Diskuze ke kolonizaci Marsu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser14058

Host
Takže boje už jsem vyřešila, s mariňáky je to brnkačka.
Ale souhlasím s yumanem, abych se posunula o jedno políčko ve výzkumu, vyrábím týden mince a kladívka, ty ceny jsou šílené.
Holt jsem si nesyslila dopředu, myslela jsem, že pár mega v kasičce je tak akorát :(
 

Dan 77

Veterán
Už výzkumy z Virtuálky musí napovídat, že nikoli, k tomu se náklady pořád zvyšují, nesnižují. A na hromadění mincí a zásob bude Frontenac možná lepší než Bazilika, Maják a RAH dohromady.
No jedna vec je mince a planky vyuzit a jina vec je vyhodit je za absurdni planek.
To máš pravdu, že něco jiného je utratit mince a zásoby za posun ve výzkumu a něco jiného za plánek. Tak třeba navrhněte, aby za takové příběhové úkoly nebyla náhodná odměna - jinak se bude dít pořád, že za spoustu mincí a zásob padne 1 náhodný plánek nebo menší množství mincí a zásob, než kolik bylo vynaloženo.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Lord: Pravda, ale bez pořádného Frontenacu a Hradu Himeji to je výzkum spíš tak aspoň na 1 rok, když by se člověk měl spoléhat jen na speciálky z eventů renovované do aktuální doby a na výrobny zboží (které mimochodem vyrábí za stejný časový úsek trojnásobek zboží než pozemské výrobny, ale zase za tu rudu těženou průběžně z mapy bojováním/vyjednáváním a za stovky tisíc mincí a zásob každý výrobní cyklus). Ohledně délky sbírání zboží na výzkum vím, o čem píšu, do Oceánky včetně jsem ještě Frontenac neměl a ta Oceánka je hned druhá nejdražší doba ve hře (po Kolonizaci Marsu) a hlavně s nejnatahovanějším výzkumem i mapou.
Na to mám jedinou odpověď...
cQfI.png
 

Dan 77

Veterán
No ale aspoň nějakej Frontenac máš :D (já ho neměl ve městě až do Oceánky včetně, ani na nízké úrovni), akorát o to víc musíš protočit úkolů. A pokud vím, máš i Hrad (na vysoké úrovni), i když na tom screenu není a bude v seznamu někde níže, ten denně poskytne taky dost surek.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
No jedna vec je mince a planky vyuzit a jina vec je vyhodit je za absurdni planek.To uz si potom jeden muze rict jestli ma smysl v takove zhovadilosti pokracovat.
když budeš točit úkoly frontíkem a hodíš párkrát za den narozeninovou oslavu tak najednou zjistíš že každý den vyhodíš miliony(desítky) za plánky který nepotřebuješ, takže tohle mě absolutně nemůže rozházet
Takže boje už jsem vyřešila, s mariňáky je to brnkačka.
Ale souhlasím s yumanem, abych se posunula o jedno políčko ve výzkumu, vyrábím týden mince a kladívka, ty ceny jsou šílené.
Holt jsem si nesyslila dopředu, myslela jsem, že pár mega v kasičce je tak akorát :(
očividně jsi příliš spěchala dopředu a ted jsi na marsu s městem ekvivalentem současnosti (příjem zdrojů, % útoku atd..)
podle toho (sebe) nemůžeš soudit obtížnost nové mapy/doby/výzkumu, pro hráče co maji stamiliony kladívek, miliardy zlata, desetitisíce FB v invu a příjem surovin počítaji pomalu v tisících za den je cena celého výzkumu nepodstatná záležitost a něco mi řiká že ceny jsou nastavený pro ně..
 

DeletedUser12887

Host
Pozemní jsem jakž - takž schopna vybojovat, ale proti sentinelům (letcům) jsem v háji...
Njn, útočné bonusy nic moc, já pořád žila v domění, že je to BUDOVATELSKÁ strategie :eek:
Proti sentinelum nasad třeba Mantu ta by měla vracet úder a dát otrávení jednotce do dalšího kola.
Je vic způsobu jak je porazit a jeden je i tenhle.
Případně obojživelník, který vrací taky úder.
Ronin je taky ok, ale když útočící sentinel využije AR zaměření pak jde k zemi celkem rychle, což se může ale stát i s těma ostatníma jednotkama samozřejmě taky. Nicméně aspoň dají nějaké poškození už ty útočící.
Jinak je dobré v těch bitvách využít bonus z Krakena minus jedna jednotka.
Pak je možnost další, že mezitím už máš nové jednotky třeba z expedice a pak se použít dají tyhle nebo hned zkraje postavit šampióny z Marsu a ty to porazí taky víceméně.

Mezitím jsem se dočetl, že už se to podařilo, takže gratulka, ale je možné použít i jednotky o dvě éry nižší a porazit by to mělo jít též.

http://prntscr.com/o6h2bv

jde to i takhle porazit, sice trochu jatka, ale jde :)

http://prntscr.com/o6h7zl

jinak, nemám někde ještě vůbec výzkum Marsu a jde to porážet

http://prntscr.com/o6heow

spíš teda, že nekecám, dá se to, nemám ani jednu surovinu z Marsu konkrétně tady :)


jinak ten pojem budovatelská strategie není přesný, správně je to takticky bojová strategická hra, s možností budovat a vyjednávat :-D

když se podíváš i na wiki, tak je tam napsáno, že byla v roce 2013 nominována do soutěže díky ojedinělému bojovému systému, takže za sebe mě oslovil spíš ten bojový systém, než stavění baráčků

zjednodušeně vzato bych to klidně nazval od oštěpu až na Mars
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Ceny a všechno vynaložené náklady a celé spektrum toho co je potřeba pro výzkum Marsu je podle mě děláno tak, že je to pro nejpokrocilejsi hráče a vzhledem k tomu jak široký je rozptyl v tom, kdy kdo začal, je těžké určit co je pro koho potřeba, dlouholetý hráč, který začínal v době, kdy nebyly takové možnosti k zisku všeho možného, jako jsou dnes by nadával, že je to snadné a naopak jsou hráči, kteří naskocili do hry později a mají vytunene budovy, jelikož tu možnost měli od začátku a neznali tu hru původní, kdy nebyl Arc a nebyly takové možnosti, tak rychle VB stavět, nebyl tak velký přísun FB atd.., takže podle mě je tohle kompromis mezi vším a slabší holt to mají skutečně obtížné nebo obtížnější.
Jenze samozřejmě dříve bylo potřeba vyrábět mince i kladivka, nahromadilo se jich na statisíce za několik let a co s nima, tak se využiji na Marsu a asi je to tak správně, protoze naopak ti novější vlastně vůbec tuhle veličinu moc nepoznali a přitom je to základní stavební součást hry.

Jinak Frontenac i Himedzi a celkově všechny budovy na podporu surovin se hodí i dynamická věž a nevím co ještě přesně, kdo tyhle budovy má, rozhodně to má trochu snadnější, ale suroviny jako takové se dají vyrábět, jak ve městě, tak v té kolonii a víceméně jde o ten prvotní rozjezd a nalezení marsovske rudy a pak už stačí počítat, co kam vynaložit.
Takže věřím, že to jde klidně i bez Frontenac a dalších budov.

Nicméně co je mnohem jednodušší celkově bez ohledu na to, jestli se jedná o Mars nebo jinou dobu, že získá skoro každý poměrně snadno suroviny na všechny možné VB i v mnohem nižší éře, než dříve, kdy bylo potřeba si ty suroviny vyrobit sám nebo se zase tak úplně snadno nesehnaly.
Takže těžko jako když prvně naskočil Arc měl okamžitě každý suroviny na stavbu a musel prvně ten hráč do te éry dojít, aby je získal, to dneska potřeba není.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

d arvit

Odborník
Ceny a všechno vynaložené náklady a celé spektrum toho co je potřeba pro výzkum Marsu je podle mě děláno tak, že je to pro nejpokrocilejsi hráče a vzhledem k tomu jak široký je rozptyl v tom, kdy kdo začal, je těžké určit co je pro koho potřeba, dlouholetý hráč, který začínal v době, kdy nebyly takové možnosti k zisku všeho možného, jako jsou dnes by nadával, že je to snadné a naopak jsou hráči, kteří naskocili do hry později a mají vytunene budovy, jelikož tu možnost měli od začátku a neznali tu hru původní, kdy nebyl Arc a nebyly takové možnosti, tak rychle VB stavět, nebyl tak velký přísun FB atd.., takže podle mě je tohle kompromis mezi vším a slabší holt to mají skutečně obtížné nebo obtížnější.
Jenze samozřejmě dříve bylo potřeba vyrábět mince i kladivka, nahromadilo se jich na statisíce za několik let a co s nima, tak se využiji na Marsu a asi je to tak správně, protoze naopak ti novější vlastně vůbec tuhle veličinu moc nepoznali a přitom je to základní stavební součást hry.
jak to tak popisuješ tak jsi mi připomněl dobu kdy jsem měl ve městě 15 výroben na zboží (5x ze tří různých dob, abych vyráběl suroviny potřebné k výrobě surovin co jsem potřeboval vyrábět) = půlka tehdejšího města v pr..li a stejně jsem dokázal vyrobit 100 surek za den. Jediný jiný dostupný zdroj surek, bylo doslova pár eventovek, co dávalo 5 surovin - joo, frontík bylo tehdy vysvobození :)
Nebojim se že by marsovská era znamenala nějaký výrazný ubrání zásob zlata a kladívek. Těch pár stovek milionů velkou díru do zásob starých hráčů neudělá a středně silní hráči to naspoří dřív než suroviny na výzkum, za mě osobně jsou nejhorší FB, i když ne z toho důvodu že by(ch) na to neměl ale protože je mi líto do toho vrážet tolik bodů, které bych radši viděl v nějaké své VB :p
dynamická věž má smysl asi hlavně pro hráče v nižších dobách, sám jsem jí jednu chvíli hodně moc chtěl, zatímco ted je tak hluboko na seznamu, že vlastně na seznamu neni :D

