Diskuze o cechovních bitvách

DeletedUser4749

Host
Hra se stává náročnější, je hodně eventů, expedice, cvc, CB, denní úkoly... Pokud hráč všechno chce, tak za to musí hodně (času) dát. Pokud nehamouní, naloží si jen tolik, kolik se mu vejde do úst, aby se tím soustem neudusil.
Hraj na pohodu a zbav se pocitu, že musíš stihnout všechno, to jediné ti můžu poradit.
d arvit ti píše, že když nezvládneš být v top cechu, nic ti nebrání v tom, aby sis našel takový cech, který jede tobě vyhovujícím tempem. Výběr je myslím docela široký a (z principu věci) ne každý cech je top s top požadavky. Kde v té úvaze vidíš problém?
Než budeš zase radit, tak zkus cech, který doporučuješ najít. Já ho hledám na Áčku už roky bez úspěchu. Když jsem si myslel, že se zadařilo, přišla tahle podivnost zvaná cechovní bitvy a budu muset dál hledat. Leda bys mi s hledáním pomohl. Chci hrát v cechu, kde se hrají expedice, funguje spolupráce při výstavbě velkolepek, obchodování, motivace a hráči spolu komunikují. Nechci se účastnit CvC a CB. Tipy mi pošli do SZ. A ne, cech zakládat nebudu. Už jeden vedu na Béčku a na další se necítím časově ani psychicky.
 

DeletedUser4749

Host
Mě na CB vadí několik věcí. Jednak, odměny nejsou adekvátní vynaloženému úsilí. V porovnání s expedicí jsou žalostné. Ale mnohem víc mi vadí, že tato část hry zcela pomíjí skutečnost, že v cechu je někdo jako zakladatel, nebo vůdce. Na mapě si totiž každý hráč může dělat co chce a vedení cechu tomu nijak nezabrání a ani nijak nezjistí, kdo dělá něco, co nemá. S tím přímo souvisí to, že mí dlouholetí přátelé z jiných cechů mi nabízejí spolupráci, nebo nějakou dohodu a já pokud ji uzavřu, nejsem schopen ji naplnit. Myslím, že vedení cechu by mělo mít dění v cechu pod kontrolou. Tady ale žádný vliv nemá...
 

Dan 77

Veterán
Mě na CB vadí několik věcí. Jednak, odměny nejsou adekvátní vynaloženému úsilí. V porovnání s expedicí jsou žalostné.
V diamantové lize průměrně 100 FP za 50 bitev (je tam nejvyšší % šance a padá to tam po 10 FP) + nějaké diamanty, zboží, lahvičky na útočný bonus a sem tam pár jednotek. To vše denně! Plus dílky na novou budovu 6 FP na 3×4 se zbožím a korunkami, plus i víc korunek než za dvě expedice po sobě, plus prestiž do žebříčku.

Ke kontrole nad děním na mapě: Návrh na změnu je zde, můžeš přidat svůj hlas "PRO". A můžeš to zkusit vysvětlit rebelskému hráči @xHYSOx v témže tématu zde.
 

d arvit

Odborník
Mě na CB vadí několik věcí. Jednak, odměny nejsou adekvátní vynaloženému úsilí. V porovnání s expedicí jsou žalostné. Ale mnohem víc mi vadí, že tato část hry zcela pomíjí skutečnost, že v cechu je někdo jako zakladatel, nebo vůdce. Na mapě si totiž každý hráč může dělat co chce a vedení cechu tomu nijak nezabrání a ani nijak nezjistí, kdo dělá něco, co nemá. S tím přímo souvisí to, že mí dlouholetí přátelé z jiných cechů mi nabízejí spolupráci, nebo nějakou dohodu a já pokud ji uzavřu, nejsem schopen ji naplnit. Myslím, že vedení cechu by mělo mít dění v cechu pod kontrolou. Tady ale žádný vliv nemá...

s druhou částí naprosto souhlasim
s první zase naprosto nesouhlasim

1, bitvy nejsou žádná farma (jako expe) ale boje mezi cechy jako cvc (kde vůbec nic nedostanete)
2, odměny jsou tak akorád,
co by se asi stalo, kdyby se odměny zvedly jak si přejete (např. 3x,- aby se z bitevek stala farma za pár bojů i v nízkých ligách)
stejnym poměrem by se zvedli i odměny v nejvyšších ligách a místo zajímavého přilepšení by se z toho stala naprosto brutální farma pro pokročilé/top hráče,
to by se velmi rychle rozkřiklo a všichni by tam šli farmařit pro odměnu místo kvůli pomoci cechu, bitevky by se zrychlili a ztěžkly na všech úrovních do stavu kdy by si normální hráči neškrtali a velcí by z toho rejžovali stovky a tisíce fb/diamantů a ještě víc by utekli ve všem ostatním..
 

Dědeq

Znalec
Než budeš zase radit, tak zkus cech, který doporučuješ najít.
Radím zpravidla to, co znám z vlastní zkušenosti, netřeba tímto způsobem "argumentovat". Na C mám cech, který mi to všechno splňuje. Má přesně ty požadavky, které jsem ochoten a schopen plnit, ostatně byl jsem jejich spolutvůrcem. Stačí se dát dohromady s lidmi, kteří ti vyhovují (a ty vyhovuješ jim).
odměny nejsou adekvátní vynaloženému úsilí
To je relativní. Mně, a nejsem sám, jak vidno, se zdají být odměny dobré.
tato část hry zcela pomíjí skutečnost, že v cechu je někdo jako zakladatel, nebo vůdce. Na mapě si totiž každý hráč může dělat co chce a vedení cechu tomu nijak nezabrání
Ano, je to těžké, ale vyjádření k tomu bylo zveřejněno. Každý si chce zahrát, tak nejsou a zřejmě nikdy nebudou existovat práva někomu z cechu CB odepřít. Je sice diskutabilní, co je a co není odepření hry, když v CvC také nelze dávat oblehy bez příslušných práv, ale tak jsem to slyšel v živém vysílání.
Na druhou stranu lze v cechu dosáhnout slušné disciplíny. To zase záleží na tom, jak ten cech vedeš a jaké si dlouhodobě vybíráš a jak následně filtruješ jeho členy.
 
Jedná se o nový server spuštěný před cca měsícem, aktuálně není žádný cech ve vyšší lize než my. Nemáme na serveru konkurenci a ani ne v polovině CB není na koho útočit. Ostatní cechy k útokům nemají moc velkou motivaci a my na co útočit.
 

Dan 77

Veterán
1, bitvy nejsou žádná farma (jako expe) ale boje mezi cechy jako cvc (kde vůbec nic nedostanete)
Až na část tohoto s tebou absolutně souhlasím.
Jak vidno, tak už i na tom Greifentalu to CB chápou jako farmu, kde člověk chce útočit i pro odměny pro sebe, nemluvě o diamantové lize na nějakém starším serveru, záleží na aktivitě a síle jednotlivce, co dokáže ubojovat. Jsou pak z toho někdy i lepší odměny než z expedice.
Expedice taky farmou je i není. Záleží na útočném bonusu, aktuální éře, čase a motivaci/chuti hráče. Takže někdo ji dá do konce hravě a někdo jen s obtížemi.
CB jsou spíš kočkopes mezi CvC a CEX. Je tam fakt potřeba nějaká větší míra kooperace než v nudné expedici, v CvC taky a tam cech získá jen trošku korunek a stejné množství prestiže do žebříčku (která už se zrovna moc nerozdává jinak) a jednotlivci kromě zábavy za čas a hromadu jednotek nedostanou opravdu nic na rozvoj samotného města.
Aktuální průběh CB na Greifentalu.
https://prnt.sc/qbrz6v
Na toto asi vývojáři moc nemysleli.
No sice je to nový svět a rozvoj města chvíli trvá... ale tahle zlatá liga je snad i skoro typická, ve zlatých ligách se toho moc neděje, protože tam je vpuštěn kdejaký cech a pak vypadá spíš jako pralesní (až na výjimky, protože hra k sobě má řadit podobně silné cechy na boj do 5-8členných skupinek, aby konkurence byla, evidentně jim to ale ne vždy vyjde).
Když budete pravidelně vyhrávat, poroste vám i MMR, tím prestiž v žebříčku a vytvoříte sami pro jiné zlaté cechy vyšší ligu (platina, diamant), kde se bojuje za lepší odměny cechovní i individuální. Budete v té lize sice sami, ale přitáhnete tam k sobě na boj o ostrov 4 nejlepší cechy z nižší ligy.
Ostatní cechy by měly mít motivaci, protože když nevyvinou v CB nějaké minimum aktivity, nedostanou nic z odměny za umístění, tj. ani korunky do úrovně cechu za 2.-8. místo.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
jsme na B:v CE přes 100 zlatých trofejí-přesto jsme byli poprvé v měděné-tu jsme prošéfovali:35 území a konec už jsme neplýtvali silami----jako vítězi jsme šli do stříbrní..zase docela převaha,ke konci jsme na 1 už ni hrát nemuseli----podle zásluh jsme vystoupali do zlaté-leč bohužel INNO vyrovnanost nám přihrála cechy s 78 a 76 členy,kteří nás převálcovali-nás je jen 17...3 z nás CB odmítají hrát,takže máme smolíka...jo máme tam i "slabší" cechy:3,10,20..ale jen to trio má víc bodů,než náš celý cech dohromady...opravdu přiměřená konkurence.stálo to vývojáře tolik práce takto to pokazí.....
 

d arvit

Odborník
a napadlo tě někdy to že to neni chyba programátorů ale vaše?,
třeba váš cech nemá rovnocennou konkurenci:
jak řikáš první 2 ligy jste projeli jak páni - cechy s obdobným počtem členů pro vás tedy nebyly soupeř díky vaší většinové aktivitě, tak vás to jako vítěze šouplo nahoru, kde najednou je konkurence už větší než zvládnete, asi to na celém serveru nenašlo 5 cechů s 15-25 členy kde by bylo 90% aktivních hráčů v bitevkách

a to že tam jsou cechy s 70-80 členy?? a co to znamená?, ty víš kolik z nich je aktivních v bitevkách?? třeba je tam hraje jen 30 lidí což už zase nestačí na vyšší ligu..

prostě tu neni dost cechů na to aby každý cech měl v každé lize rovnocenného soupeře, což se extrémně projevuje v prvních kolech na nízkých ligách mezi malými cechy (ha to náhodou sedí přesně na vás, mě to vůbec nepřekvapuje že to tam proto vypadá takhle)

Až na část tohoto s tebou absolutně souhlasím.

myšleno tak že na mapu nejdeš farmit a jako odpad při tom nepomáháš cechu proti ostatním ale jdeš tam bojovat za cech a jako vedlejší produkt získáš nějakou tu drobnost..
pochybuji že si v Innu řekli, uděláme hráčům super mapu na farmení, jasně to zní dobře, co takhle tam dát víc cechů najednou a udělat k tomu i nějaký ten turnaj mezi nima, když už to jdeme dělat?
jinak souhlasim s tim že bitevky jsou i s touhle úrovní odměn, pro určité hráče naprosto brutální farma jakou si většina nedovede ani představit.

P.s. je někde zveřejněné jaká je % šance na jednotlivé odměny v různých ligách?
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
jinak souhlasim s tim že bitevky jsou i s touhle úrovní odměn, pro určité hráče naprosto brutální farma, jakou si většina nedovede ani představit.
já za tři dni přes 1k bojů, takže za mě taky :p
otázka je jestli počítali s tim že hráči pojedou stovky bojů dennodenně :eek:
kdyby se odměny zvedli, tak to začne denně dávat víc než úplně všechno dohromady...
 

Dědeq

Znalec
No nevim....dneska v noci 205 BOJŮ
já za tři dni přes 1k bojů
Pánové, můžete mi prozradit, jak to děláte? :)
Mám útok přes 700 %, s krčmou a flaškou přes 800, a po cca 60 bojích už mi to chcípá jak mouchy. Jsem v ledu, čemuž to hlavně přičítám, ale ten rozdíl se mi zdá tedy propastný. No a jedu automat, ale nedovedu si představit, že bych dělal třeba 150 bojů ručně, to bych musel být bez práce.
 

Hyso

Dopisovatel
V diamantové lize průměrně 100 FP za 50 bitev (je tam nejvyšší % šance a padá to tam po 10 FP) + nějaké diamanty, zboží, lahvičky na útočný bonus a sem tam pár jednotek. To vše denně! Plus dílky na novou budovu 6 FP na 3×4 se zbožím a korunkami, plus i víc korunek než za dvě expedice po sobě, plus prestiž do žebříčku.

Ke kontrole nad děním na mapě: Návrh na změnu je zde, můžeš přidat svůj hlas "PRO". A můžeš to zkusit vysvětlit rebelskému hráči @xHYSOx v témže tématu zde.
Jsem rebel a jsem na to pyšný. Děláte z jednoduché zábavy,multistrategickou a mezigalaktickou bitvu. Vyhrajte kulový,ale buzerace ostatních musí být.
 
Nahoru