Zpětná vazba k Rychlému začátku

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Pro nové hráče se zkouší přepracované první éry pro rychlejší průchod a jejich zjednodušení, více se můžete dočíst v oznámení, a tady se můžete ke změnám vyjádřit.
 
Toz byt novacek a nemit to a druhy ano..tak me to teda osobne nasejri. Za me opet, tohle nepatri do vyberu testovani.To se ma nasadit vsem a hned.:)
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Nový strom na Elvenaru je retardovaný. Člověk běžně trčí s plnou lištou bodů a čeká na zboží, které si nemůže vyrobit (myšleny dva ze tří typů zboží, na které hráč nemá bonusy). V podstatě je hráč odkázaný na to, kdy si kdo usmyslí vzít jeho nabídku a nad vlastním postupem nemá kontrolu. Naštěstí tam existuje NPC obchodník, který - ač draze - nabízí možnost směny právě na zboží bez bonusů. Přes obchodníka se dá zboží získat i za mince, nebo kladívka. Každopádně všechny možnosti u obchodníka jsou celkem předražené. Největší parodií je fakt, že kdysi základní funkce tam jsou nyní nováčkovi nedostupné. Například nahazování Prastarých divů (obdoba velkolepky) a Turnaje (CEx) se odemykají až ve čtvrté době. Elvenar je pro nováčky extrémně demotivujicí. Hráč střídá extrémy kdy má plné sklady a nemožnost postupovat, nebo možnost postupovat, ale nedostatek zdrojů (tenhle extrém mi přijde přijatelný, na rozdíl od prvního zmíněného).

To, že vývojáři vidí tuhle možnost jako zlepšení, a tedy jako něco, co hráčům pomůže, to považuji za selhání. Je smutné kam tato hra směřuje. Opět začínám zvažovat, že tuhle hru pošlu k šípku. Aspoň u toho nebudu, až to udělaj vývojáři. K tomu hra podle mě nevyhnutelně míří. Jedno katastrofické rozhodnutí za druhým k tomu směřuje. Dnes se již nedá říci, že by FoE bylo historickou strategickou hrou, přitom jsem tuhle skutečnost považoval za hlavní pilíř, na kterém hra stojí. Bohužel mi aktuální stav připadá takový, že se vývojáři snaží vysosat poslední kapky peněženek, předtím než to zabalí. Podobný trend lze sledovat i před koncem jiných her. Snad se mýlím. To ukáže budoucnost. Jen já u toho už možná nebudu.
 

d arvit

Odborník
za mě blbost a ještě blbě provedená, nevidim na tom jediné pozitivum ani na smyslu toho oznámení - snad kromě faktu že to oznámili..

1, ptají se na názor starších/starých hráčů kteří těmi dobami procházeli před lety za jiných podmínek
2, co o tom nováček který chytne zkrácenou verzi bude vědět?? - jenom proletí dobami a potom bude čumět jak puk, když bude v nové době muset být týdny/měsíce místo hodin/dní

3 jediný smysl který v tom vidim je aby nováček rychle a snadno doběhl do bodu kdy bude mít město k ničemu, nebude ničemu rozumět a najednou bude muset začít přemýšlet a čekat = zabalit hru nebo zaplatit
 

Borat

Člen
Teď jsem překlápěl epochy a všechny ty úkoly mi nahrály "hodně" diamantů. Tady se uvažuje očesání úkolů. Znamená to menší šanci na diamanty? (Poslední dobou mám naopak pocit, že jak byly diamanty zaříznuty v nových cechovních expedicích, objevují se nečekaně častěji všude jinde. Třeba v příhodách. Nedohlédnu, zda budou zaříznuty diamanty při změně epochy.)
 
Za mě take to nebudu hodnotit moc kladně.
1 malé ery mají novačky stou hrou seznamit když je rychle přeskočí tak se moc nenaučí.
2 přeskakovat ukoly není nikdy dobré (min diamantu , min zboží min surovin.)
3 to testovaní AB je velice špatně že něco takového se dostava na živé servery na to je snad beta server aby se tam dělali testy vychytali mouchy a vydali deprv věc na živé světy.
Nevýhodu v tomto připadě v AB testu vidim v neferovosti npř ( 2 kamaradi se rozhodnou začít hrat FOE 1 to da že bude současti testu AB a bude mit vše rychleji 2 nebude současti testu a bude za tím prvnim zaostavat a nebudou si moct ani pomahat třeba co se tyče obchody s bonusovym zbožim protože se jim velice rychle rozhodi rozdil několik veku)
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Na betě nebude dostatečné množství nových hráčů, aby zjistili, zda mají provedené změny patřičný efekt. Budou mít tyto změny nepředvídatelné následky? Budou škodlivé pro herní ekonomiku? Zapojí se hráči více do hry v brzkých dobách po dokončení tutoriálu? Nejen tyto věci se tímto testem zjistí.

Konkrétní změny v postupu věky jsou následující:

FunkcePředchozí výzkum Nový výzkum
Denní výzvy Domobrana (Doba železná)Lukostřelba (Doba železná)
Režim přestavbyMatematika (Doba železná)Chov dobytka (Doba železná)
Cechovní bitvy a Boje PvPVojenská taktika (Doba železná) Struktura velení (Doba železná)
Kulturní osadyOrba (Doba železná) Ekonomika (Raný středověk)
Starožitnictví Ekonomika (Raný středověk) Kuše (Vrcholný středověk)
PvP Aréna Žoldáci (Raný středověk) Biologie (Pozdní středověk)
Mughalská říše Vyšší vzdělávání (Pozdní středověk) Bytové domy (Pozdní středověk)
AztékovéKolonie (Koloniální doba) Elitní jednotky (Koloniální doba)
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Hmm. Cechy zůstávají. Úkoly na cechy začnou otravovat, když hráč nemá co nabídnout a do cechu by chodit neměl. Takže zavládne chaos ohledně cechu. Mně to navěky uzavřelo cechy... Krčma zůstává. Přitom chybí jakýkoliv nástroj, co by navedl, jak stvořit solidní sestavu přátel. (FoE nabízí za přátele i hráče, co mají plný stav. Neskutečné. Navíc je náhodný výběr o ničem. Chybí správa přátel.) Boje PvP zůstávají. Jak se odemknou, vypukne otravné drancování té jediné slušné továrny, co hráč má. Kulturní osady jsou naprosto na nic. Klidně bych je zrušil. Slepá ulička, neskutečná ztráta času. Posun je prospěšný. Starožitnictví jsem zoufale vyhlížel. Na něm město rozjíždím. Posun až do Vrcholného středověku? To tady vadí hráči z Raného středověku s Arcem? Tomu říkám soda, co zařízne postup ve hře. Resp. naopak, hráč bude muset naprosto vyšťavený naskákat do Vrcholného středověku bez zisku jediné speciální a eventové budovy, jen se standardními budovami. Začátek hry bude zcela neefektivní. Možná to naučí hráče "bez citu pro ekonomiku" rychle točit epochy. Což zkušení hráči důrazně nedoporučují, ale asi si autoři hry zatleskají nad nějakou svojí statistikou. :(

Reálně, jen kosmetické změny. (Epochu kupuji celou naráz. Potřebuji těžké jednotky a plochu. Autoři uvažují, že někdo odemyká epochu půl roku? Proto si hrají s drobnými posuny? Hráli ten svůj výtvor někdy?)
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
zajímalo by mě jak vůbec bude probíhat vyhodnocování a na základě jakých hodnot??

až nováček dojde za koloniálku dostane dotazník ve smyslu: jak se vám hrála zkrácená verze prvních dob nebo: líbila se vám tato standartní délka nebo by jste radši hráli rychlejší verzi??

navíc jsem si nevšiml o jak moc bude postup průměrně urychlen? bude to 10%/50%/90%??
 

d arvit

Odborník
Hmm. Cechy zůstávají. Úkoly na cechy začnou otravovat, když hráč nemá co nabídnout a do cechu by chodit neměl. Takže zavládne chaos ohledně cechu. Mně to navěky uzavřelo cechy...
to ti cestu do cechu neuzavřelo, upřímně: cestu ti uzavřela pouze tvoje vlastní blbost, sobeckost a neochota dát 1 aby jsi dostal 10.
každý hráč má co nabídnout cechu, jde jen o to jestli chce a je ve správném cechu.
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Jak jsem již četl na BETA fóru, má to být nastaveno tak, aby hráč získal milnou představu o hladkém progresu hrou. Jakmile si projde tímhle začátkem, tak dostane facku ve formě neschopnosti dále plynule postupovat bez útraty. Buďto si hráč zvykne na najednou pomalý postup (tohle je ve hrách tohodle rázu ta nejméně pravděpodobná možnost), nebo skončí (což vývojářům nevadí - pokud nezaplatí teď, tak nejspíš ani později), nebo začne krmit tlustého vepře Inno ze svojí peněženky, aby si zajistil nadále plynulý postup. Tohle je obecně známý psychologický tríček. Tohodle efektu v minulosti využívalo například Hogwarts Mystery a spousta jiných her (zejména pro mobilní telefony). Je to odpad, ale s tímhle chováním se Inno již ztotožnilo, takže mě to vlastně nepřekvapuje. Nakonec přecijen, z něčeho jim ten nadprůměrný plat plynout musí.
 

Borat

Člen
Jsme si jistí tím tlustým vepřem? Odmítám sáhnout po VISA kartě. Čím víc FoE znám, tím spíš. Náklady rostou... Všude vidím reklamu. Jestli se autoři nepotýkají s větrným mlýnem, se snahou oddálit bankrot.

cestu ti uzavřela pouze tvoje vlastní blbost
Než jsem pochopil cechy a jejich výhody, musel jsem mít vlastní cech na nátlak FoE. Podle pravidel, bez zahození opustit nejde. Nejde jít na zkušenou jinam. Tady se šlápne do lejna hned po zahájení FoE a v tom se pak musí trvale stát. A je to přitom princip a bonus FoE - kolektivní hra. Do které se přes vlastní usmolený cech či sadu neschopných mrtvých přátel vnucených FoE dostat ani nedá. (Tvůj komentář je mimo. Toto je podle mě hlavní chyba FoE.)

Vidím jak se cechy zahazují a slučují. Bazírovat na tisícovkách surovin a síle cechu je patrně zbytečné. Stačí si přeskočit do již silnějšího a vybudovaného cechu. Tak FoE funguje. Roky těžit suroviny a pak je všechny jako bezcenné vyhodit bez užitku oknem...

Obávám se, že je to o srovnání hodnot a pohledu na FoE. Lze tady sedět roky, plácat časem a budovat si budovy. Říkat tomu budovatelská strategie. Nebo se zapojit do kolektivního plácání časem, honit sílu cechu a dostat za to z cechu posílení zadarmo. Honit si libido na vítězstvích nad ostatními. V součtu je to pořád stejný efekt. Cílem je velké bezcenné nic. Jde jen o "hru", což je patrně otravné plnění tisíců naprosto nesmyslných úkolů generovaných automatem FoE nebo cechem. Jen těžba a povinnosti jak někde ve fabrice. :cool:

Uniká mi, co je na FoE vlastně smyslem "zábavné hry"? Když budovatelské strategie. Mašinky alespoň poskytly překrásné kolejiště plné trajdajících vlaků. Osadníci potřebovali ekonomiku na další postup územím a na válku se sousedy. Ale ve FoE vše směřuje jen k vyhození všeho pracně získaného oknem a jen k neustálému zlepšování ekonomiky, co poskakuje vpřed po řádech a odehranou hru o to víc zpětně znehodnocuje. Zábava přitom nikde. I ta válka se sousedy je tady jen umělohmotný bezcenný brak, co nemá smysl. (Zábavou má být tady snad občasná sprostá hádka s ostatními?) :D

(Zábavné psycho. Mašinky končily vybudováním světa... Osadníci totálním vítězstvím v 10. lvl. Mašinky lze vytáhnout o Vánocích. Osadníky si lze občas projet tak za týden. Ve FoE je třeba sedět roky, denně několikrát nahodit a hra je reálně nekonečná bez smyslu a cíle. Pokud jde o totální likvidaci volného času hráče a ničení jeho života otravováním, FoE je absolutní zdrcující vítěz.) :cool:
 
Naposledy upraveno:
Nevidím důvod pro rychlejší postup prvními érami. Hráč se musí naučit znát cenu bodů výzkumu, mincí, zboží a zásob, ne jen profrčet éry, aby pak tvrdě narazil.
 
Ja se divim Borate, ze tu hru porad hrajes. Pises kolik mas svetu a mest, a pak placas tole nahore. To pak ale vypovida,ze pekne kecas a hra te bavi.
A ta VISA karta uz je klise, na co ji tu potrebujes mi napis???
 

Borat

Člen
To pak ale vypovida,ze pekne kecas a hra te bavi.
Definuj pojem "hra". Co je smyslem zábavy ve FoE?

Plnění nesmyslů mě těžce nebaví a jen se mi nechce tu moji nabalenou kuličku bezcenného hnoje jen tak vyhodit. Teď jedu event, protože nechci přijít o odměny, které potřebuji pro silnější město. Silnější město potřebuji na co? Na nic. :cool:

Občas jsem hrál za cech. Dobrá motivace, lámat kolektivně žebříčky. O to víc času padne. Co z toho? Pořád je tady někdo silnější a sejme ostatní břídily pohybem malíčku. Lze se stát nejsilnějším hráčem ve FoE? Myslím, že nelze. Protože silnější hráči postupují rychleji. Průměrný hráč je dohnat nemůže. Fakticky je pořadí hráčů nahozeno jak v letadle. Kdo přišel první, těží z ostatních. Změna nemožná.

Potřebuji si ujasnit, co je ve FoE předmětem "zábavy".

VISA karta je tady pro InnoGames. Bez placení nebude FoE fungovat. Kdo hraje zdarma, je příživníkem a pijavicí na několika hráčích, co za hru platí. Jen další morální problém, hra zdarma. (Je to zcela obecné. Platí pár procent hráčů. O ty autoři her usilují a ostatní ty kotrmelce musí strpět. Je to shodné jak reklama v TV. Princip komerční zábavy.)
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Jsme si jistí tím tlustým vepřem? Odmítám sáhnout po VISA kartě. Čím víc FoE znám, tím spíš. Náklady rostou... Všude vidím reklamu. Jestli se autoři nepotýkají s větrným mlýnem, se snahou oddálit bankrot.


Než jsem pochopil cechy a jejich výhody, musel jsem mít vlastní cech na nátlak FoE. Podle pravidel, bez zahození opustit nejde. Nejde jít na zkušenou jinam. Tady se šlápne do lejna hned po zahájení FoE a v tom se pak musí trvale stát. A je to přitom princip a bonus FoE - kolektivní hra. Do které se přes vlastní usmolený cech či sadu neschopných mrtvých přátel vnucených FoE dostat ani nedá. (Tvůj komentář je mimo. Toto je podle mě hlavní chyba FoE.)

Vidím jak se cechy zahazují a slučují. Bazírovat na tisícovkách surovin a síle cechu je patrně zbytečné. Stačí si přeskočit do již silnějšího a vybudovaného cechu. Tak FoE funguje. Roky těžit suroviny a pak je všechny jako bezcenné vyhodit bez užitku oknem...

Obávám se, že je to o srovnání hodnot a pohledu na FoE. Lze tady sedět roky, plácat časem a budovat si budovy. Říkat tomu budovatelská strategie. Nebo se zapojit do kolektivního plácání časem, honit sílu cechu a dostat za to z cechu posílení zadarmo. Honit si libido na vítězstvích nad ostatními. V součtu je to pořád stejný efekt. Cílem je velké bezcenné nic. Jde jen o "hru", což je patrně otravné plnění tisíců naprosto nesmyslných úkolů generovaných automatem FoE nebo cechem. Jen těžba a povinnosti jak někde ve fabrice. :cool:

Uniká mi, co je na FoE vlastně smyslem "zábavné hry"? Když budovatelské strategie. Mašinky alespoň poskytly překrásné kolejiště plné trajdajících vlaků. Osadníci potřebovali ekonomiku na další postup územím a na válku se sousedy. Ale ve FoE vše směřuje jen k vyhození všeho pracně získaného oknem a jen k neustálému zlepšování ekonomiky, co poskakuje vpřed po řádech a odehranou hru o to víc zpětně znehodnocuje. Zábava přitom nikde. I ta válka se sousedy je tady jen umělohmotný bezcenný brak, co nemá smysl. (Zábavou má být tady snad občasná sprostá hádka s ostatními?) :D

(Zábavné psycho. Mašinky končily vybudováním světa... Osadníci totálním vítězstvím v 10. lvl. Mašinky lze vytáhnout o Vánocích. Osadníky si lze občas projet tak za týden. Ve FoE je třeba sedět roky, denně několikrát nahodit a hra je reálně nekonečná bez smyslu a cíle. Pokud jde o totální likvidaci volného času hráče a ničení jeho života otravováním, FoE je absolutní zdrcující vítěz.) :cool:
je ironické že tímto komentem jen potvrzuješ co jsem napsal..

k té síle - ve FOE je jedna z mála her kde nemůžeš určit sílu hráče a říct že ten je nejsilnější, takže celá tvoje tvrzení je postavené na špatných základech.

rozhodně neni pravda že kdo přišel první má největší výhodu, ano má výhodu délehrající hráč oproti nováčkovi, ale to neznamená že pár letý hráč se nemůže rovnat desetiletému nebo ho dokonce ve vybraných aspektech hry předehnat - je to jen o strategii, aktivitě, přizpůsobení se, cíli a i těm penězům..
 
Naposledy upraveno:
Definuj pojem "hra". Co je smyslem zábavy ve FoE?

Plnění nesmyslů mě těžce nebaví a jen se mi nechce tu moji nabalenou kuličku bezcenného hnoje jen tak vyhodit. Teď jedu event, protože nechci přijít o odměny, které potřebuji pro silnější město. Silnější město potřebuji na co? Na nic. :cool:

Občas jsem hrál za cech. Dobrá motivace, lámat kolektivně žebříčky. O to víc času padne. Co z toho? Pořád je tady někdo silnější a sejme ostatní břídily pohybem malíčku. Lze se stát nejsilnějším hráčem ve FoE? Myslím, že nelze. Protože silnější hráči postupují rychleji. Průměrný hráč je dohnat nemůže. Fakticky je pořadí hráčů nahozeno jak v letadle. Kdo přišel první, těží z ostatních. Změna nemožná.

Potřebuji si ujasnit, co je ve FoE předmětem "zábavy".

VISA karta je tady pro InnoGames. Bez placení nebude FoE fungovat. Kdo hraje zdarma, je příživníkem a pijavicí na několika hráčích, co za hru platí. Jen další morální problém, hra zdarma. (Je to zcela obecné. Platí pár procent hráčů. O ty autoři her usilují a ostatní ty kotrmelce musí strpět. Je to shodné jak reklama v TV. Princip komerční zábavy.)
tak to nehraj..ja hraji jeden svet a bavi me ta hra

ty hrajes hodne svetu a defakto te to nebavi,dle toho co pises

ptam se proc to teda delas? tak jdi nekam jinam hrat, me to nebavit tak to nehraji

tak nekecej:)
 

Borat

Člen
FOE je jedna z mála her kde nemůžeš určit sílu hráče a říct že ten je nejsilnější
Soudím čistě podle žebříčku. Je to špatně? FoE má vylhané žebříčky, co hráčům lžou? (Opět, definujme "sílu hráče".)

V Greifentalu jsem měsíce asi tak na 2100 místě z 25 tis. hráčů. Jinde je kolem 40 tis. hráčů. Normálně hraji, posiluji. Dělají to všichni ostatní. Poskočím o 5 míst v žebříčku vpřed, spadnu o 5 míst zpět. Jsem na mrtvém bodě. Nikam dlouhodobě nepostupuji, jen posiluji shodně, jak hráči kolem.

V ostatních světech ještě postupuji. Ale tady jsem zřejmě na vrcholu svých možností. Nehýbeme se nikdo. Prostě sedím v podvodném letadle na místě 2100. Počítám, že se do mrtvého bodu bez postupu dopracuji ve všech světech. Aneb, přeskákal jsem 23 tis. mrtvých, nehrajících, špatně hrajících a možná i starších hráčů. Teď jsem v partě hrajících a postup nikde. Jako ano, na "poražení" 23 tis. hráčů mi stačilo stupidní posilování města. Teď bych měl o postup víc cíleně usilovat. A pak zarazím svůj "geniální postup" na místě 1900, kde se opět budu jen plácat na místě. Tím myslím stav, kdy se nelze ve FoE stát "nejlepším hráčem". Postup se zastaví ve skupině hráčů hrajících shodně.

Co přesně mě má bavit? Úkoly nemají smysl. Odměny nemají smysl. Posilování města nemá smysl. Vše jsou jen tisíce stereotypních úkonů. Nic nepřekvapí. Vše jsem viděl tisíckrát. Nuda. Úmorná povinnost. Kde je tady nějaká "zábavná hra"?
 
Soudím čistě podle žebříčku. Je to špatně? FoE má vylhané žebříčky, co hráčům lžou? (Opět, definujme "sílu hráče".)

V Greifentalu jsem měsíce asi tak na 2100 místě z 25 tis. hráčů. Jinde je kolem 40 tis. hráčů. Normálně hraji, posiluji. Dělají to všichni ostatní. Poskočím o 5 míst v žebříčku vpřed, spadnu o 5 míst zpět. Jsem na mrtvém bodě. Nikam dlouhodobě nepostupuji, jen posiluji shodně, jak hráči kolem.

V ostatních světech ještě postupuji. Ale tady jsem zřejmě na vrcholu svých možností. Nehýbeme se nikdo. Prostě sedím v podvodném letadle na místě 2100. Počítám, že se do mrtvého bodu bez postupu dopracuji ve všech světech. Aneb, přeskákal jsem 23 tis. mrtvých, nehrajících, špatně hrajících a možná i starších hráčů. Teď jsem v partě hrajících a postup nikde. Jako ano, na "poražení" 23 tis. hráčů mi stačilo stupidní posilování města. Teď bych měl o postup víc cíleně usilovat. A pak zarazím svůj "geniální postup" na místě 1900, kde se opět budu jen plácat na místě. Tím myslím stav, kdy se nelze ve FoE stát "nejlepším hráčem". Postup se zastaví ve skupině hráčů hrajících shodně.


Co přesně mě má bavit? Úkoly nemají smysl. Odměny nemají smysl. Posilování města nemá smysl. Vše jsou jen tisíce stereotypních úkonů. Nic nepřekvapí. Vše jsem viděl tisíckrát. Nuda. Úmorná povinnost. Kde je tady nějaká "zábavná hra"?

pisu ME to bavi

proto se ptam,proc to hrajes ty a jeste na vice svetech..kdyz te to nebavi? ja osobne kdyz me neco nebavi,tak to nehraju,skoda casu, jako jsem prestal hrat Rail Nation treba pro priklad

proto opet,proc to hrajes? staci jednoducha odpoved:)
 

Borat

Člen
Mám to v úvodu. Je mi líto zahodit něco, co pár let buduji a otevřelo mi to víc možností v této "hře".

Snažím se ujasnit, co jsou tady prvky "zábavnosti" a "hry". Mám jasno, co jsou povinnosti o ničem, o utrácení času pro nic.

(Slušná akce tady není. Úkoly stupidní. Budovatelská strategie to reálně není. Hromadění zdrojů? Monopoly staví na hrabivosti. Všechno skoupím, jsem nejsilnější ve hře, ostatní si neškrtnou. Libido, převálcovat ostatní. Pokud jsem v pozici škubané kavky a mám jasno, že konkrétní hru projedu, hraji jen ze slušnosti. Umění prohrávat. Ale je to opruz, sedět ve hře a jen přihrávat druhému k jeho honění trika. Obávám se, že o tom je FoE. O posedávání v nudné hře ze slušnosti, bez dosažitelného cíle a bez skutečného pocitu vítězství ve hře.)
 
Nahoru