Spojování sousedství - diskuze

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7772

Host
tak isto v susedstve máme 85 ludí, s novým systémom sa doplňovanie na 80 asi zmenilo na 85
 

DeletedUser6767

Host
Zajímalo by mě, podle jakého klíče se přidělují sousedé....asi jsem dneska skončil s hraním...no....bylo to hezké, ale bylo toho dost...do teď jsem mohl hrát v soubojích a měl jsem i šanci, ale teď....proč někdo, kdo má 40-50 tisíc, dostane sousedy, kde ten na prvním místě má 75 tisíc (kolegyně z práce) a já s 10 tisíci body, téměř na začátku, dostal sousedy, kde první má skoro 3 mil. bodů (mám jich tam přes 80) a někde na 78 místě jsou ti s 200 tis. body....nejenže mají úplně jinou armádu, takže já nemám šanci, ale hezky mě všichni ti milionáři jako nejslabšího pěkně přepadli a vyplenili všechno, co šlo...takže sbohem penízky a zásoby, takže tím pádem i sbohem rozšiřování mého městečka, nebudou na to peníze....fakt, skvělý výběr sousedů....
 

DeletedUser3927

Host
Zdravím tě TomEnd,
systém rozdělování sousedství nelze nijak ovlivnit z naší strany. Je to algoritmus, který znají jen vývojáři hry. Nejsi první kdo skončil mezi silnými sousedy. Ale věř, že sousedství se každých 14 dní aktualizuje, takže při příštím rozdělení Tě snad již zařadí, tak aby to bylo pro Tebe vyhovující.
Věřím, že to je pro Tebe šok a znepříjemnilo ti to hraní, ale pokus se to vydržet a uvidíš, že bude líp.
 

DeletedUser3139

Host
K přidělování sousedů již bylo řečeno vše, ale ještě jedna připomínka k tomu jak hraješ. Pokud si provedeš úpravy města tak, že budeš vždy při dokončení výroby on line, tak vše vybereš ty a ne sousedi a nepomůže jim ani desítky milionů bodů. To že porazí tvojí obrannou army, s tím asi nic neuděláš, ale to tě zas nějak zvlášť mrzet nemusí, protože pokud nebude co rabovat, tak obranná armáda zůstává vlastně nepoškozena.
A ještě k těm bojům. Bohužel ti nepůjde vyhrávat boje na automat. Ale pokud budeš bojovat tak, že budeš řídit boj ty, tak pokud budeš šikovný, porazíš i o dost silnějšího soupeře!
No, ještě poslední věc, pokud máš za zhruba půl roku (podle data, kdy ses poprvé přihlásil na fórum) 10 000 bodů a 14 bitev, tak tvoje aktivita není zrovna na nejvyšší úrovni. Samozřejmě, je to pouze a pouze na tobě, jak aktivně hraješ, ale pak se nediv, že někteří jsou drobet aktivnější a ještě když si město nezabezpečíš proti rabování, tak že toho využijí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
V aktualizaci, která přijde za chvilku by se mělo opět řešit přidělování sousedů, tak doufejme, že bude zase o kus spravedlivější.
 

DeletedUser

Host
Pokud jde o úpravu přidělování sousedství tak jsem si všimla pozvolné snahy dostat do sousedství hráče za všech období. Ovšem to provedení je dost strašné. Přiřadit do sousedství kde jsou všichni v době pokroku 10 chudáků co jsou v bronzové době nebo v době železné je dost slabomyslné. Co mají asi tak dělat? Bojovat mezi sebou a nechat se rabovat od těch ostatních. Pokud jde o obchod tak je mi jich taky líto kdo jim v době pokroku vymění suroviny z jejich doby? Nejspíš nikdo. Co plánky na VB, na diovu sochu a podobně asi neseženou, zato mohou mít na Alkatraz a další z posledních dob. Ty si ovšem nepostaví protože neseženou suroviny. Pokud nejsou v slušným cechu tak nemají šanci pořádně hrát. Naděje že je po 14 dnech přeřadí do jiného sousedství, tak ta je dle mého pozorování dost malá, protože pokud nepřestanou hrát tak zůstanou kde jsou.
Proto se ptám je tohle nový pokus vylepšit "nové spravedlivější" spojování sousedství nebo je to jen chyba která bude odstraněna?
 

DeletedUser7772

Host
včera zase úspech medzi ludí kde 10 v poradí má pol miliona to hodilo ludí v dobe bronzovej - a niektorý aj hrajú, tí si to užijú... ďalších pár na odstrel bez šance na čokoľvek, som zvedavý kedy to vzdajú, inak sa to už stabilizovalo,ale pocit, že to moc spravodlivé nebolo akosi zostal u veľa ludí - aspoň podľa reakcií čo som čítal nielen v tomto vlákne
 

DeletedUser3677

Host
Zdravím tě TomEnd,
systém rozdělování sousedství nelze nijak ovlivnit z naší strany. Ale věř, že sousedství se každých 14 dní aktualizuje,


Kecy, kecy, kecy toho, kdo nic neví. Na sousedství si tu stěžuje mnoho hráčů už 2 měsíce - a nic.
Než něco napíšeš, zkus si ověřit , jak jsou sousedství sestavena a jak se mění. Občas přibyde nějaký chudák z doby pozdního středověku mezi 2 000 000 hráče.
Konkrétně v mém případě si stěžujeme 2 měsíce na to, že je nás v sousedství 10 z cechu, zatímco jiní členové sousedství jsou 1-2, maximálně 5. Takže z mého cechu nemá díky menšímu počtu soupeřů nikdo šanci být na slušné příčce ve věži a tudíž nemá ani smysl trávit 2 hodiny denně bojováním ve věži.
Ač jsme problém nadhazovali zde a opakovaně i přes support, tak nic - nezájem.
Řada hráčů se na bojování ve věži i hru díky překopání sousedství vybodla, ale nikoho z Innogames to nezajímá.....
 

Kayro

Znalec
To ze se sousedstvi meni neznamena ze se meni kompletne nebo snad nedej boze podle tveho prani herni vsevede.
 

DeletedUser2298

Host
Hlavními nářky, které zaznívaly od hráčů před současným modelem bylo, že mají týdny či měsíce méně sousedů - nejčastěji se to pohybovalo okolo hodnoty 40-50 - a následně se naříkalo, že je daný hráč v nevýhodě oproti jiným sousedstvím, kde je hráčů třeba 60-80.. Tato početní nerovnováha byla novým modelem celkem úspěšně vyřešena.. Došlo ale zase k dalšímu extrému - kdy je zase bodová nevyváženost mezi sousedy v takovýchto plně obsazených sousedstvích - což je problém, který je obtížně řešitelný.. A pokud by systém měl zohledňovat i členství v cechu - nejlépe podle přání hráče aby byl v celém sousedství sám a neměl tam žádného spolucechovníka... tak takový systém sousedství je asi i zřejmě nereálný.. Opravdu aktivně hrajících hráčů není zase tak mnoho, aby mohlo být vytvořen dostatečný počet sousedství o 80ti lidech, rozřazených podle věku, bodů a aktivity. a ještě nepatřících do stejného cechu...
 

Thesseus

Znalec
Přiřazování menších hráčů měla řešit tato aktualizace, myslím.
Nesouhlas Judasi, reálné to zcela jistě je. Už jsem to zhruba počítal než jsem podával nápad. Navíc by asi nikomu nevadilo, kdyby měl v sousedství jednot´ho spoluhráče. A tím exponenciálně narostou možnosti na kombinaci. Mě by třeba nevadili ani dva spoluhráči (ale lépe jeden). Bohužel jich mám devět a to mi nepřijde fér. Nemám šanci vyhrát, když se ten druhý rozhodne mi to znemožnit - posuďte sami - je to v pořádku? Moc ne, že?
 

DeletedUser2298

Host
Otázka je, na kterém světě jsi to počítal.. Na některých světech by to třeba vyšlo ale zkus to třeba spočítat na Brisgardu který je nejmenší a s nejmenším počtem aktivních hráčů... Každopádně tohle je na vývojářích - a pokud ti považují současnou situaci za dobrou a dostačující, tak s nimi stejně asi nic moc nehne..
 

DeletedUser3139

Host
Judas má asi bohužel pravdu, že to záleží jen a jen na vývojářích. Já osobně si myslím, že řev není jen od nás, ale i z jiných států. Ale zase jak psal judas o něco výše, tak problém opravdu spravedlivého přidělování sousedů je natolik složitý, že si spíše vývojáři s tímto buď neví rady vůbec, nebo řešení je natolik složité, že si na to počkáme ještě dost dlouho. Vždyť jenom kouř u domečků se řešil asi přes tři aktualizace. :cool:
 

Thesseus

Znalec
Právě že na Brisgardu, zcela jistě je to možné. Ale je fakt, že mě nenapadlo, že by to byl větší problém na menších světech, kdyby nějaké byli.
Proč bychom s tím nehnuli když to bude nápad jako každý jiný. Pokud to tedy je technicky možné a to podle mě je.
 

DeletedUser7675

Host
To slavny spojování sousedství mi teď sebralo nějaky ty obrněny vozidla jenom skrz to že soused který má údajně 377 bodů a já s ním útočil tak tam měl tanky, odstřelovače atd. a když jsem na něj mrkl do žebříčku tak má přes 307 000 jak to je možný jako ? :/ :D
 

Thesseus

Znalec
To byl Dazlix, že? Byl nepřítomen a body se pak počítají od nuly od nového přihlášení. Je to bug.
 

DeletedUser6767

Host
Hurááááá!!!! Konečně zase můžu hrát :) 80 sousedů a ten nejlepší má 89 tisíc bodů....Konečně jsou pryč ti s 3-4 miliony, každý den mě napadalo tak 20-25 takových milionářů a bylo po zásobách a po penízcích...a hlavně po zábavě...takže po 14? dnech, kdy jsem měl odpojenou radnici konečně zase začínám hrát....a klidně i bojovat....stejní proti stejným....není nic zábavnějšího, než když proti kopiníčkům naběhne 8 děl :)
 

Kayro

Znalec
Mam jednu technickou,jak si se mezi hrace co maji 3-4kk bodu dostal?Ta hra ti nedoporucila ze zacatku na jakem mas hrat serveru?V tvem pripade asi Dinegu kde nikdo tolik bodu nema.Pokud jsi na to doporuceni kaslal tak proc si tu stezujes.
 

DeletedUser

Host
Kayro: Tak to teda čumim. Rakce opravdu velmi pěkná a logická. Jakou chytrou radu máš pro ty co začali hrát na "doporučeném" světě a i přes to je to prsklo do podobně "spravedlivého" sousedství?
 

Thesseus

Znalec
Nemělo být náhodou s nějakou aktualizací vyřešeno přiávání malých hráčů do velkých sousedství? Do mého dnes přibyli dva s 300 body. První hráč sousedství má 3 miliony.

Nejvíc se mi ovšem líbí to vyskakovací okénko s informací, že špehové objevili nové civilizace či jako to tam můj pokrokový generál hlásá. Dříve jsme to měli spojené s pozitivní událostí kdy se po dlouhé době vyrovnával stav do 80 hráčů.
Tato událost měla své kouzlo a tak to mám pořád spojeno s dobrým hlášením. Jenže ouha, podívám se na ty nové civilizace a oni jsou tam dva nováčci s 300 body. V jejich obraně je k boji natěšená obsluha vrhače kamene a záda mu kryjí dva ostří hoši s kopím...

Bohužel, mě to tu radost neudělalo. A co hůř - v sousedství stále zůstává 10 mých spolucechovníků..
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru