože tu mluvíme o CZ mutaci hry, mluvíme tu o Českém kodexu slušného chování. Budeme-li posuzovat příklad popsaný v mém prvním odstavci tohoto příspěvku podle tohoto kodexu, moc slušně, a tedy ani příkladně se hráč v tomto příkladu nezachoval. Howgh.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2059

Host
Ale to je přece jedno, když ti někdo sebere renovačku a stejně ji nebude nikdy chtít k ničemu použít, tak to není čistě proto, aby zajímavé odměny nezískal nikdo jiný? :)
Já třeba na E zůstavám v době železné, protože tu dobu mám rád, takže buď budu velkorysý a nechám renovačku pro ostatní, vylosuji si ji pro sebe a bude mi k ničemu (pravděpodobně) a nebo to refreshnu a bude to ztraceno navždy. V posledních dvou možnostech tedy není teoretický rozdíl.
Mě tedy také vždy naštve, když o něco tímto způsobem v kole příjdu, asi jako když někdo rabuje, takže já bych to nikdy nikomu naschvál neudělal (jen aby bylo jasno).

Za to větou, že toho udělal alespoň desetkrát víc si stojím, protože je to více méně pravda :)
 

peepee77

Veterán
Přesto je tu něco, co běžně nazýváme "kodex slušného chování" a protože tu mluvíme o CZ mutaci hry, mluvíme tu o Českém kodexu slušného chování. Budeme-li posuzovat příklad popsaný v mém prvním odstavci tohoto příspěvku podle tohoto kodexu, moc slušně se příkladový hráč nezachoval. Howgh.

No pokud chceš hledat nějakej kodex slušnýho chování tak ho nehledej tady v ČR, protože my jakožto národ se k sobě slušně chovat neumíme. Nicméně tahle hra je pořád hra a já nevidím důvod proč bych měl někomu jako hráč dávat příležitost aby nademnou měl výhodu. A navíc to že někdo obnoví ve chvíli kdy tam ty vidíš skvělou cenu - dejme tomu budovu za dia - neznamená, že je to pro druhýho stejně skvělá cena. Mám v invu 3x potulnej cirkus jen proto, že jsem na dvou světech na začátku koloniálu a snažil jsem se vytočit kasárnu granátníků. Cirkusy jsou mi k ničemu, spokojenost mám z VB. A pokud se mi tahle "skvělá cena nehodí tak prostě obnovím. Tečka. Nepotřebuju cítit solidaritu se sousedy. To bych jim rovnou mohl napsat, že mi výroba končí 23:34 tak ať na mě zaútočí a vyrabují si co chtějí, v obraně mám granátníka a 3 tuláky. Něco jinýho by to bylo kdyby kolo bylo společný pro cech a ne pro sousedství.
 

DeletedUser5384

Host
Tahle hra je přesně o tom,že si musíš vybrat,komu umést cestičku(lidi v cechu,přátelé) a komu namydlit schody(sousedé)Je na tobě,jestli chceš se sousedy žít v míru nebo ne,ale rozhodně nemá cenu se tady ohánět nějakými fiktivními,případně imaginárními kodexy. Zkoušel jsem si přečíst,co o tom píše Guth-Jarkovský. Představ si,nic. Pokud bys měl nějakej pramen,stačí Wiki,že hráč ve FoE nesmí točit kolem,pokud hrozí,že někoho naštve,a že admin s ním nesmí točit vůbec,pak se ti omluvím a pozvu na pivo.Do té doby pláčeš na špatným hrobě.
 

DeletedUser3817

Host
...co mě vadí je že to někdo obnoví čistě proto, aby zajímavé odměny nemohl získat ani on, ani nikdo jiný...

I kdyby kolo obnovil čistě kvůli tomu, aby nikdo jiný nezískal ceny, co tam zbyly (což nemůžeš vědět), je to stejný taktický prvek ve hře, jako např. rabování.
O porušení pravidel se nejedná a žádný "kodex", nutící hráče druhým hru usnadňovat, neexistuje. Lhostejno, jde-li o člena FoE týmu cz, nebo ne.
 

DeletedUser8605

Host
Protocil kolo když se mu tam nic nehodilo co je na tom mimo ramec hry?

normální hráč snad obnovuje kolo, když se mu tam nic nehodí a obnovuje dokud nenajde co chce a pak točí, aby to získal, jenže tohle bylo jen naštvat hráče, který si už díky tomu nikdy nekoupí dia, protože vidí, že kvůli jednomu je to prostě fakt jako házet perly. vím moje 2 litry za rok je nevytrhnou, ale s tímto přístupem to ve výsledku bude daleko víc lidí, co se tady odradí. ale tak INNO to tady přeci nědělá proto, aby vydělávalo peníze že .....

jestli tohle je fakt popis práce admina, aby hru lidem znepříjemňoval, tak to klobou dolu !!!!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Dobrá, budu vycházet z předpokladu, že teze že to administrátor -hráč- udělal schválně je přinejmenším neprůkazná. Ptám se tedy vás, jaký máte důkaz o tom, že vaše teze - tedy že to udělal bez jakéhokoli zlého úmyslu - je pravdivější než ta moje?

Shrňme si fakta, která máme k dispozici: KaseO obnovila kolo, když na něm zbývalo pouze pár odměn hodnotných minimálně pro jiné sousedy. Minimálně jeden z nich v té době točil.

teď předpoklad: Já sám jsem celou úkolovou řadu dokázal na všech světech dokončit během 7 dní, další 2 dny než jsem vytočil všechny odměny které jsem potřeboval. Čili 11tého jsem byl bez lístků, respektive s 1 lístkem/den, což, pokud nejste spořivý hráč, vám nedává moc možností ještě něco vyhrát.
Předpokládejme že KaseO -hráč- na tom byl podobně jako já.
Takže máte 2 možnosti: Šetřit 1 lístek deně a doufat že poslední den něco vytočíte, nebo to 1x deně někomu pokazit a doufat v minimální šanci že trefíte něco hodnotného první dobrou.

Nebudu tu vynášet soudy, ale jak uvedl peepee77 - češi jako národ se šlušně chovat neumějí -
O.-
 

DeletedUser5384

Host
Proboha,proč to furt řešíte? Prostě chtěl protočit kolo,tak protočil kolo.Mohl,tak protočil.V náplni admina není nic o tom,že může točit pouze,když se to Jardovi zamlouvá. Počet koupených dia na to nemá absolutně vliv. Je to naprosto stejný,jako když jsem si dnes pořídil v kole svou 6.,7. a 8. renovačku. Asi je nebudu potřebovat,ale mám je. Můžete mi odsuzovat,jako že k čemu,když je stejně nepotřebuju,a v podstatě máte pravdu,ale je to vaše pravda.Vy máte pravdu,já nepotřebný renovačky. Stejně je to s ním.Cítíte se ošizeni,ale je to váš pocit,na který máte sice nezpochybnitelné právo,ale můžete si s ním tak maximálně škrábnout za uchem. Neudělal nic,čím by porušil pravidla,a rozhodně nic,čím by ohrozil svou pozici a práci ve FoE týmu. Tečka.

Začíná mi mrzet,že se tu nedá dát UNLIKE:(

LFD: Asi od tebe za poslední dobu pamatuju dost příspěvků,a za většinu bych se klidně podepsal,anebo s nimi alespoň částečně souhlasím. Nicméně tohle (alespoň v posledním příspěvku mi to docela vykrystalizovalo) mi přijde jako osobní tažení proti jednotlivci, kde se smí vše,pokud se namane.

/ Příspěvky sloučeny - příspěvek, na který bobbyc reagoval, byl hráčem smazán. carameels
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Prostě, tlačítko obnovit kolo by se mělo používat s rozmyslem a pokud ho někdo využije k zákeřnému chování vůči sousedům, nemůže se divit, že potom sousedé jdou a vybíjí své negativní emoce zde na fóru na někom, kdo stejnou činnost mohl udělat, i když jí možná neudělal.

bobbyc: Je mi líto že to tak vyznělo, to nebyl záměr a ani to tak být nemůže, jelikož já žádné osobní tažení, kde se smí vše nevedu, ani vést nemohu.

Pokud to tak pochopil i někdo jiný, tak pro vysvětlení: Vše co jsem v minulém příspěvku napsal JE pravda. (pravda vítězí!)
Nicméně žádné tažení proti KaseO nevedu, jen mi její jednání jakožto administrátora-hráče hnulo žlučí. Pokud to neobnovila schválně, pak se jí tímto omlouvám.
Nicméně, pravdy se už nikdy nedobereme, což je docela smutné.

pro případ dalších chyb v pochopení toho co tam bylo jsem příspěvek odstranil... :(
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru