Spojování sousedství - diskuze

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Kayro

Znalec
Kayro: Tak to teda čumim. Rakce opravdu velmi pěkná a logická. Jakou chytrou radu máš pro ty co začali hrát na "doporučeném" světě a i přes to je to prsklo do podobně "spravedlivého" sousedství?

Myslim ze nikdo kdo zacal hrat na doporucenem svete nema kolem sebe hrace s 3-4kk bodu,to je vsechno.To ze nekomu s 300 body muze byt jedno jestli ma souseda s 1kk nebo s 10kk bodu je druha vec.
 

DeletedUser

Host
To je fakt může mu to být jedno. Hned zjistí co ho čeká za spravedlivé podmínky a rovnou s tím sekne. Ovšem pak si nikdo nesmí stěžovat že má v sousedech málo aktivních hráčů když jsou nováčci takhle pěkně odstrašováni.
 

DeletedUser8903

Host
Přesně, situace nejmenovaného hráče, který se objevil v naší lince. Top situace:

780.000, na popce,
pak asi 10 hráčů 600.000-500.000, následováno pár hráči 400-200.000 (Valná většina, asi 50 z nás 71) 150.000+- (70.Pozice je hráč s asi 70.000) A včera ráno to k nám hodilo hráče s asi 1.070 body ...

Už vidím, jak bude hrát dlouho, počítám tak do pondělka, kdy zjistí, že ty všechny má vedle sebe dál a ještě jich pár přibulo ...
 

DeletedUser10018

Host
Tak to pardon,ale já chudák jsem na začátku Koloniálu se 130 000 a vy jste mě dneska strčili k lidem co mají 900 000,tanky a konec doby pokroku!!!
 

DeletedUser8130

Host
Abych byl přesnější, první a poslední přeš 900k rozdíl, to mi nepřijde normální
 

DeletedUser7347

Host
Jo u nás v sousedství je to podobné.První má 1 650000 bodů (konec pokroku) a poslední 75 000 bodů (začátek průmyslu) Tak mi nějak nejde do hlavy jak to funguje když by měli být v sousedství hráči podobně daleko ve výzkumu.
 

DeletedUser3139

Host
Plno lidí tady popisuje (nebo opisuje?) stále stejný stav. První má 1 500 000 a poslední 150. První ukončil pokrok, poslední je na začátku středověku. A co je na tom divného? Takhle to funguje od samého začátku. Jediné, co tehdy bylo jinak, tak že jsme začínali od nuly, ale již brzy se rozdíly mezi hráči zvětšovali buď na základě aktivity, nebo pozdějším příchodem. Aktivitu má ve svých rukou každý sám a nikdo jiný a pozdější příchod do hry jde částečně ovlivnit zvýšenou aktivitou. Loni touto dobou jsem byl taky dojnou krávou pro plno mých sousedů. Pak mně to přestalo bavit a začal jsem se snažit o změnu. A teď už to je tak nějak obráceně.
A pouze jedna věc by mně zajímala, kde jsi qpaly zjistil, že by měli být v sousedství hráči na podobné úrovni výzkumu. To nebylo ani před změnou systému přerozdělení sousedů. I já jsem byl v pozici hráče, co měl 20 000 a jiný 400 000. I já doháněl výzkum oproti těm vpředu.
A myslím, že skoro na 100% už tohle asi dlouho vývojáři měnit nebudou, protože první ,,tsunami" nevole už ustáli a teď už to jen klesá, takže je asi zbytečné se kvůli tomu rozčilovat a je s určitostí výhodnější zabrat na budování města, abys i ty byl první! :rolleyes:
No a nebo pak je ještě jedna možnost, že tu s tím sekneš, ale zase to by asi byla škoda, protože i přes mnoho negativ bych řekl, že aktiva v téhle hře stále převažují.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
je s určitostí výhodnější zabrat na budování města, abys i ty byl první!

Jo, už vidím, jak ten šestitisícový borec jde zapracovat na budování města aby i on byl první před tím, co má tři a půl milionu.
Dneska mu to poradím ;)

Jediné, co tehdy bylo jinak, tak že jsme začínali od nuly
To je sice možná opravdu to jediné ale dost podstatné, nemyslíš? Bylo opravdu na každém, jestli se vypracuje nebo to bude flákat a zůstane na chvostu.
 

DeletedUser2298

Host
Systém je bohužel stále ještě nedokonalý - ale jisté zlepšení je.. Sice se stává, že k TOP hráčům jsou přiřazeni nováčci - a tím myslím absolutní nováčky.. ale tito hráči ( pokud ustojí ten "nářez" z počátku) jsou během týdne vyexpedování do mnohem srovnatelnějšího sousedství.. Aspoň ve většině případů by to tak mělo být.. Jinak trable se sousedstvím jsou a budou asi stále - nikdy to nikomu nebude vyhovovat na 100%
 

DeletedUser10018

Host
JiPi53,četla jsem to tu od moderátora,že šance měly být vyrovnané a teď cituji: ,,aby se nestalo,že v Raném Středověku bude Koloniál".Tak jak je možné,že se to děje?Naopak je to naprostá demotivace hrát dál.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Ono se spojuje "nově" na základě podobnosti stromu výzkumů ovšem co tohle znamená je těžké říct když ho mohou mít podobný klidně lidé s doby bronzové a doby pokroku.

Jinak demotivaci naprosto chápu. Ono je něco jiného když se poměřují hráči kteří hru hrají přibližně stejně dlouho a mají srovnatelné šance než když se k nabušenejm hráčům s mega a víc přihoděj hráči co prostě neměli dost času se dostat tak daleko a nemají vůbec šanci se bránit natož něco oplatit a jsou jen samoobsluhou s 24 hodinovou otvírací dobou. Navíc pokud si stěžují tak jim ti top hráči "poradí" že se mají snažit a ještě dodají jak oni to měli těžký (neměli pro ně platil případ boje se srovnatelnými protihráči) a že oni v tom žádný problém nevidí že podle nich je vše v pořádku a fér. Bohužel není.
 

DeletedUser

Host
Na této hře se mi mimo jiné líbí i to, jak je propracovaná z hlediska historie...a pak najednou se při napadení sousedem moji obouručáci a dlouhé luky ocitnou mezi tanky, odstřelovači a zákopy...tak to už je ale hodně velká sci - fi :-(.
 

Thesseus

Znalec
Judasi, s tím úplně souhlasím. A mimoto, já bych na starý systém neměnil. jen prostě vytýkám chyby novému ale myslím, že je o dost lepší. Až na toto a cechovníky v sousedství.
 

DeletedUser9061

Host
No konečně jsem se po 3 měsících dočkal nových sousedů. Sice jsem z 1. místa 30., ale konečně jsou tu vyšší doby k útokům a to se mi líbí :eek:)
 

DeletedUser7347

Host
JIPI53: když budeš hledat tak to najdeš :confused: Před změnou to samozřejmě nebylo :rolleyes: Nevím kde si vzal že jsem naštvaný já jen konstatoval stav u nás v sousedství. Jinak člověk by rád seděl u hry 24 hod. denně ale musím chodit (jak se to sakra jmenuje) jó práce nebo zaměstnání :D No tak tam :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
No, co na tohle říci? Snad jen to, že ten šestitisícovej borec nastoupil o rok později, na základě svého vlastního rozhodnutí, takže by asi něl počítat s tím, že tu bude pár lidí o trochu lepších než on a asi to nebude mít jednoduchý. Prostě jako to bylo na vojně, halt tu jsou mazáci! :cool:
Jo, už vidím, jak ten šestitisícový borec jde zapracovat na budování města aby i on byl první před tím, co má tři a půl milionu.
Dneska mu to poradím ;)


To je sice možná opravdu to jediné ale dost podstatné, nemyslíš? Bylo opravdu na každém, jestli se vypracuje nebo to bude flákat a zůstane na chvostu.
 

DeletedUser3139

Host
Tak dobře, nejsi naštvaný, konstatoval jsi stav v sousedství. U nás a asi skoro všude jinde to je stejné. Ale za minulého systému to bylo horší. Tam jsi zase měl těch sousedů třeba jen polovic a z toho ještě půlku se dvěma kopí a ty rozdíly v dobách tam byly taky, ale tenkrát nebylo tolik dob. Takže o umístění ve věžích jsi mohl jen snít.
To že chodíš do toho .....zaměstnání, to máš blbý, jak už jsem tu někde psal, tak já tuhle hru jedu z terasy jednoho z mých hotelů na Hawaii a pokud zrovna nemám čas, tak tu mám několik zacvičených domorodek! ;)
Poznámka pro moderátory: Všechno je pravda, jen to s těmi domorodkami pravda není, abych nedostal ban! :cool:

Remisha: jestli tohle někdo napsal, asi za tím stojí, já napsal svůj osobní názor a uvidíme časem kdo má pravdu. :rolleyes:

netopirek: s většinou toho, co píšeš se dá souhlasit, ale vezmi to takhle, plno hráčů co si stěžuje jsou ti, co hrají třeba rok ale 10 minut týdně. Ti opravdu noví si snad proboha uvědomili, že naskakují do rozjetého vlaku a že nebudou mít dlouho šanci se dostat výrazně vpřed. A ti ,,nabušení" ti to za prvé hrají už dlouho a jsou aktivní taky dlouho. Pak jen toho využívají v rámci pravidel ve svůj prospěch. A že se to někomu nelíbí? Ano, má na to právo! Může si stěžovat? Ano, může! Ale to je asi taky tak všechno! Rozhodnutí je jen a pouze na tvůrcích a pokud ustáli prvotní nápor po zavedení tohoto nového systému, tak nevěřím, že by ho v dohledné době měnili. Nestíhají opravovat běžné chyby, takže tady to vidím bledě.
A s tím, že starší hráči (herně) to měli jednodušší, tak taky nesouhlasím. Ta rovnováha fungovala asi jen na opravdovém počátku a jen chvíli.

JIPI53: když budeš hledat tak to najdeš :confused: Před změnou to samozřejmě nebylo :rolleyes: Nevím kde si vzal že jsem naštvaný já jen konstatoval stav u nás v sousedství. Jinak člověk by rád seděl u hry 24 hod. denně ale musím chodit (jak se to sakra jmenuje) jó práce nebo zaměstnání :D No tak tam :D
 

DeletedUser9670

Host
Reaguji až ted, nemohla jsem se přihlasít. Prvotní naštvání nepominulo ale trochu jsem vychladla. Jak to vidím já? Mám pocit že v každe hře jde o to jít a dostávat se dál. Začala jsem hrát v březnu. Od nuly jako každý jiný. Takže rabování atd jsem si užila. A až jsem se dostávala pěkně nahoru - novinka- buch -nové sousedství. A zase dole. Tak zase běžím nahoru. A zas buch! A zase dole. A ted v pondělí zas. Nevím už po kolikáte jsem zase dole. Já 200 000 bodů - na 48 místě a první má nějakých 1 600 000. Co mě na té hře má ještě bavit?? To hraji člověče nezlob se? Aby mě pokaždé zas někdo hodil na "začátek" ?? Strašně demotivující. Chápu ty co přestali hrát. Ale jak je vidět stejně se nic nezmění.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru