Zpětná vazba k Rychlému začátku

d arvit

Odborník
Soudím čistě podle žebříčku. Je to špatně? FoE má vylhané žebříčky, co hráčům lžou? (Opět, definujme "sílu hráče".)

V Greifentalu jsem měsíce asi tak na 2100 místě z 25 tis. hráčů. Jinde je kolem 40 tis. hráčů. Normálně hraji, posiluji. Dělají to všichni ostatní. Poskočím o 5 míst v žebříčku vpřed, spadnu o 5 míst zpět. Jsem na mrtvém bodě. Nikam dlouhodobě nepostupuji, jen posiluji shodně, jak hráči kolem.

ano je to naprosto špatně. pohybuješ se na foru dlouho tak samozřejmě víš jak funguje žebříček, co se do něj v jaké míře započítává a proč je teda k ničemu.. ale o ,,síle'' hráče nic nevypovídá - dokonce si troufám tvrdit že většina top hráčů má města v úplnym bordelu a když je vidim tak nevim jestli se smát nebo plakat..
 
Když už jste tady načli ty žebříčky tak postup zveda stavba budov VB v omezene míře darovaní zboží do cehove pokladny (tam poznate nějaky rozdil až naraz date třeba 100 000 zboží) a nejvetší podíl na žebříček mají boje samotne boje přidávají do žebříčku vyrazně mnoho bodů. Npř cvc nebo CB tam se da nabojovat nejvíc deně. Jenže aby jste měli šanci dostat se do top 5 tak bude potřeba bojovat každou CB tedy každych 14 dnů cca 10 000 až 20 000 boju. Ja na žebříček nikdy nehral protože je to nic neřikajcí čislo. Ale pro zajimavost držim si top 30 v rozmezi + - 5 pozic na A a to už boje nijak nehrotim odbojuji si své 2 - 3 tisice a staci mi to.
A to jsem driv bojoval i vic takže vim kolik se da zvladnout i boju.Screenshot_20230808_004654_Chrome.jpg
Co dodat zavěrem pokud chcete hrat na žebříček vyžaduje to vyší aktivitu. Stím souvisi i poté i pohodlnější mesto lechči zisk dalších zdroju.
 

Dan 77

Veterán
Ta novinka se mi nelíbí.
Chápu, proč to vývojáři chtějí, někteří to tady i pěkně popsali. Navíc jde asi o to, že FoE je pro trpělivé a že si aspoň třeba získají hráče z těch méně trpělivých, kteří chtějí všechno hned.
Některé body, jako třeba zlevnění stavby budov, mi až tolik nevadí, snížení času průzkumu provincií a ceny za odkoupení oblasti taky ne (je to zbytečná věc). Ale to ostatní nevím no...
A nejpodivnější mi přijde bod "armády v oblastech byly oslabeny, aby boje byly snazší" - proč proboha? Manuální boj bylo právě to, co je pro začátečníka zábavné, taky se u toho musí přemýšlet, jaký tah udělat nebo neudělat atd. Postup to nezpomalí, a pokud něco ještě neubojuje, tak se propracuje k lepším jednotkám a může pokračovat. Navíc stačí udělat si nějaký event, tím dostat % bonusy do útoku a najednou bude mít na mapě území velkou výhodu - to třeba vůbec nebylo, když jsem začínal já (teď už je snad i možné mít jednoduché ty bonusové provincie v raném středověku a v průmyslovém věku to Mexiko a Kanadu, myslím i bez jednotek z následující éry).




Mimochodem škoda, že tu nejde dávat dislike. :p
Mně to navěky uzavřelo cechy...
Co ti navěky uzavřelo cechy???
musel jsem mít vlastní cech na nátlak FoE. Podle pravidel, bez zahození opustit nejde. Nejde jít na zkušenou jinam.
Podle toho, co jsi pak tady napsal, je to něco, čemu stejně nerozumím. Ono nejde opustit cech, když jsi v něm jediný? Takže jsi jenom nenašel tlačítko "Rozpustit cech"?
Jestli ti šlo jenom o to, žes přišel o surky naspořené do pokladnice, tak jsi měl 1) nezakládat nový cech od nuly kterých je už tak hafo a jsou zbytečné, 2) proč jsi do té pokladnice proboha vkládal nějaké surky?
Rozumím, že to hráči na začátku zkusí založit si cech, ale nechápu, že u toho někdo vydrží (pokud je to aktivní hráč), když je lepší posílit již vybudovaný cech, je to i snazší, tak proč zakládat další nekonkurenceschopný cech.
Chybí správa přátel.
A co si pod tím představuješ? Já můžu přátele přidávat nebo odebírat. Chybí ještě něco?
Boje PvP zůstávají. Jak se odemknou, vypukne otravné drancování té jediné slušné továrny, co hráč má.
No a... Aspoň je konkurence. V jiných hrách přijdeš o víc než o pár kusů zboží, co tě zdrží tak maximálně o 1 den, dokonce ti můžou vzít město, takže pak musíš začít zas od začátku. Tady je rabování dost mírné. Navíc jsou aspoň eventové budovy, které ani nejdou vyrabovat, to dřív nebylo.
Starožitnictví jsem zoufale vyhlížel. Na něm město rozjíždím. Posun až do Vrcholného středověku? To tady vadí hráči z Raného středověku s Arcem? Tomu říkám soda, co zařízne postup ve hře. Resp. naopak, hráč bude muset naprosto vyšťavený naskákat do Vrcholného středověku bez zisku jediné speciální a eventové budovy, jen se standardními budovami. Začátek hry bude zcela neefektivní.
Já jsem zas nikdy nepochopil, k čemu je starožitnictví v raném středověku. Ledaže se v něm dotyčný hodlá na dlouhou dobu zaseknout...
Hráč má za sebou nanejvýš pár eventů a tedy skoro nic, co by prodával, a tedy nezíská ve starožitnictví skoro nic, za co by si v tom starožitnictví mohl něco lepšího koupit. No možná něco trochu lepšího než budovy z výzkumu, ale v malém množství.
Já teda když jsem začínal, žádné starožitnictví ještě ani dlouho potom nebylo, ani eventy, potom už sice nějaké eventy už jo, ale méně a s ne tak dobrými budovami za odměnu. Takže vím, že bez eventových budov se do vrcholného středověku dostat dá, dokonce i o dost dál.
 
Naposledy upraveno:

MadnessFalax

Dopisovatel
Borat je troll. Na něj je zbytečné reagovat. Každým dalším příspěvkem naprosto popírá svůj příspěvek předchozí a i přesto furt dokola jede ten samej narativ. Kdyby byl místní Borat seriálovou postavou, tak by ho tvůrci zabili hned v příští sezóně, protože by se jako postava nijak nevyvíjel a to nikoho nebaví.
 
Já teda když jsem začínal, žádné starožitnictví ještě ani dlouho potom nebylo, ani eventy, potom už sice nějaké eventy už jo, ale méně a s ne tak dobrými budovami za odměnu. Takže vím, že bez eventových budov se do vrcholného středověku dostat dá, dokonce i o dost dál.
Jo novaček ma teď obři vyhody když si vzpomenu na svoje začatky tak VB neexistovali a eventovky to je sama kapitola da se řict ať jsem stručný že si byl štastný pokud ti eventovka dala jen spokojenost a ušetřils misto za kulturní budovu a o zboži bodech nebo nějakych % sis mohl nechat jen zdát.
Dnes si novaček udela ze 3 eventy a už ma bojove % vše bojuje na automat protože boje na mape uzemi zvlada levou zadni(dřiv měli %vicemene jen nepřatele a vše bylo o ruční taktice) zbožarby ve městě nemusi řešit dokonce i vyzkumných bodu ma dost (dřiv 24 deně max)
 

Dan 77

Veterán
Přesně, a teď to chtějí nováčkům ulehčit ještě víc... nechápu.
Pokud FoE považuje InnoGames za úspěšný produkt, měli by podle mě dále stavět na tom, co z něj ten úspěšný produkt udělalo, než to furt zbytečně měnit.
 

Dan 77

Veterán
To je dobře, že jste to aspoň ještě vrátili zpátky, tj. že jste to zrušili... Byl to fakt nesmysl
 
Nahoru