a mimo mísu

vy, co jste už na marsu, kolik % máte útok a jak to jde v expe?? respektive dáváte to celý bojem (nebo dokonce automatem) případně čim nebo je potřeba vyjednávat něco??
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
vy, co jste už na marsu, kolik % máte útok a jak to jde v expe?? respektive dáváte to celý bojem (nebo dokonce automatem) případně čim nebo je potřeba vyjednávat něco??
Tak popořadě... 431/214, nudně, bojem (vždy jen automatem), v drtivé většině kombo 2x ocelový hlídač+ 6x tulák občas obměněno za 8x raketový voják (proti armádám bez sentinelů.)
 

DeletedUser12887

Host
Tak on ten výzkum vezme celkem dost na konci 65 Mega kladiv a není toho pak zase tolik v zásobě, hlavně teda u hráčů, kteří naposled vyráběli kladiva v kovárnach.
Jinak používám vesměs to samé a na bitvy, kde je převaha spidersniperu třeba dračí drony.

Co se útoku týče mám to různě nejsilnější město na D ale i tak stačí mít kolem 300%
Mam asi 333 a něco k tomu.
Spíš jde o to zda jde hrát na automat nebo manuálně, celá expedice ve virtuální byla poměrně nutná na procenta přes 300, pak hraje roli kraken a AO a náhodná volba UI co se týče terénu, nejsložitější poměrně bitva je jako předtím na 59. střetu.

59. Střet jinak tedy ocelový hlídač a 7 tulaku, když se využije kraken a virgo brnkacka, bez něj taky většinou to zkouším prvně bez vymožeností, ale pouze zde ve hře co nám někdo nadělil, na beta serveru aktivní moc nejsem.

Ve virtuální to se hrálo podobně těžká jednotka vs. první kolo nindzove v druhém kole 2x raketový voják plus 6 x ronin.
Na Marsu je trochu výhoda, že není les a je potřeba spíš využít skály.
Marsovske jednotky mají i výhodu AR zaměření, což sice může platit i opačně nicméně většinou ta obrana porazit jde.
Respektive když jsem jí porazil i s hieroglyfy já porazí ji každý
 
Naposledy upraveno moderátorem:

d arvit

Odborník
tak na první pohled se může zdát to číslo docela velký, ale když denně produkuješ (nepoužiji termín vyrábět - jdou získat ze spousty jiných zdrojů) zásoby v řádech milionů nebo dokonce desetimilionů, a zároveň je za nic jiného neutrácíš, je taková částka prostě zanedbatelná, tak i ten kdo nemá stamiliony kladívek v zásobě jí dokáže našetřit dřív než ty suroviny..

možná jsou mé představy jakožto prastarého hráče trochu zkreslený a ,,nováčci" nebo hráči kteří dlouho zůstali v erách středověku a potom rychle prolítli co nejvýš na to budou mít jiný názor..

dobré vědět že na expe stačí útok +400% a můžu svištět na automat, co tak bojuji s marsovskýma armádama tak jako nejnebezpečnější se mi zatim jeví ty lítací potvory, zbytek jde sundat dělostřelectvem - samozřejmě ještě nemám zkušenosti s vyššíma % k útoku,obraně na pekelné obtížnosti...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
400 % je ok
Co se týče těch kladivek záleží zkrátka a dobře si to spočítat předem, aktivní hráč jich má víc, než budovatel/ka neaktivní.
Což jsou všeobecně i takové případy, vzhledem k tomu, že je tohle otevřené fórum, je potřeba počítat se všema možnýma možnostma, někteří to zvládnou poměrně těžko, jelikož nemají takové možnosti a nevenuji hře tolik času.
Což je pochopitelné.
 

DeletedUser12887

Host
takže sumasumárum to jde celé dokončit poměrně snadno, podobně jako 30ti denní event fotbalistek a počkáme si zase tak dva tři roky co bude dál, mezitím se vyplatí nejspíš tvorba původní, tudíž mince a zásoby
 

Dan 77

Veterán
Mám bonus do útoku 330/175 %. Některé střety jsou v Marsu sice lehčí, ale 4. kolo je pro mě prakticky už nehratelné - navíc ve Virtuálce nebyly letecké jednotky, takže ve výsledku byla expedice ve Virtuálce o dost lehčí.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14058

Host
Sem asi chodí jen "nabušenci", já sice hraji úplně od začátku, když to ještě bylo ve fázi betatestu, ale % do útoku mám v rozmezí cca +130 až +170%
Produkci zlata a kladívek mám v rozmezí tak 2 až 4M za den.
Ale je pravda, že tomu věnuji pár minut párkrát za den, většinu eventů vynechávám či s nimi končím v momentě, kdy přijdou úkoly typu "vyrob 90x něco" nebo "postav 5 obytných budov ze své doby" a tak podobně.
Jde mi o relax a trochu zábavy, je mi jedno, že v sousedství jsem už několik let zásadně v tom posledním půltuctu.
Takže můj povzdech neberte zas tak vážně - a díky za rady a tipy ;)
 

Dan 77

Veterán
Jj, bez eventovek budeš mít malý příjem bodů do velkolepek (a i malý příjem mincí na výzkum), o to déle ti bude trvat postavit Arc a s jeho pomocí nejen dříve zmiňovaný Frontenac na vysokou úroveň levou zadní, ale právě i Castel, Diovku a Cáchy (jejichž stavba je levná), nebo i dražší stavby jako Oranžerii, Krakena a Terakotu (Virgo snad radši ani ne). Jinak jsem tu taky od začátku a nebýt zavedení tý blbý expedice, tak jsem Diovku ani Cáchy vůbec nepotřeboval, stačil mi Castel, s větší účastí v CvC pak přišla nutnost stavět i za lvl 10, aby se zmenšily ztráty a spotřeba jednotek, no a teď je to už nutnost i kvůli těžení rudy i kvůli expedici, lvl 10 od všeho prostě nestačí, tak ještě že jsem se přizpůsoboval CvC, jinak bych nedával expedici ani na pohodu na automat těžbu rudy... A je fakt, že většina hráčů jede víc lážo plážo, takže problémy, o kterých píšeš, má kde kdo. "Bonusy na úrovni hráče Současnosti" od D arvita jsem proto nepochopil.
 

d arvit

Odborník
Sem asi chodí jen "nabušenci", já sice hraji úplně od začátku, když to ještě bylo ve fázi betatestu, ale % do útoku mám v rozmezí cca +130 až +170%

tady se přesně podepisuje ten pohodový styl hry a ,,nehraní" eventů - 150% je fakt málo, stačilo se jeden event soustředit na kolotoče a mohlo tam být o 100% víc, ale jak řikáš, hraješ pro zábavu, baví tě hrát timhle tempem a stylem, tak proč ne - za sebe proti tomu nemůžu říct ani slovo,

Dan 77
k těm bonusům: bylo to myšleno tak že hráči co hrají stylem lážo plážo, postaví co je napadne a co se jim líbí, nějakou efektivitu ani aktivitu nehrotí potom přijdou do virtuálu a maji přesně tyhle problémy, nemůžou čekat že budou mít pohodu tam kde je to pořád pohoda pro hráče s vyšperkovanýma městamaa vytáhnutými bonusy. Tu současnost jsem střelil od oka jako dobu někde v půli cesty mezi pravěk doby kamený a marsem.
Myslel jsem tim že město s bonusama které měli aktivní/platící/efektivní hráči v takových dobách jim na marsu neumožní pohodovou a snadnou hru...
 

DeletedUser11843

Host
Pozemní jsem jakž - takž schopna vybojovat, ale proti sentinelům (letcům) jsem v háji...
Njn, útočné bonusy nic moc, já pořád žila v domění, že je to BUDOVATELSKÁ strategie :eek:
Bývala, ale INNO strašně rádo mění pravidla v průběhu hry. Dělá to proto, aby štvalo dlouho hrající hráče a vypudilo je ze hry. (Jestli někdo neví proč, ať hledá na tomto fóru) A nejen mění pravidla, oni pravidla nepotřebují, aby ti něco nařídili, nebo zakázali... Taky jistě všichni víme o čem mluvím...
 

DeletedUser12887

Host
Tak nemusí být nutně všichni nabušenci, ale je potřeba držet trochu krok, vyšší doba vyšší nároky, jak na suroviny, tak na procenta, tak na všechno kolem, to tak prostě je.
Taky jsou zase lepší odměny, vyšší procenta a tak, sice to je malá kapka v moři, ale je k tomu nejspíš důvod, že to je náročnější.
Ty procenta se dají nahnat i kasárnama, která dávají útok, ale je potřeba mít mince a kladívka.
Já to třeba nepíšu kvůli tomu, že má každý hrát celý den, ale z hlediska toho s čím jsem se setkal a jsou rozhodně i hráči silnější, někteří do toho cpou statisíce, jiní hrajou bez toho nakupovat všechno za diamanty, spíš razím takovou zlatou střední cestu.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru