Diskuze ke kulturním osadám

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Konotka: Jinými slovy,opravdu ti připadá stejný přijít o tři políčka jako o dvě? To podle mne je jedno políčko rozdíl. Tedy stále tvrdím,že jde i o náhodu a každý NEMÁ stejnou výchozí pozici,tedy stejnou šanci. Na tom nic nezměníš ani malůvkou,co si mám kam strčit :D
Dá se ještě opustit osada a zkusit štěstí na počet a rozmístění překážek znovu, pokud se ti hned za začátku nebude líbit. Jen tím přijdeš asi o den (což je důležité jen v případě, hodláš-li se pokusit stihnout osadu do časového limitu, já ne).
 

DeletedUser16731

Host
Omlouvám se, dřív to nešlo.2.jpg
Varianta A je pokud máte dost měďáků, ale přes noc bych doporučoval B. Vydělá vám to na další den měďáky.
Zelená- chatrč
Žlutá- svatyně
Brčálová- kovárna
Světle modrá- cesta
Černá- hlavní budova
U B je malá chybička, jen posunout svatyni vpravo nahoru a tu druhou, pod ní šoupnout.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
jestli mám efektivních 62 nebo 61 polí

Když už hodláš někoho upozorňovat, aniž bys tomu rozuměl, tak se aspoň nauč počítat. U mě 4 sektory po 4x4 jsou 64 a ne 62. A jedno pole na začátku opravdu nedělá žádný rozdíl. Nikdy to nevyužiješ doplna, protože to nejde a vždy tam zůstane volné místo. Stačí jen používat hlavu a uložit si ty budovy co nejvýhodněji. (Tím tuto debatu končím, nemám zájem se tady dohadovat a flamovat s někým, kdo tomu zjevně rozumí jako koza petrželi).

Já to vzdávám a dávám za pravdu panu Werichovi.

Dobře děláš. Původně jsem sem nechtěl vůbec psát, protože už teď vidím, že to je jak hrách na stěnu házet, ale přece jen mi to nedalo.
 

DeletedUser2273

Host
Neber mě hned za slovo. Prostě jsou tu tací, tečka. Stačí 11 rozšíření za suroviny. A k té produktivitě. Co všechno jste museli utratit, aby jste získali kostel na 12 lvl? Tady to máte zadarmo. Jen čas, který tu stejně strávíte.
Kostol na uroven 12 mam bez dia a este ostalo 2x vylepsenie na dalsi.Takze to ide aj bez dia. Tie dam radsej na stvorec pre miesto
 

Malach

Turista
Na kulturních osadách (tedy zatím jen Vikinové) je pár smutných atributů
- nutnost odemknout vývoj pomocí diamantů, jež jsou už v samotné hlavní hře velmi raritní, je past na peněženky hráčů - kdo jich nemá habakuk nebo si je nekoupí, osadu nerozvine
- osada je de facto kolonie, odměny za plnění jejích denních úkolů jsou totiž využitelné jen v hlavní hře/městě hráče

- dvě výše zmíněné skutečnosti příliš nevyváží to, že stavět lze v osadě za prachy/zásoby z "měšce" hlavní hry...

Strom Yggdrasil za to myslím nestojí...
 

DeletedUser13872

Host
Není nutne investovat diamanty, jen to potrva déle. Já na bejakou casivou odmenu kaslu, ten kámen je stejně o nicem.

Nicméně je fajn že ta svatyně je konecne de facto výrobní budova na mince, zpočátku to tak nebylo a mincí bylo furt malo.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Malach

Turista
Omlouvám se, dřív to nešlo.Zobrazit přílohu uživatele 2885
Varianta A je pokud máte dost měďáků, ale přes noc bych doporučoval B. Vydělá vám to na další den měďáky.
Zelená- chatrč
Žlutá- svatyně
Brčálová- kovárna
Světle modrá- cesta
Černá- hlavní budova
U B je malá chybička, jen posunout svatyni vpravo nahoru a tu druhou, pod ní šoupnout.

V obou variantách ti pak zůstane jedna chatrč nepřipojená cestou...
 

Malach

Turista
Není nutne investovat diamanty, jen to potrva déle. Já na bejakou casivou odmenu kaslu, ten kámen je stejně o nicem.

Nicméně je fajn že ta svatyně je konecne de facto výrobní budova na mince, zpočátku to tak nebylo a mincí bylo furt malo.

Moje doba je Zítra a bez diamantů neodemknu v Osadě vývoj, takže ani vyšší typy obydlí a výrobny...delší čekání na tom pravděpodobně nic nezmění... :-/
 

DeletedUser5384

Host
Malach: A proč bys ho neměl odemknout? Těma diamantama jen urychluješ,vývoj na nich ale nestojí.
Když už hodláš někoho upozorňovat, aniž bys tomu rozuměl, tak se aspoň nauč počítat.
Když už hodláš někoho upozorňovat,aspoň se nauč číst. 64 mínus 2,případně 3 pole rovná se efektivních 62,resp.61 polí. Ale to vůbec nesouvisí s původním tvrzením,na které jsem reagoval, že všichni mají na startu stejnou pozici. To jedno,dvě či více polí prostě je handicap. Otázka poskládání a využití plochy na tom nic nemění.
 

Malach

Turista
Malach: A proč bys ho neměl odemknout? Těma diamantama jen urychluješ,vývoj na nich ale nestojí.

K odemčení Svatyně bylo třeba 10 seker a i když jsem jich měl už víc, odemknout nešla, jen skrze diamanty - proto můj zájem o osadu opadl...že by chyba v aktivaci tlačítka? Samozřejmě pokud jde odemykat jen za zboží, pak je to jiná!
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
K odemčení jakékoli budovy musíš mít určité zboží a určité množství diplomacie (ten ukazatel dole). Pokud ti budova nešla odemknout bez diamantů a měl si potřebné zboží, pravděpodobně si neměl dost diplomacie. Postav několik runových kamenů a odemknout ti půjde ;)
 

dudasek

Znalec
postřeh....mám denní úkol "dokonči x* 5´minutovou výrobu"...kolonie asi nemá s hlavním městem nic společné-výroba měďáků(5´) ve svatyních se k výrobě ve městě nepřičte
 

DeletedUser13620

Host
Nejvíc se mi na tom líbí, že ta nejlepší budova ( Mead hall ), je až na konci a je vlastně úplně k ničemu, protože jakmile ji postavíte je konec, všechno Vám smažou a jedete zase od nuly :-D
Jinak jde to hrát úplně v pohodě bez dia, pokud nemáte smůlu na kameny, to pak je hodně přemejšlení a i tak je ten start prostě s handicapem.
Rozšíření jde kupovat za pár surek takže s místem až takový problém taky není. Jen stihnout to v limitu pokud na tom nechcete sedět 24 hod. denně je už na prvních levelech problém, na druhou stranu ta cena za limit není až tak dobrá abych se s tím stresoval.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru