Doba pokroku

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Thesseus

Znalec
Asi to tak bude, beru ten rýpanec zpět. Alespoň je na co se těšit. I když by se podle mě tato informace mohla někde vyskytnout oficiálně.
 

DeletedUser7651

Host
Zdar, nevíte někdo, kde bych našel popis novinek pro boj pro dobu pokroku? Teď jsem si to užil poprvé a pohyb jednotek, dostřel atd. vše je nějak jinak.... o opevnění atd. ani nemluvím... ???
 

DeletedUser3139

Host
Jasně, je to jinak, mapa se zvětšila, takže jednotky to mají dál. Je to hlavně kvůli tankům, protože pokud by tank vystřelil, mohl by se náboj odrazit od okraje obrazovky a mohl bys zasáhnout sám sebe! (to je pochopitelně fór!) Ale o tom dostřelu to je pravda. Zákopy jsou součástí obrany, přidávají obranný bonus některým jednotkám, tuším že brancům. Já testoval tanky, u těch to nefunguje.
 

DeletedUser7651

Host
Já měl na mysli situaci, kdy mám smíšenou armádu ( z pokroku mám jen děla) a tady je mapa pořád 15 polí dlouhá ale jsou zkrácené dostřely - dělo má v údajích dosah 15 a v takovém boji jen 10 - z čehož jsem trochu vedle - tak hledám pravidlo jak to je,,,,
 

DeletedUser5384

Host
To vůbec nevadí,jakmile do boje nasadíš buď ty nebo protivník jedinou jednotku z pokroku,bojuje se již na nový mapě,tzn.všechny starší jednotky mají omezený dosah. Jinak mapa zůstala na pohled stejně dlouhá,ale dojezdy a dostřely všech starších jednotek se propočítávají podle nových.
 

DeletedUser7651

Host
Promíň, ale nějak tomu nerozumím - nasadil jsem teď pouze rychlopalná děla ( doba pokroku ) proti vojsku z doby pokroku - podívám li se na ně ve správě armády mají tato děla dosah 15 ale na bojišti to bylo jen 10 ???
Proč je jednou 15 a podruhé 10 - jsou jednotky ve správě armády jiné než na bojišti??
 

DeletedUser5384

Host
Všechny jednotky mají psaný dojezd,ale ten se snižuje podle procházeného terénu. Toho napsaného dosahuješ v podstatě jen na suchém terénu bez jakýchkoli překážek (skály,keře,les,bažiny). O kolik se na nových mapách snižuje pohyb a dostřel starých jednotek nemáme zatím přesné podklady.
 

DeletedUser7651

Host
Ale já mluvím o nové jednotce, - rychlopalné dělo - která má ve správě armády uveden dosah ( dostřel ) 15 a na nové mapě bojiště mi to píše 10 - .... co se týče pohybu, tak ten je uveden v obou případech 10 ale na mapě je to cca 5 - 6 i na ideálním terénu. O tom že překážky omezují pohyb vím, mě zaráží ten rozdíl v dostřelu??
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
jo,promiň,to jsme si nerozumněli. Teď jsem to vyzkoušel, máš pravdu,pokusím se dopátrat důvodu.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru