Diskuze k soutěži: „Duchobraní“

Dan 77

Veterán
Přesně tak - souhlasím s příspěvky výše. A když už někam lidé běžně chodí získávat moudrost, chodí do knihovny, případně ještě jako žáci do školy nebo jako studenti do akademie (podle výzkumu s názvem "vyšší vzdělání" je to univerzita/vysoká škola, ne akademie věd), případně by bylo ještě pár dalších a méně souvisejících možností, ale běžně kvůli tomu lidé určitě nechodí do svatyně (tam se má něco uctívat).

Venom: Pravda, někdo tu budovu třeba ani nikdy nezískal z eventu, ale to by moderátoři fóra odpověděli, že jsou na fóru návody.
 

DeletedUser11293

Host
Vidíte a já si až do dnes myslel, že pro životní moudra se chodí do hospody. Do školy se chodí pro znalosti a do knihovny pro knížky:)
 

DeletedUser11317

Host
Je mi líto, že se někdo nedokáže smířit s prohrou a ihned má potřebu psát, že nebyla pravidla pro všechny stejná.
Dokonce do soutěže byla zařazena i taková soutěžní díla, která nesplňovala podmínky soutěže.

Samozřejmě jsem si plně vědoma toho, že nikdy nemůže být vyhověno všem k jejich radosti, protože každý máme jiný pohled na situaci a jiné názory a to je zcela v pořádku. Ale co se týče druhého kola, tohle obvinění o neférovém kole mi přijde bezpředmětné.

Edit: Bohužel předchozí příspěvky od hráče byly smazány, proto můj příspěvek nyní nedává smysl. Nicméně nemám potřebu mazat něco, co jednou napíšu, proto ho tady nechávám :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
To samé co werunecenka2. Také mě hned napadlo moudrost - znalosti, tak jsem tam hodil svatyni znalostí a ono to tak fakt bylo :). Až pak jsem si zde četl, že vás napadlo všechno možný..
 

DeletedUser

Host
Spíš ta třetí byla pro mě jasná ;-) Tu první nevím vůbec..
 

DeletedUser13097

Host
Pro mě je trochu záhadou ta 3. :) Už se bojím napsat cokoliv :p
 

DeletedUser7190

Host
druhá a třetí je jasná (aspoň doufám), ale ta první, to jsem zvědavej, co z toho zase vypadne
 

DeletedUser1613

Host
Pro mně je dneska jasná 1 a 2 :) a 3 to jsem sám zvědav co to nakonec bude :)
 

DeletedUser3817

Host
...co se týče druhého kola, tohle obvinění o neférovém kole mi přijde bezpředmětné.

Tak tohle je na já složitý. Co na něm bylo neférového? Podmínky jsou pro všechny stejné a o tom snad férovost je, ne? Bohužel jsou asi někteří hráči rozmazlení frackové, které rodiče nechávali jen vyhrávat a nedokážou si přiznat, že na něco nestačí. Vyhrát za každou cenu, třeba i podvodem, to by zřejmě bylo v pořádku. Takoví jedinci by měli dostat doživotní ban do všech her bez vyjímky.
Jediná drobná výtka, kterou mám k hádankářské soutěži, se týká nepřesného zadání druhé hádanky minulého kola, protože skutečně znalosti nejsou ještě moudrostí. Tou je teprve jejich využití. Přesto, jak vidno, někteří dokázali odpovědět správně.
 

DeletedUser12828

Host
Nemá být odpověď u hádanek 5. dne - 3. hádanka odpověď: doba pokroku a doba bronzová? Doba železná má totiž jen 19 výzkumů a bronz má 22.
 

DeletedUser11317

Host
Ano, už to bylo opraveno :) Samozřejmě je to doba bronzová. Spletla jsem se. Děkuji
 

DeletedUser11293

Host
no vidíš a já pochopil jako -vojenskou taktiku- též 22 FB a jedeš dál, holt pešan ty hádanky mi vůbec nesedí
 

Dan 77

Veterán
V 5. dni nebyla druhá otázka tak těžká, jenom mi trvalo, než mi docvaklo, že jde o radnici :cool: (ale nakonec jsem to uhodl). Jako odpověď na třetí otázku mě napadly rovnou 3 možné odpovědi a nevěděl jsem, co z toho mám prubnout... (zase věštecká disciplína, jak píše Xione) a taky mě zmátlo množné číslo. A taková odpověď na první otázku by mě teda vůbec nenapadla, snažil jsem se najít nějakou úplně jinou odpověď, Deal tvar soustředných lístků sice má, ale běžně šikmé pevnosti té doby byly hvězdicovitého tvaru kvůli odolávání dělostřelecké palbě. Nakonec jsem si nad tím lámal tak dlouho hlavu, až jsem limit o 4 minuty přešvihl a nestačil napsat ani to málo, co jsem věděl, a ani to, co jsem mohl zkusit prubnout (a stejně bych nejspíš nestrefil). No nevadí, holt moje chyba :D, je to jen hra.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
To samé co werunecenka2. Také mě hned napadlo moudrost - znalosti, tak jsem tam hodil svatyni znalostí a ono to tak fakt bylo :). Až pak jsem si zde četl, že vás napadlo všechno možný..
Ale to byla jen vaše asociace. :) Asociace tady často pomáhají, ale tady by logicky Svatyně neseděla, naopak to, co nás napadalo, by sedělo mnohem víc a taky ty nápady přicházely jako asociace na hádanku. Tak jaký pak "všechno možný"...
 
Naposledy upraveno:

Arthoris

Odborník
Tak tohle je na já složitý. Co na něm bylo neférového? Podmínky jsou pro všechny stejné a o tom snad férovost je, ne? Bohužel jsou asi někteří hráči rozmazlení frackové, které rodiče nechávali jen vyhrávat a nedokážou si přiznat, že na něco nestačí. Vyhrát za každou cenu, třeba i podvodem, to by zřejmě bylo v pořádku. Takoví jedinci by měli dostat doživotní ban do všech her bez vyjímky.
Jediná drobná výtka, kterou mám k hádankářské soutěži, se týká nepřesného zadání druhé hádanky minulého kola, protože skutečně znalosti nejsou ještě moudrostí. Tou je teprve jejich využití. Přesto, jak vidno, někteří dokázali odpovědět správně.

Z chytrosti nelze nikoho žádným dekretem vystěhovat. Chytrost se nedá dekretem ani nastěhovat

Tak ta radnice byla jasná, protože mění vzhled po každé éře.
 

Dan 77

Veterán
Tak tohle je na já složitý. Co na něm bylo neférového? Podmínky jsou pro všechny stejné a o tom snad férovost je, ne? Bohužel jsou asi někteří hráči rozmazlení frackové, které rodiče nechávali jen vyhrávat a nedokážou si přiznat, že na něco nestačí. Vyhrát za každou cenu, třeba i podvodem, to by zřejmě bylo v pořádku. Takoví jedinci by měli dostat doživotní ban do všech her bez vyjímky.
Nevím, co máš na mysli ty, ale carameels tam psala ne o tomto, ale o minulém kole. A někdo v něm podváděl?

Je mi líto, že se někdo nedokáže smířit s prohrou a ihned má potřebu psát, že nebyla pravidla pro všechny stejná.
Dokonce do soutěže byla zařazena i taková soutěžní díla, která nesplňovala podmínky soutěže.

Samozřejmě jsem si plně vědoma toho, že nikdy nemůže být vyhověno všem k jejich radosti, protože každý máme jiný pohled na situaci a jiné názory a to je zcela v pořádku. Ale co se týče druhého kola, tohle obvinění o neférovém kole mi přijde bezpředmětné.

Edit: Bohužel předchozí příspěvky od hráče byly smazány, proto můj příspěvek nyní nedává smysl. Nicméně nemám potřebu mazat něco, co jednou napíšu, proto ho tady nechávám :)
Jedná-li se o kolo Forge Architekti, psal ty smazané příspěvky Arthoris? :) Nevím, protože v tu dobu jsem na fóru nebyl a nemohl jsem číst už smazané příspěvky, ale za dané situace bych se jeho názorům ani nedivil, když je to na pěknou stížnost. Ale uvidím, možná neznám všechny okolnosti a opakuji, že jsem ty příspěvky už nemohl číst (takže ani jejich formu neznám).
 
Naposledy upraveno:
Nahoru