Diskuze k soutěži: „Duchobraní“

Dan 77

Veterán
Tak jsem ohodnotil hvězdičkami všechny výtvory. :) Několik z nich se mi opravdu moc líbilo, že to bylo na 5 hvězdiček, navíc se hezky trefili. :) Bonusy ostatních se mi buď zdály na dekoraci trošku příliš, nebo to bylo velmi podobné tomu, co už ve hře je (mnohdy speciálním budovám z minulých halloweenských eventů).
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Které bonusy byly z těch nejpovedenějších co se tam objevili. Bonus na snížení síly útočníkovi jsem viděl prvně a nová jenotka frankenstein byl pro málo lidí, bonusové jednotky nemají být ty nesmrtelné na bitevním poli i takový šampión je z těch slabších než je jeho doba, celkově ho dát jen pro budoucno je nedomyšlené, přeci jen bude potom vzdálená arktická doba.
 

DeletedUser

Host
Chci se zeptat, ty hádanky jsou vztahované ke hře nebo celkově, že je vyřeší kdokoliv??
 

DeletedUser11317

Host
Zdravím,

hned druhý bod kromě dalšího textu obsahuje mimo jiné: Všechny hádanky se vztahují ke hře Forge of Empires.
Takže ano, vztahují se pouze ke hře :)
 

DeletedUser11027

Host
já se zase spletl když jsem zahlídl mušli na té nové budově věž s podmořkým životem
 

DeletedUser13097

Host
Dobrý den,
v případě, že jsem napsal odpovědi a po nějaké době jsem se rozhodl novým příspěvkem odpovědi změnit, stále v termínu, bude poslední příspěvek brán jako aktuální odpověď ?

Děkuji za odpověď.
 

DeletedUser

Host
Tak včerejšek už jsem nestihl, ale uhodl dneska někdo ty otázky?? Jsou fakt těžký, nevím ani jednu..
 

Dan 77

Veterán
Já taky ne. Ty otázky mi nepřišly tak těžké na uhodnutí (z 1. dne mi připadaly těžší), tak snad jsem se trefil a nevymyslel místo toho alternativní odpověď na hádanku. ;)
 

DeletedUser3817

Host
Tedy, že Zeppelin letí ke Slunci, to by mě fakt nenapadlo...
 

Arthoris

Odborník
No, mě se zdála ta dvojka jasná ale místo uhlíku to bylo atomium :D.
Podle mě to nebylo myšleno, že doslova letí ke slunci ale prostě obrazně, že stoupá výš a výš ke slunci.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Souhlas, Zeppelin fakt k slunci neletí, ten letí po obloze.
Mys canaveral, fajn, raketa může letět ke slunci, animace kouře - fajn, taky se pohybuje směrem vzhůru, ale zeppelin prostě 90% času stráví pohybem do stran. :rolleyes:
Ale jo, hádanky pěkné, záludné... :)
 

Arthoris

Odborník
Zeppelín měl dostup max. 8200 metrů, takže ta hádanka byla dobře položená. To tam mělo být napsáno stoupá výš a výš 200 metrů nad troposféru? nebo jak? :D Ale takhle se to běžně používá to přirovnání. Kdyby to bylo myšleno na Mys, tak ta hádanka bude formulovaná jinak. Prostě to je stoupá výš a výš směrem ke slunci.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Arthoris má pravdu, je to obrazné - o Mysu Canaveral jsem taky uvažoval, ale na něj by formulace té hádanky neseděla (tam by šlo spíš o let do vesmíru, nedaleko od planety Země, ale ke Slunci (a hle, bylo by tam aspoň velké S !!) ani ještě raketoplány nelétají, maximálně sondy).
Myslel jsem si, že to bude nějaký balón nebo prostě něco jiného létajícího ze hry, ale právě Zeppelín mě nenapadl.
Jenže Zeppelín létá většinou vodorovně, jen občas mění výšku letu, takže snad jen při vzletu bude mířit od země směrem ke slunci (start/vzlet ale v hádance zmíněn nebyl).
Proto jsem tipoval spíš Papírového draka (koloniální dekorace). Proč? Na pouti bych koupil balónek, kterého kdybych pustil, uletěl by mi směrem vzhůru (samozřejmě ne až ke Slunci, jen směrem vzhůru ke slunci, někde výš v atmosféře by po čase praskl a následně spadl k zemi), jenže odpověď na hádanku se koupit na pouti nedá, a tak jsem hledat něco, co by se chovalo podobně jako balónek => Papírový drak.
Takže otázka pro pořadatele soutěže: Tato alternativní odpověď na otázku se asi bere jako špatná, když jsem se netrefil do toho, co bylo jako správná odpověď myšleno, že?
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3817

Host
Nezpochybňuji zadání, ani "básnickou licenci" zadavatele. Jen jsem "konstantoval" (jak by řekla má bývalá bytná), že mě Zeppelin nenapadl. Navíc - já jsem velké "S" použil. Záměrně. Nechal jsem se nachytat, no...:p
Dan77: Obávám se, že alternativní odpovědi uznány nebudou...
 

Dan 77

Veterán
Taky myslím. A to i přesto, že Papírový drak mi tam sedí o trochu víc než Zeppelín (nemůžu si s tím pomoct, ale pasuje mi tak, viz můj poslední příspěvek). Takže nezbývá než nejen hádanku uhodnout pomocí správné úvahy, ale někdy se i pokud možno netrefit s alternativní možností. :D
 

DeletedUser13097

Host
Je brána odpověď z 2. dne na první hádanku "Velký strom lásky" jako správná ?
Vzhledem k tomu, že první část hádanky zněla :
Velký rudý vzhlíží k nám ....
považoval bych to skoro jako za správnější odpověď.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13097

Host
Taky myslím. A to i přesto, že Papírový drak mi tam sedí o trochu víc než Zeppelín (nemůžu si s tím pomoct, ale pasuje mi tak, viz můj poslední příspěvek). Takže nezbývá než nejen hádanku uhodnout pomocí správné úvahy, ale někdy se i pokud možno netrefit s alternativní možností. :D

Při mé snaze opravit odpověď jsem také odpověděl papírový drak. Ovšem druhou verzi mi ji stejně neuznali a jako první verzi jsem měl právě Zeppelín. Musím říct, že hádanky jsou opravdu dost neurčité a tak trochu mi to příde jako věštecká disciplína. Ne všechny, ale ze druhého dne 2 ze 3 podle mě měli každá i jinou možnou verzi odpovědi, něž byla vypsaná odpověď jako správná.
 
Nahoru