Diskuze k osadě Egypta

pecka je, že ty cesty se staví za debeny :D Tady asi moc nebude fungovat to, že se budou bourat cesty kvůli zvýšení diplomacie a pak stavět znova :D Na postavení jednoho políčka cesty je potřeba 200 debenů...a za osmihodinovou výrobu Sochy boha dostanem 214 debenů ..to se jim povedlo :D Jedno jediné zbourání a znovupostavení 20 políček cesty se rovná týdenní výrobě jedné Sochy boha za předpokladu, že stihnu pokaždé výrobu 3x denně :D
 

SedaVrana

Turista
Ahoj nevíte, jak je to s cenami rozšíření? Když teď postavím ječmen za 17, zdraží to následující hrnce jako je to u vikingů?
 

Dan 77

Veterán
Jj, na jednotky a na uvolnění slotů ještě taky. ;) Ale jednotek stačí vycvičit pár denně, už tím nahrabeš kořist i dopředu, dokud ještě nemáš tolik výroben zboží. Nejdražší se ten výcvik zdá na začátku a odemykání slotů je jednorázová investice, pokud už nebudeš kasárny bourat. No ale teď máme asi oba jenom ty základní domky 2×2, ale dál jsou v ambasádě lepší a lepší domky, za Sochou boha lepší diplomatické budovy...
A že diplomacii nemůžeš získávat bez bourání cest? Taky jsou diplomatické budovy mnohem efektivnější v poměru "diplomacie/plocha" než u Japonců a Vikingů. Snad nebude potřeba moc časté bourání cest.
Podle mě jde o malinko přehnanou paniku v tomto případě. Horší mi přijde to obrovské množství překážek na stavební ploše. Ta možnost používat krumpáče je akorát populismus, ve výsledku jsme víc znevýhodněni.
 
Proč mám pocit že odpovídáš na něco úplně jiného než jsem napsal a vyvracíš mi něco co jsem nikdy nikde netvrdil ? ;) Kde například píšu že nemůžeš získat diplomacii jinak než bouráním cest? ..to mi ukaž :D Jediný smysl mého příspěvku byl ten, upozornit, že to co fungovalo skvěle u předchozích osad když jsi potřeboval rychle získat trochu diplomacie na odemčení dalšího výzkumu, stačilo zbourat cestu, postavit ty pinčlíky na diplomacii, odemknout výzkum, zbourat pinčlíky a postavit cestu znova, se v téhle osadě těžce nevyplatí, protože by ti rychle došly debeny :D Jestli tohle chceš vyvracet tak jsi demagog :D

Mimochodem..vycvičení "pár" jednotek denně stojí stovky debenů a spoustu času..nevím jak ty..já jsem dal dva boje a umřelo mi u nich 5 vojáků..to je 1000 debenů (čili v přepočtu na moje dvě Sochy boha je to 24 hodin čistého času na výrobu debenů jen na ty vojáky) a 20 hodin čistého času na výrobu nových vojáků. Do toho třetího nejtěžšího boje ani nejdu, protože bych ty leklé vojáky vyráběl další týden :D

PS: Nebo víš co? Kašli na to..máš pravdu :D
 

d arvit

Odborník
A že diplomacii nemůžeš získávat bez bourání cest? Taky jsou diplomatické budovy mnohem efektivnější v poměru "diplomacie/plocha" než u Japonců a Vikingů. Snad nebude potřeba moc časté bourání cest.

ale na druhou stranu potřebuješ 1820 diplomacie na dokončení posledního úkolů a to ani u japonců nebo vikingů nebylo, už jenom tohle tu výhodnost docela uzemní..

jj, krumpáče jsou nastavený tak aby jsi to toho těch 300 dia vrazil a koupil všechny za dia, jinak je to očistec :-(

s těma cestama mě to taky zarazilo, v první chvíli jsem si toho vůbec nevšim a vesele stavěl, boural a prodával než jsem dostal infarkt při pohledu kolik stojí jedno políčko cesty a kolik vydělám za den..

ale naprosto souhlasim s tim že tenhle typ vesnice už je moc, dokud byla vesnice jen o tom nasekat nějaký zboží v termínu tak to šlo, ale ted už ve vesnici musíme vybudovat komplet infrastrukturu díky zapojení vojáků (u japonců byl obchodník v pohodě díky surkám které produkovalo hlavní město)
tady si na ně musí vesnice vydělat a ještě nefunguje ani nějaký bonus do útoku z hlavního města = musíme jet ručně a draze platit za ztráty..
obávám se toho co přijde v další vesnici, budeme stavět jednorázový VB na podporu??
 

Dan 77

Veterán
Dennis:
Zaprvé, přijde mi to jako zbytečně útočná reakce. Zadruhé, ten pocit, že odpovídám mimo mísu, máš možná proto, že jsi asi neporozuměl tomu, v čem tkví moje protiargumenty (anebo jsem se tak špatně vyjádřil).

Například u toho získávání diplomacie jsem se asi vyjádřil v jedné větě nepřesně, ale pointa zůstává: diplomacii jde pochopitelně získat jinak než bouráním cest, ale podle tebe to asi nejsou dost efektivní metody, jestliže musíš sáhnout po bourání cest, zatímco já tvrdím, že tady se lze této metodě mnohem častěji vyhnout než třeba u Vikingů (u Vikingů jsem tuto metodu využíval snad pokaždé, u Japonců už to nebylo nutné pokaždé díky nízkým požadavkům v ambasádě na diplomacii).

Co se týká nákladů na výcvik a výtěžnosti z bitev, asi ti uniklo, že:
- Momentálně skrze bitvy získáváš víc kořisti než můžeš upotřebit při výrobě, teda pokud jsi už nestihl postavit mnoho výroben a mnoho rozšíření města (nevím, jak ty, jsem taky teprve na začátku osady a kořist se mi hromadí do foroty) - nebo ti snad přijde jako velká útrata 1000 debenů denně za to, abys po dvou bitvách získal celkem +-700 kořisti? Aspoň na začátku osady ji nebudeš stíhat utratit, až později bude nedostatková. Sem tam padne čtyřnásobek i na kořist, neplatí to jen o výrobních zboží (stejně jako u japonského obchodníka)
- Přepočítáváš náklady výcviku na výrobu budovy, která je teprve na začátku osady a která se nedá srovnávat s budovami, které vyzkoumáš přes ambasádu později. Možná až se pak začneš pomalu topit v debenech, vzpomeneš si na tuto diskuzi, protože hlavní bude cvičit&šetřit jednotky a vyhrávat kořist.
- Časovou náročnost výcviku lze zkrátit tím, že budeš vlastnit více kasáren. A to, že nejdeš do těžké bitvy, je od tebe rozumné, zbytečná ztráta jednotek a většinou velmi malá šance na úspěch.

Je to sice i věc úhlu pohledu, ale můj názor je opřený mj. i Betou.
Omlouvám se, že jsem na tvé dosavadní první dojmy reagoval, příště si to možná radši rozmyslím... ;) Jo, někdy nebo u někoho je to asi fakt to nejlepší.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
Proč mi nefunguje Egypt ?Už to spustili?
18/3...nevidíš vpravo od radnice loď?možná máš rozpracované vikingy/japonce?nepamatuji se,že by kulturní osady měli nějaké podmínky(třeba výzkum) pro spuštění....jestli nic z toho nebrání klikni ve hře pravým na podporu-nevím,jak mobil(asi při přihlášení)...tam ti poradí
edit:ta aktualizace a mobilu mě nenapadla...to bude asi ten zakopanej pes...
 
Naposledy upraveno:
Graficky je to hrůza hrůz... není pořádně nic vidět, všechno skoro stejné jako pozadí a o cestách ani nemluvím...prvňáček by to možná vybarvil líp, takže do Egypta asi nepojedu :mad:
 

dudasek

Znalec
barvy jsou tragický,holt co čekat v písku?ale že dají ještě šedé "debeny" je docela prekerka-kolikrát si nevšimnu,že mám sklízet...

otázka?50 dia chtějí za 1 krumpáč a celkem je ke koupi 6ks=300 dia?
zřejmě ano-dočetl jsem se,že z úkolů padnou 4 krumpáče zdarma...pravda??
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
musim říct že přestavovat město a ..nahánět" diplomacii bez bourání cest je pořádný oříšek, zvlášť pro někoho kdo využívá každé políčko..
kasárny bourat nemůžu protože zaplacený sloty a drazí vojáci s dlouhým rekrutováním, ve výrobnách jedou surky, produkční budovy bourat nemá smysl abych je nahradil palmama a obytný baráčky bourat nejdou protože nedostatek lidí, prostě prekérka :eek:

edit dudasek:
za dia, 6x50 - zatim to tak vypadá
zdarma jsem u 9/23 a už mám 2 doma, tak by min. 4 mohli být..
 

Svatej

Legenda
za mě funguje zaplácat co nejvíc místa budovama na produkci debenů (obytné+diplomacie) a vyrobit si hromadu debenů na vojáky a cesty. Vybojovat si kořist, zbourat všechnu diplomacii a postavit co nejvíce továren. Během 24 hodin vyrobit zboží za získanou kořist, jak dojde kořist, zbourat továrny a postavit diplomacii - odemknout výzkum, opakovat cyklus od začátku.

Kasárny nechávám stát celou dobu a nebourám.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser17261

Host
Lord FrunDOr: uff to mi připadá dost otravné, možná to ale bude nutné.

Každopádně cesty by mohly být tmavé, když už stojí debeny, to by dost pomohlo v celkové orientaci
 

DeletedUser15837

Host
Podle mě se jedno kolo nedá stihnout v čase ani náhodou! Vojáci jsou porazitelní jen v nejnižší obtížnosti. Když v obou ostatních je přečíslím abych vyhrál, tak se objeví další 4 ve druhém kole a sejmou mi zbytek - takže vždy prohra. Navíc se postupem času množství kořisti čím dál víc snižuje, tudíž se nedá skoronic vyrobit a čas běží a běží...
Je to nehratelné!
 

DeletedUser15961

Host
Podle mě se jedno kolo nedá stihnout v čase ani náhodou! Vojáci jsou porazitelní jen v nejnižší obtížnosti. Když v obou ostatních je přečíslím abych vyhrál, tak se objeví další 4 ve druhém kole a sejmou mi zbytek - takže vždy prohra. Navíc se postupem času množství kořisti čím dál víc snižuje, tudíž se nedá skoronic vyrobit a čas běží a běží...
Je to nehratelné!
Díky možnosti získat obrovské útočné bonusy se z bojů stalo v podstatě už jen odklikávání automatu. Což je sice fajn z časových důvodů,ale zase trochu nuda. V Egyptě neplatí žádné bonusy. Hráči musí opět přemýšlet,jaké použít jednotky,jak nejlépe využít terén a hloupost automatu ve svůj prospěch. Přestože jsou tyto podmínky pro všechny hráče stejné,dokáží si to někteří užít a jiní to považují za nemožné. Řekl bych,že problém nebude v těch bojích :)
 
Nahoru