Spojování sousedství - diskuze

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
I když je změna několik hodin -tak některé věci jsou jasné a nezmění se.
za1) Vznikly extrémně silné skupiny s počtem 30 a více hráčů z první 100 žebříčku serveru, další hráči ve skupině nebyli přiřazeni adekvátně k tomu tak, že tu máme cca 160 hráčů-kteří prostě měli smůlu.
za2) Naopak vznikly skupiny,kde bude štěstím jestli se vůbec odehraje nějaký boj.
za3) Znehodnocení medailí,někde 1 místo s minimálním úsilím někde ani denní vyhrané souboje s celým okolím mně nepomůže díky tomu že jsem ve skupině kde mám hodně spolucechovníků./I když medaile dostanete za podporu, opakované úkoly,atd -takže tenhle žebříček je značně zkreslený/
 

DeletedUser3139

Host
Tak to tu čtu a nějak nevím, kam se přidat. Byl jsem třetí v sousedech, jsem dál třetí v sousedech. Za dnešek jsem ,,zatím" získal cca 300 000 bodů v bojích, ve dvou věžích první místo, pokud to udržím, tak 1 000 medailí na rozšíření za 15 000. Do minulého týdne jsem udělal max. tuším 100 000 denně. 47 sousedů, z toho 3 v cechu a cca 15 - 18 dvě kopí. Jasně, do včerejška to byla pohodička a leháro! Dnes jsem si už musel trochu upravit strategii, ale zas to tak černě nevidím. Do včera jsem navštívil všechny sousedy na jeden zápřah, dnes to musím dělit. Ale až na to, že to je teď náročnější, tak to zas tak černě nevidím. Do teď jsem obíhal sousedy většinou se 100%ní úspěšností, teď mi možná občas někdo přepere. Tak mu to vrátím. Přechytračit UI není zas takový problém. Ale souhlasím s tím, že je ,,ráno moudřejší večera" a nejrozumnější je jak se tu psalo, tak týden počkat. Tedy počkat s hodnocením, hrát to chce bez přestávky! :-D
Vzpomeňte, když začínaly VS, co tu bylo za křik. Je pravda, že jejich začátky nebyly nejlepší (kradly) a oprava trvala tuším asi tři aktualizace.
Takže bych doporučoval počkat třeba ten již zmiňovaný týden a pak teprve hodnotit.:eek:
 

DeletedUser6769

Host
Nojo, to máš dobrý. Já byl první a jsem 53. (možná jsem si už o místo nebo dvě polepšil) a kdybych věděl, že to bude takhle, tak jsem úplně změnil strategii - postavil bych už dávno Vasila (aspoň nejaký suport pro obranu) a místo domů, bych si vyzkoumal první rychlopalná děla, abych měl i bonus v pokrokovém terénu (pokud teda by na mě nešla pokroková armáda, ale myslím, že většina stejně má zatím jen jízdu a děla..).. tohle je prostě kudla do zad :)
 

Y u m a n

Komentátor
thesseus - máš absolutně pravdu seřadit sousedství podle žebříčku a ne aby lidi co maji 200 tisic bodu dostali milionáře a poslední ze sousedství má 880 bodů - co má ten člověk dělat mě je ho teda líto jak dlouho bude asi hrát když ho denně zmastí 40 lidi hraji hru aktivně přes rok a dávám foe 14 dní a končím - Já nic po V8s nechci jen férovost dejte stejne silne lidi k sobe a fertig !!!!!!
 

DeletedUser3139

Host
yuman: Tak jsem trochu zapátral. Jseš na 780. místě se 190 880 body, 86 bitvami a 6397 medailemi. To pokládáš za aktivní hru? Já hraju necelý rok a jsem na tom o poznání lépe (20. místo s 934 006 body,5439 bitev a 46599 medailí - druhé místo na našem světě). A teď se mně ta změna nedotkla, mezi sousedy jsem stále třetí. Tak proč bys mi chtěl nacpat jako souseda někoho, kdo na tom je zhruba stejně jako já? Ty jsi začal dříve, hrál méně a chtěl bys, aby ti byli přiděleni hráči s podobným počtem bodů, chceš jasnou výhodu a ne stejný metr. Proč by se mělo zohledňovat tvoje cca čtvrtinové tempo? A i do teď to fungovalo tak, že jsem měl souseda s 1,4 M a souseda s 8 000 bodů. Jo, měl jsem dlouhodobě 47 - 48 sousedů a byl problém s boji ve věži, protože když jsi tam měl ještě 15 - 17 hráčů se dvěma kopí, tak to byla honička být na předním místě ve věži. Takže se mi zdá, že bys chtěl neoprávněnou výhodu a jak říkáš, fertig! :D
 

tirael

Nováček
Tak abych to všechno shrnul a napsal svoje dojmy ze spojování sousedství, tak to bude vypadat asi takhle:

Ještě o víkendu jsem uvažoval o nákupu rozšíření za diamanty. To již teď absolutně nehrozí. Do hry nehodlám investovat žádné peníze. Také jsem se rozhodl přestat bojovat PvP, protože to stejně nemá cenu. Abych trávil hodiny hraním bitem a s 1 000 000b obsadil možná nějaké bodované místo (a to opravdu jenom možná), to mi za to opravdu nestojí. Pokud mám v sousedství 15 nejsilnějších hráčů v na celém Dinegu, tak ti si opravdu nenechají útéct možnost vyhrat všechny medaile co půjdou. VB mi asi už taky nikdo nepostaví, protože hráči, kteří mi tam přispívali jsou už asi rozházení po celém Dinegu. Takže si položím zásadní otázku, má smysl ještě dál hrát? V podstatě mám už jen dvě možnosti. Buď hru definitivně ukončím, nebo si dám tak na 1/2 roku pauzu počkám až bodově klesnu a třeba potom při troše štěstí dostanu lepší sousedy (možná).
Jen bych rád podotknul, že tam kam jsem se dostal bylo jen díky tomu, že jsem poctivě 1/2 roku hrál a bojoval. No každá aktivita musí být prostě po zásluze potrestána. Tento nový systém bohužel podporuje pouze ty hráče, kteří se s aktivitou příliž nepřetrhli, nebojovali a jenom si stěžovali. Ačkoli jsem stihl poctivým hraním nahrát cca 350 000b na hráče v mém sousedství, kteří to hrají za diamanty opravdu nemám a byla opravdu geniální myšlenka je dát pěkně dohromady do jednoho sousedství. Kdybych měl 2-3 neřeknu půl slova, ale 15 je opravdu hodně i na mě.

Co dodat gratuluji za opravdu povedenou auktualizaci a já se teď musím rozhodnout, kterou ze dvou výše popsaných variant budu pokračovat (nepokračovat) ve hře.

Všem zároveň děkuji za přečtení celé této zprávy a přeji "fajn"hru.
 

DeletedUser6719

Host
jj kladně budou hodnotit je takový hráči co nebojujou a byli rabováni, Oni jsou teď v pohodě a za 10 bojů dostanou 1000 medailí. To teda nevím co je na tom spravedlivé.
Jsem třetí na svtě vypadá to, že díky tomu, že nemám žádného hráče z cechu v sousedství vyhraju nejvyšší věž za 600 medailí, ale těch 40 dalších hráčů v mém sousedství ani žádnou medaili získat nemusí a co je na tom spravedlivé? Když si takový yuman 10x zabojuje a má 1000 medailí.
 

DeletedUser7058

Host
Podle mě je to jen horší. Byl jsem tak asi 7 a teď jsem 59. Předtím byl ten první 2x lepší než já (hodně bojoval) a teď je první 6x lepší než já. Útočí na mě lidi co mají jednotky z doby pokroku a já tam mám mušketýry. Potom vyrabují to nejlepší co v městě zrovna je. Jeden člověk z našeho cechu dopadl ještě hůř. Z 6 místa na 74 to je 3 od konce. Toto je k ničemu :(
 

Y u m a n

Komentátor
to jipi53 považuji se za aktivního hráče neboť každodenní aktivitou hraji hru co potom hráči co to hrají jednou za 14 dní !!

to lord jake nechápu proč pořád všichni tady vykládáte o bojování a bojích jí získal medaile jako odměnu z VB nemám potřebu bojovat jen chci v klidu hrát hru budovat svoje území a obchodovat s podobně smýšlející lidmi v cechu a to Vám vadí jestliže chci mít v sousedství stejně silné lidi (bodově) jestliže chcete pořád bojovat tak proč nehrajete nějaké akční hry kde se navzájem postřílíte nejsou jenom hráči co chtějí bojovat mě baví budovat a v klidu si v cechu pokecat jestli to nechápete tak máte nějaké osobní problémy a potřebujete je vyventilovat agresivním chováním zamyslete se ....
 

DeletedUser6769

Host
yumane, zamysli se. Na rozšíření potřebuješ exponenciálně víc a víc medailí. Chceš 15 tis. medailí sbírat velkolepou budovu? Tak to hodně štěstí. Mě ovšem nic jinýho nezbude, jak tady někdo psal, nemíním trávit celý den útokama na všecny sousedy (možná bych porazil i ty v čele sousedství, ale nevěřím tomu) a pak bych jeden den zaváhal - nešel net, musel někam odjet... - a najednou bych byl až někde na druhé stránce ve věži a utřel nos? Nejsem z těch, co musí mít všechno hned, do teď jsem předbíhal dva hráče, co jsem dostal před několika měsíci za nové sousedy s o 14k víc bodama než jsem měl já. O věže jsme se dokázali pškně přetahovat, motivace (vidina úspěchu) tam byla, rivalita fungovala. Ale copak to teď má smysl? Diamantovci z top 10 si určitě nenachají pláchnout medaile. Mě taky baví budovat, ale nebaví mě, když si buduju a někdo mě chytne za límec a předhodí mě lvům.
A zajímavost na konec. Je to pro mě tak trochu vtipný. Najel jsem si do globálního žebříčku hráčů na Dinegu: jsem na 12. stránce. Stránka za mnou - žádný soused. A k čím nižší stránce (vyšším pozicím) jdu, tím mám mezi nimi na stránce víc sousedů.. :D Z první stránky mám všechny za sousedy. Není to divný? Neměl bych jako hráč na 112: pozici mít kolem sebe spíš lidi s podobným postavením, když už to chcete nějak skupinovat? No ale budiž, je to srandovní. Hra mi asi hodně věří :D
Jen pro srandu to vypíšu, každé číslo je počet sousedů na stránce od 12. strany, kde jsem já, po první: 3, 2, 3, 3, 4, 2, 5, 4, 6, 7, 7, 10 ... trošku to kolísá, ale je to pěkně vidět :D
 

DeletedUser

Host
Tak já si taky postěžuju, dneska prskám celý den jak v cechu, tak s přáteli a je mi z toho nového spojování sousedů pěkně zle. Kam to prosím vás vede? Z třetího místa v sousedství na 27? A to jsem ještě dopadla dobře. Mezi prvním a posledním hráčem rozdíl 4 doby výzkumu? A tomu říkáte vyrovnané sousedství? TOP10 (mimochodem z předních příček žebříčku) obsadila všechny věže od pozdního středověku dál. Během jednoho dne nahrabou 300 tisíc bodů do věže. A co pak my, chudáci, dřeme každý den, trávíme tu hodiny a hodiny, bojujeme jak lvi a nakonec skončíme v žumpě, až na konci sousedství, kam už světlo nesvítí a jediné co z nás zbylo jsou levné samoobsluhy? Opravdu je mi líto těch co jsou až úplně na konci, ti totiž můžou skončit rovnou, protože už si stejně nezahrajou, ti nejlepší jim všechno seberou - peníze, zdroje, medaile z věží. Takže se asi přidám ke spoustě dalších a s hrou skončím, pokud se to nějak nezlepší. A to na všech třech světech, kde hraji, takhle to přece nejde.

Ještě jsem zapomněla říct, že z bývalého sousedství mi zbyli přesně dva hráči, zbytek někam odpadl. Dva. To není zrovna moc velký kus, po kterém by to rozdělovali. Asi jsem byla použita jako zbytečný přebývají kus, jako lepidlo někam do díry, kam se jim to zrovna hodilo.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Zajímavý. Moc zajímavý. Nespravedlivý vůči všem. Starej systém byl dobrej i když se občas na sousedy muselo čekat. Moc mě pobavilo, když jsem si znovu pročet ten systém. Spojí pár hráčů ze sousedství, kteří jsou výzkumem blízko sebe, pokud je někde velká mezera ve vývoji, bude tam ta skupina hráčů oddělena a přesunuta do jiného sousedství. Nebo tak nějak to tam tuším píšou. Proto odtrhli všechny kolem mě, skupinka sousedů se utvořila, dle mého názoru, zcela náhodně a spojila s jinými skupinkami. Nějak extra si po první výměně nestěžuju, ale jsem rád, že jsem tu měsíc nebyl a trošku klesnul:D.
Asi to vidim tak, že si počkám na další větší update a pak s tím seknu. Aneb jako každá internetová hra jde s každým updatem do háje...
 

DeletedUser

Host
I já se musím přidat k tvrdé kritice toho, co jste dokázali. Pro mě osobně jste hru totálně pohřbili, protože jste pohřbili to co mě na hře bavilo. Já si udržuji jednotky všech dob, protože mě baví (pardon - bavilo) bojovat ve všech věžích a na každého jsem se vždy snažil útočit co nejstarší armádou. Do této armády jsem investoval i těch pár diamantů které jsem si koupil jako podporu tvůrcům hry, která se mi líbí (pardon - líbila), abych je mohl mít po pěti. Teď je mi má historická armáda k prdu, když mám za sousedy v podstatě TOP80 a nejslabší z nich je v koloniální době. Navíc snažit se o ty zbylé dvě věže nemá žádný smysl. Nemám 8h a 200 diamantů denně na to, abych měl reálnou šanci nějakou z nich vyhrát. A makat jak šroub celý týden, abych na konci týdne možná vyhrál to co mi VB dají za den? To je opravdová motivace... (Co takhle zrušit medailové bonusy z VB, třeba by to tu motivaci zvýšilo :p) Je opravdu pěkné jak se to tu tvůrci snaží obhajovat. Můžete ale být klidní, do týdne tato diskuze utichne. Jen mám trochu obavy, aby to nebylo tím, že všichni aktivní hráči co chodí i na fórum už tu nebudou...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
add DonFrost.: to bych podepsal do posledního písmena!
Pokud to snad někoho z Adminů zajímá (a dělá si třeba čárky), tak si za mě poznamenejte, že jsem též proti tomuto novému "sousedskému" systému.
(A votrávenej, roztrpčenej atd., atd. ...)
 

DeletedUser8351

Host
Podstatné je, že spojování sousedství nerespektuje to kdo to jak hraje dlouho - pokud hráči na přiměřeně stejné rozumové úrovni, kteří tomu věnují obdobně stejně času a válčí (hrají o medaile, body) hrají jeden rok a jeden půl roku, tak je jejich pozice prostě nesouměřitelná - zejména úrovní vojenských velkolepých budov. V sousedství jsem viděl ideální nástroj, který se právě výborně vyrovnává s tímto velkým záporem mnohých jiných obdobných her - hrají spolu lidé kteří začínali plus mínus ve stejné době a bylo a je jen na nich jak se za stejný čas dokázali či nedokázali prosadit - tímto se tato základní výhoda sousedství zcela likviduje a stává se z toho všichni proti všem - v téhle chvíli můžeme sousedství zrušit úplně, zcela pozbývá jakéhokoli významu.
 

DeletedUser8796

Host
Už tomu začínám rozumět, proč se tu dějou takovéto nesystematické změny,
tvoje reakce svědčí o naprosté aroganci,
jsem aktivní hráč v nejlepším cechu,
v sousedství jsem byl 7. a jsem 59.
absolutně extrémní změna v průběhu hry, naprosté diletanství vývojářů.

Velice lituji, že jsem do hry vložil nějaké peníze!!!
Kdyby byl systém nastaven od začátku stejně, ok, bylo by to fér, ale takhle je to výsměch všem aktivním hráčům. (Až na pár vyvolených, kteří nebyli penalizováni)

Spoustu aktivních hráčů skončí, u nás v nejlepším cechu na Dinegu včera skončil hráč, co byl na 7. místě a vložil do hry spoustu peněz.
A není jediný.


Nikdo netvrdí, že jsou vždy všichni spokojení - nejsou, nikdy nebudou.

Systém byl změněn právě kvůli množství zpětné vazby od hráčů - kterým se aktuální sousedství nelíbilo. Pokud je něco špatně, tak to nezměníme jen proto, aby se nic neměnilo? Takže to bude stále stejně špatné?


S tímto se vážně souhlasit nedá. Kde není žádný vývoj, tam není žádný pokrok.

Další vtipnost nacházím zde:

Změna není zapnuta ani den, ale vy už víte, že všichni aktivní končí :)

Také se připojuji k absolutní nespokojenosti s poslední změnou.

jsem aktivní hráč v nejlepším cechu na serveru Dinegu,
v sousedství jsem byl 7. a jsem 59.
absolutně extrémní změna v průběhu hry, naprosté diletanství vývojářů.

Velice lituji, že jsem do hry vložil nějaké peníze!!!
Kdyby byl systém nastaven od začátku stejně, ok, bylo by to fér, ale takhle je to výsměch všem aktivním hráčům. (Až na pár vyvolených, kteří nebyli penalizováni)

Spoustu aktivních hráčů skončí, u nás v nejlepším cechu na Dinegu včera skončil hráč, co byl na 7. místě a vložil do hry spoustu peněz.
A není jediný. Asi brzo také skončím, pokud se situace nezmění.

Touhle změnou přijdete o spoustu peněz, naštvali jste hodně lidí - a zrovna těch, kteří do hry investují peníze.
Kromě pár vyvolených, řekněme top 50, ale ti vám přinesou menší zisk, než ti další aktivní platící.

Tady někdo z vedení asi přestal používat mozek...


add DonFrost.: to bych podepsal do posledního písmena!
Pokud to snad někoho z Adminů zajímá (a dělá si třeba čárky), tak si za mě poznamenejte, že jsem též proti tomuto novému "sousedskému" systému.
(A votrávenej, roztrpčenej atd., atd. ...)

Systém by byl fér, kdyby fungoval od začátku, po roce hry skokově udělat extrémní změnu, kterou se spousta lidí stane z elity spodinou NEMÁ S FÉROVOSTÍ NIC SPOLEČNEHO,
vyndejte si už hlavu z (viz. Pohlreich)...

Analyzovat změnu můžete po týdnu nebo po měsíci, až vám třetina hráčů odejde... ale to už bude pozdě... zisk vám rozhodně klesne, tady někdo uvažuje jak opilý milionář...
náklady na udržení jednoho platícího zákazníka jsou mnohem menší, než na získání nového... A hráči, co odejdou všechno po sobě zničí, takže se už nevrátí.


Chápu vaše výhrady, věřte, že na všech jazykových mutací se sešlo několik lidí, kterým nový systém přijde až moc fér - takže vlastně fér není.

Chtěl bych podotknout několik věcí:
Změna je ve hře několik hodin, není tedy možné ji již nějak prokazatelně hodnotit a analyzovat.
InnoGames si svých hráčů váží a snaží se dělat věci tak, aby byly spokojeny obě strany.
Pokud se současný systém bude jevit z delšího hlediska jako špatný, bude změněn.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Obecně převládá negativní zpětná vazba na změnu v sousedství ( mě osobně jako hráči se třeba líbí - konečně hraji v konkurenčním prostředí i s lepšími hráči), tuto vlnu nesouhlasu samozřejmě pošleme vývojovému týmu.. Pokud se taková vlna nesouhlasu strhla i na jiných jazykových mutacích ( nezkoumám cizí fora..), tak je pravděpodobné, že vývojáři následně systém sousedství přepracují.

Následně si ještě vyprošuji osočování členů FoE týmu - my tuhle změnu nevmysleli, jsme tu pro to aby jsme ji Vám hráčům vysvětlili - což se nepodařilo a nebyla přijata moc kladně.. Doporučuji tedy všem, aby se na čas obrnili trpělivostí a počkali, jak se situace vyvine dál a pokud možno mírnili emoce a výrazy..

PS: jako hráč , zdůrazňuju hráč - ne člen FoE týmu (support), se bez "TOP" hráčů , kteří po první změně a 2 dnech fungování ve hře "končí s hraním", klidně obejdu - aspoň se posunu trochu nahoru a bude menší konkurence ve věžičkách :)
 

DeletedUser7651

Host
Dost bylo stížností – konkrétní návrh:

SOUSEDSTVÍ - dělat skupiny pouze dle doby kdy hráč začal
- tím jsou začátečníci chráněni před dravci
- a ti co se někam vypracovali nejsou potrestáni za svou snahu
- ano někdo bude plakat „jéé on mě loupí“ ale budou li to hráči, kteří začínali stejně jako já a dnes jsem prostě výše, pak je to problém jejich píle a kvality
- rozdíly budou – mohu jmenovat hráče, kteří byli na začátku tři místa přede mnou a teď jsou tři období pode mnou – ale já si svůj náskok a postavení uhrál !!!

SPOJOVÁNÍ SKUPIN – dělat 2 skupiny ze tří
- dosud se čekalo na pokles pod 40 členů ve skupině a pak se dvě takové spojily – ukázalo li se to nepružné, tak proč nedat limit třeba na 55 a pak spojit tři skupiny do dvou ???

Vážení kolegové – stěžovat si je pro kočku, chci li nápravu chyby, musím navrhnout variantu… zde jedna je, líbí li se vám, podpořte ji, pokud ne, navrhněte lepší …..díky.


P.S. Připojuji se k těm, kteří tvrdí, že tato změna není „vývoj hry“ ale že je to zásah do základních pravidel během hry a stejně jako oni říkám – to není fér….
 

DeletedUser

Host
Judaspriest nebo kdokoliv jiný z FoE týmu: Zajímala by mě tedy časová náročnost onoho přepracování vývojáři (tedy pokud se "zjistí" že je to třeba). Jak mi bylo vysvětleno u jiného dotazu tak pokud se nejedná o něco co znemožňuje hraní tak změna ve hře je možná nejdříve ob jednu aktualizaci. Tedy pokud je teď plánována aktualizace 1.07 tak vývojáři již pracují na 1.08 a změna tedy může být nejdříve součástí aktualizace 1.09. Tedy změna nenastane dříve jak tak za měsíc a půl, nebo se pletu? Já jen jak tlusté brnění si mám z té trpělivosti vytvořit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Netopirek - tak to ti opravdu nejsem schopen říct... zatím se bavíme o "zda to vůbec přepracují.." K tomu bude potřeba podle mého mínění minimálně týden, aby se vyhodnotila jedna sezona v PvP věži.. následně mohou být další kroky... Jak říkám - nevím..
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru