Diskuze k Jarní události 2018

DeletedUser9906

Host
Chápu dobře, že se jedna růžová pitomst změní na jinou a jinak nic? To budu štěstím bez sebe z toho kvanta svatyní inspirace a pod.
 

DeletedUser9906

Host
Už to chápu, prvně si musím koupit truhlu s něčím nepotřebným, abych mohl mít naději, že tam naskočí šance na něco lepšího, samo se to nezmění. Tak teď místo svatyně inspirace můžu vyhrát bubenickou školu. Překypuji blahem.
 

DeletedUser14051

Host
Taky jsem měla obrovské štěstí :D. Až na 18 pokus (všechno velké truhly) jsem konečně dostala první update! Tenhle typ loterií, ve kterých se Inno vzhlídlo mě přestává bavit, jelikož z dlouhodobého hlediska mám čím dál míň algoritmusového štěstí (naposledy u paláců a to už je tedy nějaký ten pátek) :). No a o nějaké strategii tu už vůbec nemůže být řeč že? Ledaže by jste byli ochotní investovat kopec peněz za nákup diamantů a tiše a tajně doufat, že si štěstěna algoritmu sedne zrovna na vás :). Pak má teprve smysl vymýšlet strategii poskládání setu. Obyčejným plněním úkolů a poctivou aktivitou ve hře toho dosáhnout, je přinejmenším více než nepravděpodobné. Loterii zdar! :D
 

DeletedUser3903

Host
Dnes dopoledne ukončeny první sady 40 úkolů. Celkem to odsýpalo, je fain, že skoro všude byly alternativy, takže si vyberou hráči libovolných stylů.

A chtěl bych poděkovat celkově za uživatelskou přívětivost a nápady tohoto eventu. Pro mě, jako causal hráče je fain varianta v možnosti vylepšovat budovy na LVL 2. A paráda je, že nepadají přímo budovy nebo plánky na vylepšení, ale kombinace 2v1. Poskytuje to možnost získat více setů vedle sebe a když to nevyjde tak to použiji jako vylepšení.

Taky nějaká šikovná hlava vymyslela přehledné okno všech budov a jejich úrovní, kdy si člověk může snadno porovnat co ty budovy na které úrovni dělají, aniž by to musel jednotlivě hledat na wiki. Pěkná uživatelská funkce.

Těším se, pokud se bude opakovat prázdninový event a bude zase Maharáža. Vylepšování paláců by byla paráda :)
 

DeletedUser9906

Host
Dnes dopoledne ukončeny první sady 40 úkolů. Celkem to odsýpalo, je fain, že skoro všude byly alternativy, takže si vyberou hráči libovolných stylů.
Mohl bych se zeptat, kolik kompletních setů to hodilo, jestli taky padlo něco jiného, potřebného, případně kolik to stálo dia, když to budí takovou spokojenost?
 

DeletedUser14051

Host
Jsem na tom podobně, 40 úkolů mám ukončených taktéž a sbírají se za to jen lampiony, takže kolega určitě nemůže mít sety v kompletních sestavách a tedy ani jejich násobky :). Pokud je tedy nezískal před rokem :D. Včera šlo získat teprve jezírko Nish a dnes je tam Zen ;).
 

DeletedUser15928

Host
Nicméně: já tady na pravděpodobnost taky nevěřím, protože na jednom světě mi s chrámem na lvl 4 dlouhodobě padá zhruba jedenapůl až dvojnásobek relikvií než na druhém světě, kde mám chrám lvl 7. Mluvím o rozpětí cca 10 týdnů, dál nejsem ochoten to počítat. Takže asi tak :)

Už jsem se musel zaregistrovat a taky k těm pravděpodobnostem něco napsat...
Od chvíle co mám chrám relikvijí, tak si zapisuju vždy když mi padnou (necelých 11 CE).
Momentálně mám procento dropu 14%. Předminulou CE mi relikvie padly na 6,25%, minulou na 20,3% a tuhle dokonce 23,4% (čili rozptyl skutečně úžasný. Vždy při dokončení 4.)
Nicméně když spočtu můj vážený průměr dropu dle levelu chrámu, tak ten činí 13,15%.
A já s chrámem odehrál 669 bojů a získal z nich 91 relikvií, tudíž úspěšnost 13,6%.

Takže pozor, ono to s těma statistikama možná nebude až tak "vycucaný z prstu".
 

Coudycz

Nováček
Zdravím, nevíte někdo kde najdu info co které updaty dělají?

Bukaj psal:Taky nějaká šikovná hlava vymyslela přehledné okno všech budov a jejich úrovní, kdy si člověk může snadno porovnat co ty budovy na které úrovni dělají, aniž by to musel jednotlivě hledat na wiki. Pěkná uživatelská funkce.

Žádné takové okno nemůžu nikde najít, díky za radu.
 

Svatej

Legenda
Otevři si úkolové okno eventu a na spodní liště pokroku klikni na ikonu císařovy brány -
P4u6.png

Info, co které updaty dělají najdeš v případě "velkých" aktualizací zde na fóru, pokud tě zajímají drobné podupdaty a patche, ty najdeš například na google play.
 

DeletedUser13872

Host
Tento event mě fakt nemá rád, nepřálo mi štěstí minule, nepřeje mi ani letos. Dokončil jsem 40 úkol, utratil všechny lucerny a nezískal žádné rozšíření, sice je ještě dlouhá doba do konce a nějaké lucerny ještě budou ale už tomu nějak nevěřím, asi začnu spořit a pak vše utratím poslední den. No a pokud se nezadaří budu semuset spokojit se základním setem.
 
Pro mě bohužel další event, který je založen na dlouhé, velmi dlouhé řadě zcela bezpředmětných, nudných a repetivních questů, které s krajní nechutí splním, abych měl splněno. Už tak fakt není žádná radost ze hry, je to jen o tom, že chci lucerničky a nazdar. Protože totiž dělám stále to samé, co jsem dělal ve svém prvním eventu ve hře předloňskou zimu, je to pořád dokola. Kdybych nebyl typ hráče sběratele, který chce mít doslova každou limitovanou budovu, tak tyhle questy ani nereflektuji a jedu si hru svým tempem. Které mimochodem tyhle eventy narušují, protože musím mít připravený výzkum k dokončení, provincii k prozkoumání, oblasti k dobytí, držet si ve městě desítky výroben zásob, abych plnil zcela absurdní úkoly desítek toho kterého druhu výroby. Myslím, že pokud takhle hodlají vývojáři přistupovat k eventům, tj. nulová invence, kdy se mění jen kulisy, ale scénář zůstává stejný, tak bych se přidržel zcela nenárokového modelu, tj. sbírání stromečků po mapě, které by se generovaly poněkud častěji, každou půlnoc bych dostal obligátní porci a myslím, že spokojenost by byla větší, než plnit úkol typu ,,nasekej pět stromů, abys je pak zboural". Pak bych byl schopen odpustit i fakt, že většina cen je ,,cenou frustrace, či cenou naštvání". Jako pokud mám v truhle vedle sebe užitečný upgrade části sady se zanedbatelným procentem šance na získání a vedle toho např. 30 minutovou výrobu zásob s 3x vyšší možností získání, tak se zamýšlím nad tím, zda tohle fakt myslejí vývojáři vážně. Jestli chtějí hráče naštvat prvně otravným questem a podruhé napliváním do tváře ve formě ,,odměny" v podobě naprosto bezcenného čehosi. Chtělo by to vážně nějakou změnu. Vítám sice jistou variabilitu, že tam není drsně nastavený otravný quest A, leč mám na výběr mezi otravným questem A či otravným questem B, přičemž si z nich vyberu ten méně otravný (ačkoliv v Jarní události 2018 mě štve přemíra nutnosti vyjednávání oblastí místo silového získání) nicméně pocit déja vu je fakt silný. Úkolů je ještě dost, tak to vidím asi tak, že získám to základní, tj. upgrade loňské sady a pak event nějak doklepu. Motivace k plnění mnohokrát plněných úkolů tam totiž fakt není.
 

DeletedUser3903

Host
S tím se dá jasně souhlasit. Dle mě, je těch eventů moc. Skončí jeden velký event a za týden je tu okénko. Skončí okénko a začíná další velký event. Je to unavující, přeci jen, úkoly nejsou moc nápadité. "Profi" hráči je stejně odklikají za dva tři dny a "causal" hráče moc do hry nenadchnou.

Já třeba kompletně vynechal minulý benátský event. V té záplavě to prostě už bylo moc a člověk musel vypnout. Kompletně jsem to ignoroval a hra byla rázem zábavnější. :)
 

Svatej

Legenda
Pro mě bohužel další event, který je založen na dlouhé, velmi dlouhé řadě zcela bezpředmětných, nudných a repetivních questů, které s krajní nechutí splním, abych měl splněno. ... Protože totiž dělám stále to samé, co jsem dělal ve svém prvním eventu ve hře předloňskou zimu, je to pořád dokola.

Kritizovat umí každej, tak navrhni, co si tak představuješ místo současných questů. ;) Napsat "to se mi nelíbí" a nic víc, to zvládne každej...:rolleyes: Vymyslet něco nového, to je jiná...
 

Joxer

Psavec
Něco pro to, abys byl profi hráč:D
Seznam podle doby železné, (v dobách se mění množství některých položek)

Seznam úkolů
1. Sbírej své lucerny a použij je na jarní událost (ze uvedení do prvního vhození),
získej trochu zlata
2. Udej 4 FB,
povzbuď nadšení lidí
3. Namotivuj nebo zušlechti 30 budov,
daruj 50 zboží do cechovní pokladny nebo udejte 15 FB
4.Postav 5 dekorací,
získej 2 sektory
5. Získej 40 zboží např. z budov nebo obchodováním,
kup 3 FB
6. Udej 5FB,
ve výrobní budově dokonči nejrychlejší možnost výroby 20x
7. Získej 2 sektory bez boje nebo poraž 40 bojových jednotek,
zaplať trochu zlata
8. Navštiv 15 hospod nebo udej 20FB
9. Udej 10FB
Získej 40 zboží z výroby nebo na tržišti
10. Vyzkoumej technologii nebo daruj 160 zboží do cechovní pokladny
11. Ve výrobní budově dokonči 8x 1 hodinu výrobu,
vyhraj 2 bitvy bez ztráty nebo dokonči 6x 8 hodinovou výrobu
12. Udej 12FB,
zaplať trochu zlata (doba železná 24 000)
13. Seber 750 stříbrných v krčmě nebo kup 8FB,
udej 5FB
14. Získej 40 zboží, např. sbíráním z budov nebo obchodováním,
získej 3 sektory bez boje
15. Kup 5 FB
udej 4FB
16. Získej kontrolu nad provincií
17. Postav 1 kulturní budovu z tvého věku nebo 2 z předchozího,
ve výrobní budově dokonči nejrychlejší možnost výroby 20x
18. Poraž 12 jednotek nebo daruj nějaké zboží buď z tvého současného období, nebo z předchozí doby do cechovní pokladny,
kup 3FB
19. Udejte 600 stříbrných z krčmy nebo přispěj 15 FB do unikátky,
ve výrobní budově dokonči nějakou výrobu 5x
20. Seber 5000 kladívek (doba železná) z výrobní budovy (dílny)
21. Prozkoumej provincii nebo dokonči 10 24 hodinových výrob

-Raný středověk (na betě jsem přešel do jiného věku)

22. Udej 14 FB
zaplať zlato (38000 - raný středověk)
23. Motivuj nebo zušlechti 40 budov,
ve výrobní budově dokonči čtyřhodinovou výrobu 12krát
24. Aktivuj 1 navýšení v krčmě nebo udej 11 FB,
získej 120 zboží z budov nebo obchodováním
25. Vyzkoumej technologii, nebo daruj 400 zboží do cechovní pokladny
26. Udej 14 FB,
postav 1 výrobní budovu z tvé doby, nebo 2 z předchozí doby
27. Získej 2 sektory,
zaplať 12000 kladívek (raný věk)
28. Ve výrobní budově dokonči nejrychlejší výrobu 20x,
ve výrobní budově dokonči 15 minutovou výrobu 10x
29. Vyřeš 5 setkání v cechovní expedici nebo vyhraj 7 bitek
30. Udej 28FB,
Sbírej 80 zboží, např. z budov nebo obchodováním
31. Naverbuj 3 jednotky z tvého věku nebo 4 jednotky z předešlého věku
32. Vyhraj 6 bitek bez prohry, nebo daruj zboží do pokladnice cechu 400-raný středověk
33. Ve výrobní budově dokonči každou ze 6 výrobních možností 1x (1x 5min, 1x 15min, 1x 1h, 1x 4h, 1x 8h, 1x 1den),
kup 3 FB
34. Udej 14 FB,
Seber 12400 kladívek (raný středověk)
35. Dokonči 6 střetů (expedice) bojem nebo získej 4 sektory bez boje (obchodováním)
36. Ve výrobní budově dokonči nejrychlejší možnost výroby 15x,
ve výrobní budově dokonči 1 hodinu výroby 15x
37. Aktivuj 2 navýšení v krčmě nebo udejt nějaké FB (21-raný středověk),
zaplať zlato (19000-raný středověk)
38. Kup 5 FB (raný středověk),
přispěj 14 FB do velkolepé budovy nebo prozkoumej technologii
39. Navštiv 10x krčmu nebo namotivuj / zušlechti 30 budov,
vyhraj 10 bojů nebo daruj zboží do pokladnice cechu (200-raný středověk)
40. Získej 320 zboží, např. z budov nebo obchodováním,
postav 4 dekorace z tvého věku nebo 6 z předchozího věku
41. Udej 7 FB (raný středověk),
shromáždi 20000 zlata (raný středověk)
42. Udej 7FB,
dokonči 15 produkcí ve výrobních budovách z tvého věku nebo předchozího věku
43. Udej 7FB,
udej 700 stříbrných v krčmě nebo kup 10 FB
44. Udej 7 FB,
získej 2 sektory
45. Udej 7 FB,
postav 1 stavbu na zboží z tvého věku nebo získej 3 jednotky z aktuálního nebo předcházejícího věku
46. Udej 7FB,
zaplať 57000 zlata (raný středověk)
47. Udej 7FB,
kup 7FB
48. Udej 7FB,
8 hodinová výroba 10x
49. Udej 7FB,
vyhraj 5 bitev bez prohry nebo daruj 60 zboží do pokladnice cechu
50. Udej 7FB,
navštiv 12x hospodu nebo motivuj / zušlechti 50 budov
51. Udej 7FB,
zaplať 24000 kladívek (raný středověk)
52. Udej 7 FB,
4 hodinová výroba 12x
53. Udej 14FB
vyřeš 4 setkání v Cechovní Expedici nebo vyhraj 7 bitev
54. Udej 14FB,
postav 1 kulturní budovu ze svého věku nebo 2 z předchozího věku
55. Udej 14FB,
získej 10000 zala (raný středověk)
56. Udej 14FB,
15 minutová výroba 15x
57. Udej 14FB,
Naverbuj 3 jednotky ze své doby nebo 4 jednotky z předchozí doby
58. Udej 14FB,
motivuj/zušlechti 40 budov
59. Udej 14FB,
získej 120 zboží výrobou, nebo obchodováním (raný středověk)
60. Udej 21 FB,
25x nejrychlejší výroba
61. Udej 21FB,
postav 1 obytnou budovu z tvého věku nebo 2 z předchozího věku
62. Poslední úkol na bětě až zítra :D

To, že se ti může špatně prolnout Denní výzva s tímto eventem v nižších dobách je víc, než pravděpodobné. Eliminace mapy při nutnosti v eventu plnit úkoly na mapu, asi nepřichází v úvahu. Ohledně výroben je lepší být připraven na záběru více místa na ploše města a nebo být u hry déle, ale i tak zadáš výrobu a na několik hodin čas, podle délky výroby. Pokud je ta výroba kratší, tak jasně zrovna ten den ti to sežere víc času.
Ten event přece dělat nemusíš, k tomu tě nikdo nenutí. Pokud tě to baví více bez eventu, tak ho vynech.
zcela bezpředmětných, nudných a repetivních questů
drsně nastavený otravný quest
Zábavné úkoly ve hře jsem zatím neviděl, snad pro malé děti, kde je někde zašitej zajíček. Tady můžeš narazit jen na úkoly, které jsou slučitelný s touhle hrou. Určo nebude zadání typu: Oběhni pětkrát stůl a zadrž dech :D.
Co takhle kafíčko a zapomenout na questy :D:D
Já osobně tomu vytýkám jen ty procenta, jinak tenhle set neberu za bezvýznamnou cenu ba naopak.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14058

Host
Já se tedy taky připojím k Mikovi, pro mě zatím vážně zklamání, navíc nejsem sběratelka setových budov, takže ceny jako bubenická škola, tulák nebo párminutové urychlení výroby rovněž beru spíš za výsměch než za cenu.
A Lorde, malá poznámka - on jen nekritizuje, naopak navrhuje něco, co by asi akceptovalo docela dost hráčů. Aspoň myslím...
Tak hezký den ;)
P.S.Pořád tvrdím, že největší výhodou podobných akcí je to, že nejsou povinné a lze je bez sankcí ignorovat :rolleyes:
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru