Cech proti cechu - diskuze

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Můžeš mi Dwane prosím uvést nějaké hry podobného strategického charakteru, kde to funguje jinak?? Hraju další dvě a tam jsou překvapivě taky TOP cechy - klany, které prostě ovládají hru a pokud si vyšlápnou na menší, tak z nich udělají trhací kalendář.. Překvapuje mě, že takové samozřejmosti ( silnější pes... se reprodukuje..), pořád ještě někoho překvapují..

Jenze v tech jinych hrach casto mezi sebou bojuji vicemene rovnocenni souperi, coz zde nejde. Jakmile nejaky mensi cech vyleze na mapu, tak ho tech par topkovych proste sejme, jelikoz z toho budou mit stejny zisk s mensi namahou, nez kdyby bojovali se sobe rovnymi. V jinych hrach se tohle nedeje (snad az na vyjimky) jelikoz z toho ma silnejsi akorat ztraty bez nejakeho vyznamnejsiho zisku. Necekam ale, ze se to zmeni, jelikoz tim autori zabili dve mouchy - udelaly money sink (a to na mince+zasoby i na material) a zaroven cekaji vetsi zajem o diamanty.
 

DeletedUser3784

Host
Jo, jo a třetí moucha bude možná ta, že několik stovek hráčů, kteří stejně nikdy nekoupili ani kamínek, ukončí hru úplně a uleví se tak přetíženým serverům...
Maj to dobře vymyšlený soudruzi... ;););)
 

traktorista

Odborník
Jenze v tech jinych hrach casto mezi sebou bojuji vicemene rovnocenni souperi, coz zde nejde. Jakmile nejaky mensi cech vyleze na mapu, tak ho tech par topkovych proste sejme, jelikoz z toho budou mit stejny zisk s mensi namahou, nez kdyby bojovali se sobe rovnymi. V jinych hrach se tohle nedeje (snad az na vyjimky) jelikoz z toho ma silnejsi akorat ztraty bez nejakeho vyznamnejsiho zisku. Necekam ale, ze se to zmeni, jelikoz tim autori zabili dve mouchy - udelaly money sink (a to na mince+zasoby i na material) a zaroven cekaji vetsi zajem o diamanty.

Mě připadá, že jsi sem právě dorazil z Farmeramy či čehosi podobného, kde se hraje jen na krásu. Vojenské budovy jsou tu proto aby produkovaly vojáčky a k tomu VB, které jim dávají větší "powa". No a teď jsou tu hráči, kteří tedy budovy budují, vojáčky produkují a světe div se - dokonce s nimi bojují. Ó hrůzo, jak strašné! A co je to teda za hry, kde jsou soupeři pořád stejně silní? Se rád dovzdělám.
 

DeletedUser

Host
Je zrejme, ze jsi absolutne nepochopil o cem je rec, takze se by ses mel "dovzdelavat" dost pilne.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Priklad ceho? Popsal jsem tu celou situaci i v cem je problem, pokud to tvuj nevyzrali mozek nezpracuje, pak se nezapojuj do diskuze.
 

DeletedUser6769

Host
[sarcasm]Jo Dwane, máš úplnou pravdu, já zase požaduji, aby se rozdělila i Olympiáda, abych si i já, s astmatem a vadnýma kolenama, mohl vyhrát nějaké zlato![/sarcasm]

Nevím co tu jako chceš... aby bylo 100 různejch kontinentů, aby se dostaly ke korytu i slabší cechy? Mě se to sice taky nelíbí, jak to je, ale myšlenka, že i menší, flákačský, nebo prostě méně aktivní cechy budou 'mít šanci' je trošku proti přírodě - přežijí jen ti nejsilnější. A já nejsem v top cechu... budeme muset zabrat, nebo půjdem pod kytky. Ale rozhodně to nebudem flákat a křičet o 'snížení laťky.'
 

DeletedUser

Host
Nikdo tu nemluvil o 100 kontinentech, nikdo tu nemluvil o flakacich. Prestan prekrucovat slova, jen abys vypadal cool pri radoby znaleckem obhajovani spatneho systemu. Kdyz hodej do ringu k Tysonovi 10 stoletych vozickaru, a ten je tam pomlati, bude to pro tebe fair zabavny zapas? Kvuli tomu jsou v jinych hrach rankingy a brackety. Dokoncec i tady ti to nehazi za sousedy dobu pokroku s kolonialkou a dobou bronzovou z jakehosi, pro tebe zrejme nespravedliveho, duvodu. Pokud pujde vyvojarum o hrace, tak s tim urcite neco udelaji (jakoze urcite s tim neco budou delat, jelikoz jim to samozreme zvysi i trzby, pokud bude bojovat vic nez cca 10% hracu).
A pokud to chces prirovnavat k olympiade, jak by se ti libilo, kdyby krome olympiady neexistovala zadna jina nizsi soutez, zadne MS, zadna regionalni liga, proste nic? Ani paralympiada... Sportovci, kteri by nemeli na vrcholove vykony by byli bezcenni a cely sport by sel do... sipku.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7160

Host
Jenze tohle ma byt hra. Pokud jsou pravidla a system udelany tak, ze vyhru ma predem jistou vyhranena cast hracu, pak je cely koncept spatny. Udelali jste akorat minihru pro hornich 5-10%.

Například u travianu má menší hráč proti většímu hráči větší defenzivní bonus při napadaní (pokud defuje sou vesnici) a naopak slabší když útočí na silnějšího má lepší bonus k útoku.

Myslím že toto myslel Dwane

Tad když dostane 200 K bodovej s bonusme z velkolepek 30% hráče do sosedství s 2 mega body a bonusem 90%. A to prostě neporazíš není tu žádné únosné zvýhodnění že někdo startoval později a nemá moc šanci se vyšvihnout jako ten větší co na začátku měl prakticky stejnou šanci protože hráči byli na podobné úrovni.
 

Kayro

Znalec
Kdyz to cech nezvlada v pokroku tak muze jit treba do vrcholneho stredoveku.Voleb tu je dost.Predpokladam ze tu je rec o GvG kdyz uz jsme v GvG vlákně.
 

DeletedUser6769

Host
Nikdo tu nemluvil o 100 kontinentech, nikdo tu nemluvil o flakacich.

Přečti si to pořádně, je tam NEBO, takže jsem myslel 3 druhy cechů - flákače, neaktivní a prostě malé, slabé... nikoliv jeden, který splňuje všechna kritéria. Nebo mi vysvětli, jaké cechy si to nedávají? Aktivní? Silné? Dost pochybuji. Pokud je cech plný flákačů, není problém v GvG, pokud je slabý, může zesílit, může pozvat nové hráče - vím, že je to těžké, ale opět to není problém GvG a pokud má cech hodně neaktivních hráčů, kteří na to prostě nemají čas, pak jim pomůže jedině stroj času.

Ano, ber to doslova.. :) I kdyby jen 3 kontinenty, i kdyby jen 2.. jak to chceš rozdělit? Top cechy na jeden kontinent, ať mají extrémně těžké něco vydobýt. A zbytek cechů na druhý kontinent? Kde mezi těmi slabými a flákačskými cechy získá odměny kdokoliv, kdo se bude trošku snažit? I když to bude jen jeden z celého cechu? A podle čeho bys to chtěl rozdělit? A nebo na každý kontinent jeden silný cech a pak hodně slabších? Aby to měl ten silný jednodušší? Jak poznáš silný cech a jak slabý?

Opakuji, nejsem zastáncem GvG, ale tohle není řešení... řešení je to úplně zrušit, když už :)
 
Chtěl bych se zeptat jestli když už máme velitelství někde uprostřed území všech ho jde nějak úplně zrušit a začít někde na kraji?
Jestli tak jak?
děkuji
 

DeletedUser

Host
Můžeš ho přemístit na jiné území, které vlastní tvůj cech. Klikneš na území, kde jej chceš přemístit a v nabídce by ti mělo vyskočit "Přemístit velitelství".
 
Jojo tohle vím, ale jestli když už pár území máme kde se nám nelíbí, jestli je jde všechny opustit( udělit svobodu )a začít v té samé době od začátku?
 

DeletedUser6719

Host
Přečti si to pořádně, je tam NEBO, takže jsem myslel 3 druhy cechů - flákače, neaktivní a prostě malé, slabé... nikoliv jeden, který splňuje všechna kritéria. Nebo mi vysvětli, jaké cechy si to nedávají? Aktivní? Silné? Dost pochybuji. Pokud je cech plný flákačů, není problém v GvG, pokud je slabý, může zesílit, může pozvat nové hráče - vím, že je to těžké, ale opět to není problém GvG a pokud má cech hodně neaktivních hráčů, kteří na to prostě nemají čas, pak jim pomůže jedině stroj času.

Ano, ber to doslova.. :) I kdyby jen 3 kontinenty, i kdyby jen 2.. jak to chceš rozdělit? Top cechy na jeden kontinent, ať mají extrémně těžké něco vydobýt. A zbytek cechů na druhý kontinent? Kde mezi těmi slabými a flákačskými cechy získá odměny kdokoliv, kdo se bude trošku snažit? I když to bude jen jeden z celého cechu? A podle čeho bys to chtěl rozdělit? A nebo na každý kontinent jeden silný cech a pak hodně slabších? Aby to měl ten silný jednodušší? Jak poznáš silný cech a jak slabý?

Opakuji, nejsem zastáncem GvG, ale tohle není řešení... řešení je to úplně zrušit, když už :)


A neudělali tohle právě v sousedství? aby měli šanci i ti menší tak to porovnali dle výzkumu a bodů. Najednou v GvG to je problém? Dřív bylo v sousedství zastoupeno vše všechny doby atd. ale GvG už zase jedou všichni proti sobě? Nevím tohle mě nepřijde dobré. Dle mého by mělo být omezení. Třeba aby top cech nelezel do doby železné atd. Pak to skončí opravdu tím, že si 5 cechů bude hrát na vojáčky a ostatní se jim na to vyprdnou.

Zvol si dobu a v ní bojuj, ale nelez do všech. Jak můžou malá a mladé cechy konkurovat cechům v top 5 kde má každý bonusy na útok a tak je jedno kdo zaútočí. Každej má Alcatraz kterej mu produkuje hafo jednotek navíc. Jak má mladý cech tomuto konkurovat? Proč top cechy lezou do map železného věku a středověku? Ať si zabojujou se sobě rovnýma ve 3 nejvyšších věkách, ale proč maj znechucovat hru i těm ostatním?
 

DeletedUser6769

Host
Počkej Jakeu, já jsem taky proti tomu, proč cituješ mě? Já jsem proti GvG i proti tomu novému rozdělování sousedství :-D

A ještě bych zmínil, že člověk v moderní době má mnohem více místa - zbourá jednu budovu a může tam postavit hned troje kasárna. :) A taky je to pěkný hnus (myslím hlavně esteticky)! Chodit po motivacích a v krásných moderních městech jsou desítky (!) kasáren z raného středověku apod...
 

DeletedUser7160

Host
Mě by zajímalo proč zrušili žebříček cechů a je tam jen žebříček Prestiže cech (lituju náboráře ted aktiví hráči co se na GvG vyprdli a hrají si dál jako před tím nemají možnost efektivně hledat hráče cechy od 40 do xxxx místa mají 0 prestiže a sou rozházené jako když padl granát) . Prase aby se v tom ted vyznalo že umístění cechu závisí na kolika dobách v GvG má cech co nejvíce území. Mohli se nechat oba žebříčky to by snad takovej problém nebyl pro přehled.

Ale celkově GvG není dotažené.

Ani na Supportu nikdo neví kam až dojdou počty surovin za odemknutí území což je podstatná věc nikdo nebude brzy mít tisíce surek na odemčení a kord když zaútočím na jiný cech on mě odrazí já tam utopím suroviny a nic s toho. Tohle jen zastaví útočení a celé cechovky a konec.

Takové pocity mám z GvG Němci to moc nedotahli do konce.
 

Kayro

Znalec
Ja myslim ze to mnozstvi potrebnych surovin je naopak dobra pojistka proti tomu aby jeden cech neobsadil celou provoncii.Nakonec se budou prestavovat mesta na suroviny protoze vojaky bude mit kazdy ale suroviny malokdo.
 

DeletedUser2059

Host
Já naprosto souhlasím, jeden útok mého řadu stoji 6 450 surovin. Mym se přizpůsobíme, ale tohle je opravdu moc.
 

DeletedUser6719

Host
Počkej Jakeu, já jsem taky proti tomu, proč cituješ mě? Já jsem proti GvG i proti tomu novému rozdělování sousedství :-D

A ještě bych zmínil, že člověk v moderní době má mnohem více místa - zbourá jednu budovu a může tam postavit hned troje kasárna. :) A taky je to pěkný hnus (myslím hlavně esteticky)! Chodit po motivacích a v krásných moderních městech jsou desítky (!) kasáren z raného středověku apod...


Ber to spíš jako doplnění tvých myšlenek ;)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru