Spojování sousedství - diskuze

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

traktorista

Odborník
Mě se na tomhle nápadu nelíbí ještě jedna věc - takhle mám sousedy pěkně připravený, seřazený, vezmu armádu a jedu pěkně odzdola (asi jako všichni). Možností útočit na všechny bych o tuhle prima pohodlnou věcičku přišel, znamenalo by to udělat si nějaký seznam hráčů (nemá obranné budovy a má v obraně jednotky za které jsou bodíky) a podle toho postupovat. Tím by se válčení stalo na čas mnohem náročnější...Pořád se mi zdá, že systém ostrovů je nejlepší řešení, jen s tím posledním mixem je to naprd a chtělo by to naředit nějak jinak.
 

DeletedUser

Host
Tak mě se to nelíbí jen to posílí již tak dost velkou nestabilitu hry, jen kolikrát to spadne již teď při tak jednoduché akci jako je sebrání produkce a zadání nové. Tohle načítání všech možných soupeřů k boji by rovnou vedlo k tomu že se to vůbec nenačte a rovnou to spadne.

No a další nevýhoda (vedle již zmiňovaného obchodu a odepsání již tak na smrt čekajícího M/Z v sousedství) co ti chudáci co budou na seznamu jak psal traktorista "(nemá obranné budovy a má v obraně jednotky za které jsou bodíky)" na jejich dobytí a plenění se bude stát fronta. Takže místo 80 možných dobytí a plenění za den jich budou mít třeba 500, jak dlouho za takových podmínek asi budou ochotní pokračovat ve hře?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Kayro

Znalec
Ma to mouchy no.Me se libi napad ktery tu nekdo mel na spojovani sousedstvi ciste podle umisteni v globalniho zebricku.Sto sousedu, utocilo by se jen na osumdesat podle vlastniho vyberu.Tim by se odstranila nerovnovaha v tom ze nekdo ma v sousedech deset cechovniku a nekdo zadneho.Sto lidi bezprostredne po sobe v globalnim zebricku by bylo navic dostatecne vyrovnanych na to aby si nekdo mohl stezovat ze ma prilis silne nebo slabe sousedy.Kazdy tyden nebo dva by bylo prerozdelovani sousedstvi opet ciste podle umisteni v zebricku.Jeste kdyby k tomu dodelali uz take nekolikrat zminovane sabotaze/poskozovani budov kdy poskozena budova produkuje mene penez,zasob,stesti.Tim by se snad prinutili lidi chranit si mesto necim lepsim nez dvema kopinikama.
 

DeletedUser8796

Host
Lorde Termoplíno,
jak to tedy je s tím sousedstvím?
Oficiální zpráva o tom, že se sousedství bude měnit po 14 dnech lhala, (viz. asi deset příspěvků v tomto vlákně zpátky)
protože jinak by se změnilo sousedství už tohle pondělí a doteď se nic nezměnilo.

Bude se měnit? Nebude se měnit? Rád bych se dozvěděl pravdu. Víte o tom jako moderátoři nebo stejně jako hráči netušíte a jenom spekulujete?

Prosím o konkrétní informace a fakta.


Tvrzení, na které mi nedá neoponovat. Je paradoxem vzhledem k tvému tvrzení, že samotná hra byla spuštěna dříve vzhledem k žádostem hráčů. Při projíždění nápadů mám možnost vidět, že mnoho z nich bylo realizováno. Tvrdit, že INNU na názorech hráčů nezáleží je podle mne krátkozraké.

Neustále probíhají zpětné vazby ze všech verzí a vývojáří všechny data analyzují a s nimi i možné řešení. Bylo by podle mne nekoncepční zbrkle ihned současný systém "přelepovat" jiným, jen aby došlo ke změně. Je potřeba všechny věcí promyslet a vyhodnotit, tak aby se na tom dalo dále stavět. Změna bez dlouhodobého hlediska by mohla napáchat daleko větší škody a překazit nějakou vizi, kam tato hra má směřovat.

Jinak nechci vám kazit iluze, ale možnost útočit na kohokoliv ve Flashové hře na serveru s několika desetitisícemi hráčů je celkem utopie...
To by bylo takové zatížení serveru a databáze, že by to bylo moc pomalé anebo spíš by to padalo.
Takhle se pro každého hráče jednou za čas udělá výběr (sousedé) a dotazy do databáze se tím šetří,
kdyby všichni útočili na všechny, tak by se dotazy musely samozřejmě brutálně optimalizovat, indexovat, generovat pohledy a různý předpřipravený dotazy,
ale i tak by byla zátěž databáze mnohonásobně vyšší, dokonce bych řekl, mocnině vyšší...

Zkuste si projíždět seznamy hráčů současné podle těch, co existují - a zadávejte náhodně čísla - třeba 10000. hráč, pak 500. hráč...
tohle dělá málo hráčů, ale i tak to není moc rychlé. A teď si představte, že to dělají všichni
a každou chvíli tisíce hráčů prohledává databázi desetitisíců hráčů.

Takže by muselo být nějaké omezení... a proto existuje sousedství
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
Phantasicu, celkem rozumím tomu,co píšeš,ale z vlastní zkušenosti z jiné flash hry ti musím oponovat. Útočit na kohokoli lze,jako to jde v jiné flash hře,kde je navíc v žebříčku násobně více hráčů. Jediné omezení tam je určitá prodleva mezi útoky,takže nemůžeš jet po skončení útoku hned další.
Druhá otázka je,proč bys útočil na úplně kohokoli,když z většiny nedostaneš odpovídající body. Stejně budeš útočit na určitý (menší) počet hráčů.
 

DeletedUser3139

Host
Jak jsem tak koukal, tak netopirek má z větší části pravdu, největší průšvih současného stavu je nestabilita při hraní a to nejen ta, kdy to spadne samo, ale i ta, kdy se hra pouze sekne a musíte zase restartovat, nenačítání spokojenosti, zase restart při sběru, či boji. :(
I s tím ,,seznamem" odsouzenců z části souhlasím. Ale řekl bych, že z větší části to jsou hráči co si ,,ob den" posbírají suroviny, postaví sem tam domek a hotovo. A že by se na jejich plenění stála fronta, to asi ne. A že by někteří skončili? Asi ano, ale třeba by to zase některé probudilo k větší aktivitě a zrušili by dvě kopí v obraně, popohnali výzkum, pořídili tím pádem lepší jednotky a začali mydlit schody těm pod nimi. Takže by v konečném důsledku sice pár lidí skončilo, ale zase by se objevili další, aktivní hráči.
Co se týče bojů, tak asi nejjednodušší by bylo nechat je neomezené. Ono totiž každému prostě dojdou vojáci A POCHYBUJI, ŽE BY NĚKDO SKOČIL NA KONĚ A VYRAZIL SÁM BOJOVAT. :D
Co se týká obměny sousedů, tak jsem to tu už někde psal, zřejmě si zařádil překladatelský šotek a nejedná se o kompletní mix sousedů jednou za 14 dní, ale jen o jakýsi jiný systém, který odstraní to, aby nebylo třeba jen 41 sousedů půl roku, jak tomu bylo před změnou. Takže první kolo bylo brutální, ale teď už to budou jen drobnější úpravy, možná. :rolleyes:
A neodpustím si zopakovat to, co tu už taky proběhlo. Od začátku hry to tak funguje, že moderátoři a supporti nám mohou sdělit a sdělují pouze to, co jim řekne INNO. A to taky dělají. To, že občas (nebo spíše dosti často!) dostanou info co neodpovídá skutečnosti je taky fakt. Bohužel, ale s tím my hráči, ani oni nic neuděláme. Proto bych ani jednu funkci nedělal, ani kdyby krabice od vína s eury posílali! :D
 

DeletedUser7651

Host
Vážení kolegové, to, co zde poslední dobou čtu mi připomíná heslo - "proč to dělat jednoduše, když to jde složitě". Vymýšlíte limity na počet bojů, koho smět rabovat a koho ne - či dokonce všichni proti všem ??!! - promiňte, ale to je pro kočku....
Co takhle udělat skupiny podle doby, kdy kdo hraje - ano byly by zde rozdíly, ale o to snad v této hře jde - kdo se snaží je dál a kdo ne, je... níže .. A výhody? Nejde mi o to v boji "vraždit neviňátka" ale měl bych ve skupině i pár hráčů, co ještě stojí o plány budov a podpoří je. A bylo by také motivací porovnávat se s těmi, kdo vyrazili ze stejné "startovní čáry " což je teď nemožné...
S pozdravem " V jednoduchosti je krása" Brandan
 

DeletedUser9424

Host
Ja berem že treba zlučovať ale podla čoho sa zlučuje? pri poslednom zlúčení som klesol v dvoch mestách a to o dosť vela (38 a 62miest)je to nedoriešené,niekto tu písal že body získava pri provinciach,ja tiež ,na susedov utočím len v jednom meste ,ked útočím tak nerabujem ,stalo sa mi že som omylom pri posúvaní mesta niečo zobral,ospravedlnil som sa a už som na toho hráča neútočil,ke si zoberem že na C ma denne napdne 25 až 40 hráčov a každý niečo zobere tak vlastne nemá zmysel ani hrať,prídem takmer o všetko čo vyrobím,dalšia vec je aj to že niektorý hráči to už majú asi ako pravidelnou zástavku (prvý má v PvP 1 700 000,druhý v poradí má 400 000)tak mi nepripadá že to robí len pre to že chce vyhrať,takýchto hráčov nech dajú do jedného mesta ,tam nech si útočia na seba kolko chcú,ked slušne napíšem že by už mohol pretať ked ho aj tak nikto nepredbehne tak odpíš ža to asi tažko lebo jeho to baví,ak nechcem aby ma raboval tak nech mu prispievam do VB ,není to forma šikanovania??mal som spoluhráčku ktorej sa to nepáčilo ,založila si dalšie účty za účelom prispievania do VB samozrejme za odmenu,(ja dám teba ,Ty dáš mne )dostala ban ,celkom je to zaujímavé,ked človek hrá na viac účtoch a dobrovolne sa dohodne na vzájomnom prispievaní do VB tak dostane ban,ked ma niekto "donúti" prispievať do VB tak je to v poriadku????no a ešte k téme "urob si lepšiu obranu nebudú Ta raboavť" akú obranu postavím ked ten čo ma napadne tak má +150% útok a je v dobe pokroku?ja som tiež v tej dobe ale nemám čo proti nemu postaviť,ked ma na padne tak ja ho ani nenančnem ,takže je úplne bez straty ,keby som sa aj chcel "pomstiť "tak nemám šancu mám +40% útok ale on má ´+100% obranu tak je zbytočné niečo také aj podniknúť,myslím si že už som sa dosť postažoval tak sa idem venovať robote :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Hraní na více účtech, obsluhování více účtů, zástup na cizí účet, mít účet jen a pouze na dotaci cizí VB .. to vše je přímo a výslovně zakázáno pravidly... Pokud se slabší hráč domluví se silnějším, že ten u něj nebude rabovat či na něj vůbec útočit a to třeba za denní poplatek 5ti FP - tak to je OK. Ten slabší hráč má variantu ho poslat tam kde záda ztrácí své dobré jméno, nebo na tuto dohodu přistoupit. Je to jen a pouze věc domluvy mezi dvěma hráči - která neodporuje nijak pravidlům - na rozdíl od prvních mnou uvedených případů, které jsou hrubým porušením pravidel hry.
 

Kayro

Znalec
. . . slušne napíšem že by už mohol pretať ked ho aj tak nikto nepredbehne tak odpíš ža to asi tažko lebo jeho to baví,ak nechcem aby ma raboval tak nech mu prispievam do VB ,není to forma šikanovania??mal som spoluhráčku ktorej sa to nepáčilo ,založila si dalšie účty za účelom prispievania do VB samozrejme za odmenu,(ja dám teba ,Ty dáš mne )dostala ban ,celkom je to zaujímavé,ked človek hrá na viac účtoch a dobrovolne sa dohodne na vzájomnom prispievaní do VB tak dostane ban,ked ma niekto "donúti" prispievať do VB tak je to v poriadku???? . .

Tomu prvemu se rika tribut tomu druhemu porusovani pravidel :)
 

DeletedUser7651

Host
pro Stano74 - Je to každého věc ale po mě chtít někdo "výpalné" tak ho s vybranou ironií pošlu do ..... háje. chápu, že naštve, když si k tobě chodí 20 lidí jak do samoobsluhy - ale i když je nemůžeš odrazit, tak můžeš plánovat produkci - pokud mám třeba zboží na 1 denní produkci, tak vím kdy to bude a čekám si na to.... jasně, mám li budovy s 1 hod produkcí, tak to neuhlídám, ale to už je pak můj problém....
 

DeletedUser

Host
Omlouvám se, že jsem na to zapomněl odpovědět.

Lorde Termoplíno,
jak to tedy je s tím sousedstvím?
Oficiální zpráva o tom, že se sousedství bude měnit po 14 dnech lhala, (viz. asi deset příspěvků v tomto vlákně zpátky)
protože jinak by se změnilo sousedství už tohle pondělí a doteď se nic nezměnilo.

Jak bylo uveřejněno, tak se sousedství mění každých 14 dní, pokud to bude možné (pokud nebude, tak budete samozřejmě informováni).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
Tak tohle je přesně ten případ, kdy jste chtěli po lordovi odpověď jako po hlavním moderátorovi. A on vám odpověděl z titulu své funkce, to znamená podle info co má od INNO. Jiné, než tyto info (oficiální!) totiž od INNO určitě nedostal. A všichni už víme, že to je trošku jinak, že? Ale přesné oficiální znění jak to je v současné době není a pokud ho INNO nezveřejní, tak si na to budeme muset přijít sami. Zatím to podle mně vypadá tak, že se udělalo to první (brutální a nenáviděné) přerozdělení a teď se pokračuje pouze v doplňování na počet cca 80 sousedů. A protože za 14 dní třeba nikdo ze sousedů neodejde, tak se nic nezmění.
 

DeletedUser7772

Host
no dnešné nové susedstvo stojí za to :) ráno mi to oznámilo, že sú nové ríše v susedstve a pritom jediná zmena bola v tom, že tých pár chudákov o 4 doby pozadu čo tam pridali minule zmizlo - pre nich urite fajn, hodiť niekoho tam kde nemá ani šancu niečo hrať je smutné ...
 

DeletedUser

Host
Me by zajimalo, proč po navratu z dovolene 14 dni, mam z krasnych 70 sousedu pouhych 10 kde jsem navic za otloukanka. Kdy se mi počet zase zvýší na tech 70? Proc jsem vubec trestan za 14 dni neaktivity to mi prijde trochu ubohe.
 

DeletedUser6769

Host
Nejsi trestán, jen jsi vyhodnocen jako neaktivní a jsi vyšoupnut ze sousedství. Hra jaksi nemá možnost si ověřit, jestli si válíš šunky u móře, nebo jsi na hru zanevřel a už se nikdy neukážeš. Jednou za 14 dní v pondělí se mění sousedé, do té doby to musíš vydržet, pak budeš mít zase krásné sousedy.
 

DeletedUser7772

Host
no a zas nové susedstvo medzi hromadu ludí z pol milionom bodov to hodilo ludí z menej ako 10 000 bodmi - tí si to určite užijú... :(
 

DeletedUser3139

Host
Tak se mi zdá, že ten nový systém přidělování sousedů je odhalen. Alespoň podle toho, co píše JozoChovi. U mně to je stejné. Počet sousedů byl doplněn na 84. Všichni noví příchozí jsou na konci (mají totiž od 420 do 1 822 bodů). Takže se mi zdá, že to je zaměřeno na jejich likvidaci. Že by bylo hráčů moc a tak budeme likvidovat nováčky? :-(
U nás má první hráč má přes 2,5 mega, takže mně jich je až i líto!
 

DeletedUser

Host
Ahoj všem,
JiPi 53 to snad ani nemůže být..Max je 80 - u cechů, přátel i sousedů, ne?
Nebo, že bych se mýlila :)?
 

DeletedUser

Host
Jsem ve stejném sousedství jako Jipi53 a je to pravda, je tam 84 sousedů a od zadu to začíná: 420 bodů (84); 458 bodů (83); 606 bodů (82); 844 bodů (81); 1084 bodů (80); 1184 bodů (79); 1209 bodů (78); 1822 bodů (77) všichni v době bronzové a nejspíš hrají nejméně jednou za den (šlo u nich motivovat) a pak velký skok 87 391 bodů (76) doba pokroku; 137 tisíc (75) 139 tisíc a tak dále všichni ostatní v době pokroku až k (5) s 1 184 tisíci; (4) s 1 532 tisíci; (3) s 1 598 tisíci; (2) s 1 641 tisíci a (1) s 2 190 tisíci.

Takže pro ty "chudáky" na konci opravdu spravedlivě vyrovnané sousedství a obrovská možnost ukázat co v nich opravdu je protože komu se poštěstí mít možnost se bránit v době bronzové proti dělům.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru